Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

TOP 3 atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Rate this post

Wakacje nad morzem oraz Kołobrzeg, to jedno z ulubionych kierunków turystycznych, które chętnie wybierają rodziny z dziećmi. Nic w tym dziwnego, ze względu na liczne atrakcje w Kołobrzegu, które czekają na głodnych wrażeń turystów. Sama piaszczysta plaża oraz kąpiel w morzu, już brzmi ciekawie. Przeskakiwanie dużych fal, pływanie na materacu czy w dużym, dmuchanym kole, może dostarczyć wspaniałej zabawy, a już z pewnością różnorodne budowle, wykonane z wody i piasku, które zdobić będą szerokie oraz piaszczyste plaże. Choć wizja szalonej zabawy na słonecznej plaży jest wystarczającym powodem do wyruszania nad polskie wybrzeże, może zdarzyć się niestety nie  pogoda, która dostarczyć może zmartwień rodzicom jak i dzieciom. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Jak zorganizować dzieciom czas, gdy za oknem zimno i deszczowo? Warto skorzystać z licznych atrakcji turystycznych, które czekają na turystów odwiedzających Kołobrzeg. Które z nich są najlepsze? 

Lista top 3 atrakcji turystycznych dla dzieci, które wypoczywają w Kołobrzegu. 

UKRYTA KRAINA W KOŁOBRZEGU

1. W samym sercu portu w Kołobrzegu, znajduje się zaczarowane miejsce., w którym tylko fantazja ogranicza dzieci. W Ukrytej Krainie, na ciekawych życia dzieci, czeka mnóstwo atrakcji, które poprzez zabawę uczą oraz pobudzają dziecięcą wyobraźnię.
Miejsce to, ma aż 400 m2, po brzegi wypełnionych zabawkami, wystawami, bajecznymi grafikami, a nawet żywymi zwierzętami. Zwiedzając poszczególne sale, można poczuć się więc jak w innym, zaczarowanym świecie. Ciekawym dodatkiem podczas zwiedzania, jest magiczna różdżka, dzięki której każde dziecko, może wyczarować wspaniałą zabawę.
Jeśli Twoje dziecko posiada fobię, lub z jakiegoś powodu obawia się kontaktu z dużymi, groźnymi zwierzętami, lub przejście wąską alejką wywołuje niepokój, to Ukryta Kraina w Kołobrzegu, jest idealnym miejscem na przełamanie strachu u dzieci. Znajdujące się tu ruchome zwierzęta, w bezpieczny oraz przyjemny sposób, przybliżą wiedze na temat danego gatunku, niwelując u dziecka strach. Taka nauka poprzez zabawę, z pewnością przypadnie do gustu każdemu, małemu turyści, oraz pozwoli spojrzeć na z pozoru niebezpieczne zwierzęta, z nieco innej perspektywy. Strach, który towarzyszy przy pokonywaniu ciasnych ścieżek, można wypędzić stosując specjalne czary. dlatego mała czarodziejka lub mały czarodziej, może rzucić specjalne zaklęcie, które pomoże przezwyciężyć strach.  
Prócz rekwizytów, w Ukrytej Krainie  mieszkają liczne gatunki zwierząt. Głównie są to morskie zwierzęta, zamieszkujące niemal cały świat. Złote rybki, węże wodne a nawet smoki! Prócz ogromnych akwariów, podziwiać można tu puszyste i przyjazne króliczki, mięczaki a nawet gady. To połączenie niebanalnego oraz dużego placu zabaw z mini zoo. Miejsce idealne na poszerzenie wiedzy.
Dla kogo przeznaczona jest Ukryta Kraina? Miejsce zostało stworzone z myślą o najmłodszych, jednak każda osoba będzie się tu fantastycznie bawić, niezależnie od wieku.

MIASTO MYSZY W KOŁOBRZEGU

2. Choć zwierzęta kojarzą się najczęściej z przyjemnymi pupilkami, które można wziąć na ręce, pogłaskać czy pobawić się z nimi, są takie gatunki, które wywołują strach lub obrzydzenie. Najczęściej są to przedstawiciele gadów lub gryzoni, którzy poprzez swój wygląd lub zachowanie, wywołują paniczny strach.
Tak właśnie jest w przypadku mieszkańców Miasta Myszy w Kołobrzegu.
Myszy od lat kojarzone są z samymi najgorszymi rzeczami. Uznaje się ja za duże szkodniki, które wkradają się do domów czy sklepów, niszcząc wszystko, co spotkają na swojej drodze. Ponadto, uważa się, że myszy są nosicielami groźnych dla ludzi jak i zwierząt chorób, a ich ugryzienie może wywołać poważne schorzenia. Niestety, ludzie zapomnieli. że te z pozoru groźne zwierzęta, są małe, często bezbronne, i aby przeżyć, muszą zdobyć pożywienie, co  jest dla nich nie lada wyzwaniem. Aby przekonać ludzi, że myszy są całkiem ciekawym gatunkiem zwierząt, w Kołobrzegu powstało wyjątkowe Miasto, w którym mieszkają tylko myszy. jak ono wygląda i dlaczego warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce? 
W Mieście Myszy, znajduje się wiele dużych akwariów, które zamieszkują myszy z wielu krajów. Różne gatunki gryzoni, różni się od siebie wielkością, budowa ciała, kolorem i umiejętnościami. Jedna myszki są bardzo energiczne i rządne przygód, natomiast drugie uwielbiają ciszę i spokój, a ulubionym ich zajęciem, jest długi odpoczynek. Dzięki tak wielu informacją na temat zamieszkujących tam lokatorów, turyści mogą dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat myszy, budowy ich ciała, zwyczajów oraz sposobu ich żywienia. Zaobserwować można również zabawę, która opiera się na chowaniu w różnych przedmiotach, wspinaniu się lub obgryzaniu patyczków, które pomagają im ścierać ząbki. Życie myszek jest bardzo interesujące, dlatego każdy spędzi tu wspaniale czas, ponadto zrozumie zwyczaje myszy i zmieni zdanie o tych wyjątkowych zwierzętach.
Dla kogo przeznaczone jest Miasto Myszy? Miejsce idealne jest dla dorosłych jak i dzieci, dlatego świetnie sprawdzi się jako propozycja do rodzinnego spędzenia wolnego czasu, zwłaszcza w deszczowe dni.

MUZEUM 6D W KOŁOBRZEGU

3. Muzeum 6D to jedyne takie miejsce w Europie, które nie warto, a trzeba odwiedzić. Dzięki licznym rekwizytom, starannie wykonanym malowidłom ściennym oraz pokazom multimedialnym, każdy turysta spędzi tu miło czas, przybliżając wiedzę na temat morza oraz rybaków. Do najciekawszych atrakcji zaliczyć można możliwość wcielenia się w rybaka. Turyści mogą zasiąść do ogromnego stołu, przy którym cała rodziną, rybacy spożywali posiłki. Dzięki dodatkowym efektom, mogą poczuć zapach przygotowywanych posiłków, lub usłyszeć szum morza.
Warto przygotować się na niespodziewane podmuchy wiatru, które z pewnością potargają wiatr we włosach, oraz zostanie opryskanym przez wodę, z rozbijających się fal. Aby przeżyć niezapomnianą przygodę, muzeum należy zwiedzać w specjalnych okularach, które pozwolą stać się turystą częścią tego fascynującego świata. To wspaniały sposób na edukacje poprzez zabawę.
Dla kogo jest Muzeum 6D? Nie ma ograniczeń wiekowych. Zarówno dzieci jak i dorośli, spędzą tu miło czas, przybliżając wiedzę na temat pomorza i jego mieszkańców.

O najciekawszych atrakcjach dla dzieci w Kołobrzegu przeczytasz na naszym portu w zakładce „atrakcje”.

Booking.com