Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Hotel czy Pensjonat? Co wybrać w Kołobrzegu?

Rate this post

Hotel, czy Pensjonat – co lepiej wybrać jadąc do Kołobrzegu.

Kołobrzeg, to nadmorskie miasto, niezwykle chętnie odwiedzane co rocznie przez rzesze turystów. Na powierzchni nieco ponad dwudziestu pięciu kilometrów kwadratowych znajduje się tu ponad trzy tysiące hoteli i ponad trzysta pensjonatów. Turyści są podzieleni na amatorów hoteli lub pensjonatów. Warto zastanowić się nad atutami jednych i drugich nim podejmiemy decyzję, gdzie się wybrać.

Atuty pensjonatów

Pensjonaty, to wspaniałe miejsca do tworzenia kameralnych imprez okolicznościowych w gronie najbliższych. Sama rodzina i przyjaciele, bez osób trzecich, na wyjątkowej imprezie urodzinowej, rocznicy ślubu, komunii, czy chrzcinach, to wyjątkowy atut pensjonatów. Mamy możliwość zatwierdzania menu w wynajętym pensjonacie. Decydujemy o wystroju i klimacie panujących na sali i w pokojach. Urządzanie imprez okolicznościowych z noclegiem jest możliwe w pełni kameralnie wyłącznie w wynajętym przez nas pensjonacie. Jednak, czy warto z nich korzystać, gdy po prostu jedziemy nad morze i pozwiedzać miasto? Oczywiście, że tak, o ile cenimy sobie spokój i nie lubimy tłumów. W pensjonacie zawsze znajduje się dużo mnie turystów niż w ogromnych hotelach. Dzięki czemu czujemy się praktycznie jak w domu, a nie w wielkim ośrodku pełnym nieznajomych. Zazwyczaj położone są nieco dalej od centrum w bardziej spokojnych i zacisznych okolicach. Nowoczesne pensjonaty często posiadają wiele udogodnień takich jak: wanny z hydromasażem, możliwość zamówienia wegetariańskiego posiłku, sale rozrywki – z bilardem lub stołem do ping ponga, place zabaw dla dzieci, piękny ogrodzony teren do wypoczynku – z możliwością zrobienia grilla, czy leżakowania na hamakach. Wyposażenie jednak może być różne. Zdarzają się pensjonaty, w których pokoje posiadają lodówki, sejfy, telewizor i wi-fi, zdarzają się też pokoje z mniejszą ilością udogodnień. Szukając pensjonatu warto zwrócić uwagę na te, które posiadają niezbędne dla naszej wygody wyposażenie.

Atuty Hoteli

Hotele zazwyczaj położone są nieco bliżej plaży, także jeśli nie straszne są nam tłumy turystów, a jesteśmy amatorami codziennych kąpieli w Bałtyku powinniśmy wybrać hotel nieopodal kąpieliska. W hotelach znajdziemy mnóstwo ludzi z każdego przekroju wiekowego, o różnych narodowościach i celach. Różnorodność i ilość przebywających tu ludzi może być dla nas atutem i wadą – w zależności od naszych preferencji i otwartości na nowe znajomości. Jedzenie jest tu zazwyczaj mniej zindywidualizowane niż w pensjonatach, za to jest tu dużo większy wybór. Możemy sami komponować sobie sałatki, przebierać w wegetariańskich jak i mięsnych dodatkach, wielu rodzajach pieczywa i dań obiadowych. Często też jest obecny live cooking, czyli gotowanie przez kucharza na żywo, co ma nam zapewnić świeżość potraw i zagwarantować ich wysoką jakość. W hotelach zazwyczaj jest też dużo więcej atrakcji. Jeśli przyjeżdżamy na wakacje po to, by korzystać z luksusów w budynku, a nie wycieczek na zewnątrz powinniśmy wybrać hotel. Dostępne są w nich zazwyczaj baseny – często też ogromne kompleksy wodne, z biczami wodnymi, jacuzzi, saunami i zjeżdżalniami. Nielimitowany dostęp do tych atrakcji sprawia, że nie musimy przejmować się czasem spędzanym w basenie, bo nie kupujemy czasowego biletu. Podobnie jest z rozrywkami dla dzieci. Jeśli hotel posiada salę zabaw lub małpi gaj, jest on dostępny dla gości hotelowych bez limitu czasu w godzinach otwarcia. Ze względu na duże skupisko ludzi w hotelu organizowane są tu często różnego rodzaju spotkania tematyczne, na przykład animacje dla dzieci, tworzenie słodkości, pokaz baniek mydlanych, czy sztuczek magicznych. Kompleksy hotelowe coraz częściej wyposażane są również w kręgielnie – te zazwyczaj są dodatkowo płatne, jednak dostępne na miejscu, co skraca czas podróży do nich.

Podsumowanie Hotel, czy Pensjonat?

Zarówno hotele jak i pensjonaty są potrzebne i mają wiele atutów. Wynajęcie całego hotelu dla zwykłego człowieka, to coś nie możliwego do wykonania, jednak wynajęcie pensjonatu i zorganizowanie niesamowitej imprezy dla grona swoich najbliższych, to wspaniały pomysł dla każdego. Ciągły dostęp do basenów i saun w pensjonacie? Raczej nie jest możliwy, dlatego jeśli głównym celem naszej podróży jest korzystanie z luksusów w budynku powinniśmy wybrać hotel. Jak widać nie ma zwycięzcy. Powinniśmy wybierać miejsce wypoczynku dopasowane do naszych oczekiwań i sposobu w jaki chcemy spędzać czas. Pensjonaty zazwyczaj są dużo tańsze, także chcąc cieszyć się zwiedzaniem Kołobrzegu warto je wybrać, jako bazę noclegową i zaoszczędzić pieniądze. Gdy zwiedzimy dobrze miasto, warto zabukować się w porządnym hotelu pełnym luksusu i wymasować zmęczone mięśnie siedząc do woli w gorącym jacuzzi.

Booking.com