Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Najlepsze zabawy na plażę. Lista 20 zabaw, które musicie wypróbować.

5/5 - (1 vote)

Wybieracie się do Kołobrzegu, który oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci i zastanawiasz się co robić z dziećmi podczas pobytu na plaży?

Spędzanie wolnego czasu na plaży, może być bardzo ciekawym doznaniem zwłaszcza, gdy zapewnimy dzieciom rozrywkę. W tym celu, warto zasugerować dzieciom znaną i lubianą zabawę, która sprawi, że wypoczynek na piaszczystej plaży, będzie należał do przyjemniejszych. Jakie zabawy idealnie sprawdzą się na plaży? Co zabrać ze sobą na plażę, by wypełnić wolny czas?

Sprawdź przygotowaną przez nas listę 20 najlepszych zabaw, które urozmaica wypoczynek na plaży, wypróbuj je i ciesz się miło spędzonym czasem w gronie najbliższych.

Lista top 20 zabaw na plaży z dzieckiem, które nie pozwolą się nudzić.

1. Wyścigi na czworaka. Wyścigi, to świetny sposób na zabicie nudy. Dzięki zabawkom, możecie stworzyć wyjątkowy tor przeszkód, który posłuży do rywalizacji dzieci, lub dziecka i rodzica. Aby nie przeszkadzać innym, plażującym turystom, wyścig zorganizujcie na czworaka.
2. Największa wieża z piasku. Z pewnością wybierając się na plaże, zabieracie ze sobą niezbędne przedmioty, jak zabawki do pisaku. Dzięki nim, możecie zorganizować konkurs, na najwyższą wieżę z piasku. W zabawie mogą uczestniczyć dzieci jak i dorośli, a ilość osób nie jest ograniczona. Do budowli, wykorzystajcie piasek, muszelki, kamyki, patyki a nawet glony. Wszystkie te rzeczy spowodują, że wasza wieża będzie coraz wyższa.
3. Twierdza. Każde dziecko marzy o idealnym zamku z piasku. A gdyby tak zbudować ogromną twierdzę? W tym celu wykorzystajcie nie tylko mokry piasek, ale również muszelki, patyczki, kamienie, piórka i glony. Nie zapomnij o dużej fosie oraz zwodzonym moście, który będzie wiódł do twierdzy.
4. Rzeźba z piasku. Jeśli macie trochę czasu i chęci, nie ogranicza was wyobraźnia, to koniecznie wykonajcie rzeźbę z piasku. Niech rozmiar Was nie ogranicza! Wykonajcie dużą syrenę, albo statek, ozdabiając go tym, co wyrzuci morze.
5. Puszczanie latawca. Nic tak nie cieszy, jak piękny latawiec unoszący się nad głowami. Plaża, to idealne miejsce do jego puszczania. Silny wiatr, który wieje od morza, z łatwością uniesie go do góry. Koniecznie wypróbujcie puścić swój latawiec.
6. Frisbee. Spróbujcie swoich sił w rzucaniu frisbee. Możecie rzucać do siebie, lub w dal, pobijając rekordy.
7. Siatkówka plażowa. Na wielu plażach, znajdują się boiska, które umożliwiają grę w piłkę. Jeśli macie ze sobą piłkę, koniecznie zagrajcie wspólnie w siatkówkę.
8. Skoki w dal. Na piaszczystym podłożu, nie jest łatwo utrzymać równowagę lub wykonać skomplikowane skoki. Spróbujcie swoich sił i zorganizujcie skoki w dal. To super zabawa i ćwiczenia w jednym.
9. Rzut do celu. Zebraliście dużo kamieni, które wyrzuciło morze? Wykorzystajcie je do zabawy. narysujcie okrąg i rzucajcie do niego kamieniami. Wygrywa ten, który trafi najbliżej środka!
10 Golf. Golf na plaży, daje wiele możliwości. Dzięki idealnemu podłożu, możecie wykonać dowolna ilość dołków, wydłużając zabawę.
11. Piłka nożna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na plaży zagrać w piłkę. Do wykonania bramek użyjcie rzeczy, które macie przy sobie lub patyków, które lezą na plaży. Jeśli brakuje Wam graczy, strzelajcie gole. Wygra ten, kto będzie miał ich najwięcej!
12. Zakopywanie. Kto nie marzy o tym, aby zakopać siebie lub kogoś w ciepłym piasku? Teraz jest na to idealny moment. Wykopcie dużą dziurę, następnie połóżcie się w niej i zakopcie.
13. Podziemne tunele. Dzięki zabawką do piasku, możecie wykonać podziemne tunele. Zadanie to nie jest łatwe, gdyż suchy piasek szybko traci formę. Pobudźcie wyobraźnie, by stworzyć oryginalne tunele.
14. Kopanie dziur. Wykopywanie dziur, to wciągające zajęcie. Im większa dziura, tym lepiej, gdyż można dokopać się do wody, lub sprawdzić, czy uda się w tej dziurze schować.
15. Poszukiwanie skarbu. Do tej zabawy przyda się porządna łopatka, dzięki której będziecie mogli rozpocząć poszukiwania skarbu. Wykopywanie dziur, z pewnością zaciekawi nawet najmłodsze dzieci.
16. Zawody w napełnianiu wiaderka wodą. Jeśli Twojemu dziecku się nudzi, zorganizuj zawody w napełnianiu wiaderka wodą. W tym celu, postaw wiaderko, daj dziecku przedmiot, którym będzie przenosił wodę i mierz czas, Wygrywa ten, kto zrobi to w najkrótszym czasie.
17. Poszukiwanie bursztynów. Bursztyny to fascynujące, niewielkie drobinki, które kryją niekiedy przepiękne skarby. Wyjątkowe kryształki, stanowią przepiękną dekorację, dlatego tak chętnie zbierane są przez plażowiczów. Ich poszukiwania, przyniosą wiele radości.
18. Taniec limbo. Kto jest odważny, powinien spróbować tego fantastycznego tańca. Polega on na tym, aby przejść pod barierką plecami do piasku w taki sposób, aby nie upaść. Po każdym przejściu barierka jest obniżana, wymagając od zawodnika gibkości i sprytu, by pokonać tą trudną przeszkodę.
19. Przeciąganie liny. Do tej zabawy nie potrzeba wiele. Wystarczy kawałek liny, kilku zawodników i wyznaczenie miejsca, w którym odbywać będą się zawody na piasku. Przeciąganie liny na piasku, to bardzo trudne zajęcie. Zakopujący się w piasku stopy, nie ułatwiają zadania, a w przeciąganie, trzeba włożyć dwa razy więcej siły. To wspaniały sposób na spędzenie aktywnie czas na plaży.
20. Kręgle. Tej zabawy nie trzeba nikomu przedstawiać. Do kręgli na plaży, przydadzą się zabawki, puszki, lub klasyczne, plastikowe pachołki, piłka i znacznik, którym wyznaczymy miejsce, z którego rzucać będziemy piłką. Aby zabawa dostarczyła frajdy, warto wziąć w niej udział całą rodziną. Im więcej graczy, tym większa rywalizacja i dłuższa gra. Koniecznie zmierzcie się w tej rywalizacji całą rodziną!

atrakcje kołobrzeg
To już wszystkie propozycje zabaw dla dzieci, które sprawdza sie na plaży. Dzięki tak licznym propozycją, z pewnością wybierzecie odpowiednią zabawę dla siebie, świetnie się przy tym bawiąc. Pamiętaj, im aktywniej spędzicie czas, tym więcej wspomnień będziecie mieć po powrocie. Nie ograniczajcie się i świetnie się bawcie! Jak już znudzi się Wam pobyt na plaży to pamiętajcie by odwiedzić najlepsze atrakcje w Kołobrzegu dla dzieci, których listę znajdziecie na naszej stronie.

Booking.com