Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Kołobrzeg z psem. Psie plaże i miejsce przyjazne psom w Kołobrzegu.

1/5 - (1 vote)

Kołobrzeg to jedna z najchętniej wybieranych letnich destynacji. Każdego roku tysiące turystów decyduje się na to miasto, pragnąc odpoczać na piaszczystej plaży i delektować się kojącym szumem morza. To wspaniałe miasto znajdujące się w województwie zachodniopomorskim odznacza się bardzo urozmaiconą ofertą dla turystów o bardzo zróżnicowanych preferencjach. Kołobrzeg jest wybierany zarówno przez młodych ludzi spragnionych czerpania z letnich imprez na plaży, jak i przez rodziny z małymi pociechami, które również znajdą tutaj całe spectrum fascynujących atrakcji. Okazuje się również, że jest to idealne miejsce dla osób, które nie wyobrażają sobie odpoczywania bez czworonożnego przyjaciela. Kołobrzeg to miasto przyjazne psiakom i ich właścicielom. Znajdziemy tutaj sporo miejsc, które zachęcają do wspólnych wypadów i spacerów w przepięknej scenerii. O jakich warto wiedzieć? Oto kilka wybranych propozycji. 

1. Spacer po plaży z czworonożnym przyjacielem? W Kołobrzegu nie będzie z tym najmniejszego problemu. W mieście znajdują się właściwie dwie plaże, na które można wejść z pupilem. Pierwsza znajduje się od strony zachodniej, mniej więcej na wysokości ulicy Plażowej, a druga od strony zachodniej – tuż przy osiedlu Podczele. Na obu plażach znajdują się specjalne podajniki z woreczkami, z których należy korzystać. Tylko w ten sposób spacerowanie po plaży będzie przyjemnością zarówno dla psiaków, jak i właścicieli. Należy również pamiętać, by nie wybierać się na spacery w godzinach szczytu najbardziej upalnych dni. Psy na ogół ciężko znoszą zbyt wysokie temperatury. Zdecydowanie lepszym pomysłem są poranna lub wieczorne spacery. 

2. W Kołobrzegu znajdziemy również kilka miejsc, które powstały wyłącznie z myślą o psach. Mamy do dyspozycji kilka świetnie zaaranżowanych wybiegów dla psów. Pierwszy znajduje się przy ulicy Brzeskiej 1. Drugi znajduje się przy ulicy Okopowej, a ostatni przy Żółkiewskiego 5. Wybiegi pokryte są trawą i są wyposażone w specjalne kosze na nieczystości. Znajdują się tutaj również ławki dla właścicieli, którzy mogą odetchnąć na świeżym powietrzu po ekscytującej zabawie z pupilem. 

3. Podróżowanie z psiakiem wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto zatem przed wyjazdem sprawdzić, czy w pobliżu zakwaterowania znajdziemy miejsca, do których będziemy mogli udać się z czworonożnym przyjacielem. Obiad na mieście nie musi oznaczać, że pies zostaje w pensjonacie. Wręcz przeciwnie! Kawiarnia CoffeeDesk to nowocześnie urządzone miejsce, w którym będzie można delektować się pyszną kawą w towarzystwie swojego pupila. Lokal zachęca do przyprowadzania psów. Można tutaj zjeść pyszne śniadanie, a także wyposażyć się w paczki doskonałej kawy. Kolejnym miejscem, które warto rozważyć jest Masarnia Burger Bar. To idealna propozycja dla osób poszukujących czegoś konkretnego i treściwego. I w tym przypadku psy są jak najbardziej mile widziane. Na kołobrzeskiej mapie takich miejsc jest znacznie więcej. 

4. Przymierzając się do zwiedzania Kołobrzegu w towarzystwie czworonożnego kompana warto zajrzeć na serwisy internetowe, które w bardzo szczegółowy sposób rozpisują się na temat podróżowania z psami. Wiele interesujących informacji będziemy mogli zdobyć na portalu must-visit.pl. Na stronie znajdziemy praktyczne wskazówki, które z pewnością przydadzą się osobom, które do tej pory nie zwiedzały Kołobrzegu w towarzystwie psiaka. Strona informuje, gdzie dokładnie znajdziemy lokale przyjazne psom i w jakie miejsca warto się wybrać, by i psiak mógł nacieszyć się swoim urlopem w nadmorskiej miejscowości. Ciekawym portalem jest również psiamatka.pl oraz gdziezpsem.com.pl

5. Mogłoby się wydawać, że urlop w Kołobrzegu z psem będzie ograniczał się wyłącznie do spacerowania po psich plażach, wybiegach, parkach i terenach zalesionych. Nic bardziej mylnego! Nie ulega żadnym wątpliwościom, że pod wieloma względami Kołobrzeg wyprzedza inne miasta. Dotyczy to również możliwości zwiedzania bardzo konkretnych atrakcji. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by pies towarzyszył nam podczas zwiedzania fascynującego Miasta Myszy. W tym nietypowym miejscu znajduje się ponad pięćset myszy różnego gatunku. Przemierzając obiekt będzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat tych stworzeń. I choć psiak z pewnością niewiele zrozumie z tych informacji, to jednak będzie mógł na swój sposób uczestniczyć w wyprawie do tego nietypowego miasta. Ważnym jest jednak, aby był zapięty na smyczy i żeby nie zakłócał zwiedzania innym gościom. Psiaka możemy również zabrać, wybierając się do Ukrytej Krainy, miejsca, w którym magia gra pierwsze skrzypce. To jedna z tych atrakcji, która przypada do gustu przede wszystkim dzieciom, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzinie towarzyszył psiak. I w tym wypadku uprasza się, by pupil był zapięty i by w żaden sposób nie przeszkadzał innym gościom. Osoby przymierzające się do odwiedzenia Muzeum 6D i jednocześnie podróżujące z psiakiem powinny wiedzieć, że i to miejsce zaprasza właścicieli ze swoimi psiakami. 

Booking.com