Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Krasnale na poczcie w Kołobrzegu

atrakcje kołobrzeg
3.7/5 - (26 votes)

W dobie cyfryzacji zwykliśmy wysyłać pozdrowienia z wakacji poprzez wiadomości sms lub mms. Jednak jeszcze nie tak dawno, większość z nas relacjonowała swoje wakacje i pozdrawiała tych, którzy nie mogli nam towarzyszyć, na pocztówkach prezentujących miejsce wypoczynku. Szczególnie w sezonie letnim do pocztowych okienek stały kolejki po znaczki, skrzynki pękały w szwach, a listonosze mieli ręce pełne pracy. Dzisiejsze kilkulatki raczej nie doświadczyły takiej sytuacji.

Wysłanie tradycyjnej kartki pocztowej, z własnoręcznie wypisanymi pozdrowieniami może być dla dzieci ciekawym elementem wakacyjnego wypoczynku.

Wystarczy pójść na pocztę, która w Kołobrzegu mieści się w zabytkowym gmachu Poczty Polskiej przy ul. Armii Krajowej.

 

Ten piękny, neogotycki budynek powstał w 1884 r. Choć kilka lat temu przeszedł modernizację i został unowocześniony, uznawany jest za pomnik architektury, którego na szczęście wojenna zawierucha nie obróciła w perzynę.

 

Najciekawszym elementem architektonicznym gmachu pocztowego są krasnale, które przysiadły na gzymsach. Legenda głosi, że ten, kto odnajdzie małe skrzaty, będzie miał szczęście. Warto więc zabrać dzieci na spacer, by samodzielnie mogły poszukać krasnali i sprawdzić siłę ich magicznych mocy.

Booking.com