Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Port Jachtowy w Kołobrzegu – informacje praktyczne, jak dotrzeć, zwiedzanie

3.8/5 - (25 votes)

Port Jachtowy w Kołobrzegu.

Port Jachtowy w Kołobrzegu mieszczący się przy ulicy Warzelniczej zwany jest też Mariną Solną. To główne centrum spotkań wszystkich pasjonatów żeglarstwa i sportów motorowodnych. Marina stała się niezwykle popularnym miejscem zarówno dla turystów z Polski jak i z całego świata. Rocznie przypływa tu ponad tysiąc jachtów ze wszystkich zakątków. Port zlokalizowany jest na tak zwanej „wyspie solnej” – fragmentu ziemi w całości otoczonego wodą, z jednej strony rzeką Parsętą, a poza tym wodnymi kanałami drzewnymi. Na wyspie solnej rozkwitło życie, dzięki zbierającym się tu pasjonatom żeglarstwa. Znajduje się tu:
– Reduta Bagienna – część zabytkowej fortyfikacji obronnej,
– firma ArkCharter – specjalizująca się w urządzaniu niezapomnianych rejsów żeglarskich i turystycznych oraz w wędkarstwie morskim,
– Brama Radzikowska – zabytek z w 1708 roku,
– Restauracja Sailor,
Jak widać w raju dla jachtów jakim jest Marina Solna znajdziemy to, co może nam się przydać przed i po podróży.

Jakie wygody przygotowano dla nas w Marinie Solnej w Kołobrzegu?

W porcie znajduje się sto stanowisk do cumowania jachtów. Każde z nich ma przyłącze do prądu i wody. W marinie znajdują się w pełni wyposażone łazienki oddzielne dla kobiet, mężczyzn i trzecia dostosowana dla osób niepełnosprawnych. W łazienkach znajdziemy nawet miejsce do przewijania małych dzieci. Po długim rejsie przybijając do Mariny możemy tu także zrobić pranie, a potem je wysuszyć w nowoczesnych suszarkach. Cała wyspa, do której przybijają jachty jest nowocześnie zorganizowana, znajdują się tu tereny zielone, miejsca do odpoczynku, ławki, a przed głównym wejściem do budynku „Marina Solna Kołobrzeg” znajduje się piękny plac zabaw dla dzieci.

Cały teren jest monitorowany i chroniony – zarówno łódki cumujące przy brzegu jak i port. Kolejnym niezwykle ważnym udogodnieniem jest możliwość wykonania tu wszelkich napraw swojego jachtu w nowoczesnej hali serwisowej. Istnieje możliwość zamówienia odbioru śmieci i nieczystości tak, by w kolejny rejs wyruszyć z oczyszczonym jachtem. W budynku znajduje się również sklep, restauracja i sala konferencyjna. W restauracji można zjeść pyszny niedrogi obiad z menu w pełni dostosowanym do naszego gustu. Sklep, to gratka dla każdego żeglarza, tu znajdzie wszystkie niezbędne sprzęty związane z żeglowaniem takie jak: liny, kamizelki, sprzęt do nurkowania, bandery, koła ratunkowe i tym podobne. Sala konferencyjna jest nowocześnie wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty takie jak: stoły, krzesła, mównica, rzutnik i tym podobne. Posiada ona, aż czterdzieści miejsc siedzących i ma powierzchnię stu metrów kwadratowych. W sezonie letnim w Reducie Morast prowadzone są biesiady – są tu organizowane różnego rodzaju koncerty, można tu zjeść mnóstwo smakołyków z grilla, sprzedawane są wędzone ryby i otwierana jest tawerna.

Dodatkowa działalność Portu w Kołobrzegu:

Szkoła Żeglarska. To niezwykła oferta dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglowaniem. Można nauczyć się tu wszystkiego, co jest potrzebne do tego, by móc samodzielnie wypłynąć w morze. Dodatkowo firma prowadząca szkolenia oferuje również możliwość czarterowania jachtów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest to firma z wieloletnim doświadczenie, której można zaufać.

Kluby Jachtowe. W porcie Marina Solna działają obecnie dwa kluby jachtowe: Jacht Klub Morski „Joseph Conrad” oraz „Jacht Klub Kołobrzeg”. Pierwszy z nich ma, aż sześćdziesięcioletnią tradycję i zrzesza wszystkich pasjonatów żeglarstwa, którzy chcą się uczyć, a nie wiedzą od czego zacząć. Drugi prowadzi podobną działalność.

Rejsy widokowe i wędkarskie. Na tego typu rejsach można popłynąć z prawdziwymi profesjonalistami żeglarstwa w przepiękne, niezapomniane rejsy przy okazji bawiąc się i ucząc.

Szkoła nurkowania To wspaniała, nowoczesna szkoła nurkowania, gdzie po zdanym kursie i odbytym szkoleniu otrzymujemy pełne uprawnienia. Lekcje nurkowania odbywają się zarówno na odpowiednio przystosowanym basenie jak i w morzu.

Port Jachtowy w Kołobrzegu mimo i tak już bardzo nowoczesnej infrastruktury stale się rozbudowuje. Planuje się dobudowanie większej ilości miejsc do cumowania dla jachtów z równie nowoczesnymi nabrzeżami i pomostami pływającymi, w planach jest też stworzenie stacji paliw, łącznie około dwustu pięćdziesięciu w pełni wyposażonych miejsc do cumowania z przyłączami do wody i prądu oraz most, który ma połączyć Marinę Solną z portem rybackim.

W Kołobrzegu zawsze dbano o porty, na tym została zbudowana cała potęga tego miasta. Jak widać tradycja jest kultywowana w pełni, a Kołobrzeska marina rozrasta się w zawrotnym tempie.

Zarządcą Portu jest Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu, który administruje terenem, pobiera opłaty za postój jachtów itd.

Jak skontaktować się z Bosmanem Portu?


KONTAKT PORT JACHTOWY KOŁOBRZEG:

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.
ul. Warzelnicza 1
78-100 Kołobrzeg

Kierownik Portu – Artur Robaczyński tel.  785 882 842

Bosman – Krzysztof Sieniawski  tel. 605 353 716

Insp. ds. Eksploatacji Portu – Józef Macko tel. 605 353 801

Ochrona – po godzinie 15-tej oraz w dni wolne od pracy tel. 534 106 432

glob

Dane kontaktowe:

marinakolobrzeg.pl

Booking.com