Relacje

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Opinie o Muzeum 6D – Maszoperia

atrakcje kołobrzeg
Rate this post

„…jest jeszcze jedno miejsce w Kołobrzegu, które zachwyci dzieci jeszcze bardziej, jest to Muzeum 6D – Maszoperia. Jest to miejsce, w którym dzieci wysłuchają wiele ciekawych morskich opowieści, zobaczą ptaki, żaby, poczują zapach morza i rybackiej chaty. Nazwa miejsca może nie zachęcić dzieci to jego odwiedzenia, nie jest to jednak zwykłe muzeum, ponieważ tutaj dzieci mogą krzyczeć, śmiać się i dotykać wszystkich eksponatów.
Rodzice, którzy wybierają noclegi w Kołobrzegu, mogą być pewni tego, że bez względu na rodzaj pogody jaką zastaną, ich dzieci będą usatysfakcjonowane atrakcjami, jakie czekają na nich w tym pięknym mieście.”

10.03.2016

„Jeśli dobrnęliście do tego momentu – gratulację. Zatem jedziemy dalej! J Kolejną atrakcją jaką mam Wam do zaoferowania jest – uwaga – kolejne muzeum! Nie jest to jednak zwykłe muzeum. Myślę teraz mianowicie o MUZEUM 6D – MASZOPERIA. Zwiedzanie tego miejsca to naprawdę nadzwyczajne doświadczenie i wiem co mówię, ponieważ jest to jedyna taka atrakcja w Europie. W tym muzeum nie musicie szeptać, a wszystkie eksponaty można dotknąć. Ekspozycja składa się z aż 500m2 malowideł w technologii 3D, po których oprowadzi Was lektor zabierając Was w niezwykłą morską podróż do roku 1913, a na całej drodze będą Wam towarzyszyć efekty specjalne (np. mgła, zapach, wiatr, bańki mydlane, ruchoma podłoga i wiele innych). Czy to nie jest najlepsze muzeum jakie można sobie wyobrazić?”

10.07.2017 Pole namiotowo – campingowe „Pod Brzozami”

„…warto zabrać dzieci do “Maszoperii”, muzeum 6D, gdzie w trówymiarze można zobaczyć multimedialną ekspozycję na temat życia dawnych rybaków. To na pewno będzie niezapomniane przeżycie, zwłaszcza, że życie rybaka nigdy nie było łatwe, polegało na walce z żywiołem, własnymi słabościami, czasem z chłodem i głodem.”

27.06.2017

„Kolejna wycieczka odbyła się do Muzeum 6d w Kołobrzegu. W muzeum dzieci zapoznały się z historią Pomorza, życiem i pracą społeczności zamieszkującej kiedyś nadbałtyckie wybrzeże.”

23.07.2014

„Jedną z ciekawszych atrakcji w Kołobrzegu jest Muzeum 6D – Maszoperia, przybliżające dzieciom oraz dorosłym życie i pracę nadbałtyckich Maszopów.(…) W muzeum o powierzchni 500 m2 można zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć unikalne przedmioty codziennego użytku z tamtych czasów. Ich tłem są niesamowite malowidła wykonane w technice 3D, które można oglądać w specjalnych okularach. Dodatkowych wrażeń dostarczają takie efekty jak mgła, zapach, wiatr, bańki mydlane, czy ruchoma podłoga. Nikt nie będzie się tu nudził, gdyż czas umilają wspaniałe opowieści, bajki i legendy o rybakach, zaczarowanych sieciach i czarownicach.”

24.01.2017