Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Rezerwacje wakacji w Kołobrzegu przez portal Booking.com – co warto wiedzieć?

Rate this post

Portali oferujących możliwość rezerwacji noclegów jest mnóstwo i początkujący podróżnicy mogą łatwo zagubić się w tym bogactwie ofert. Jednym z największych jest portal booking.com, którego głównymi zaletami są wyjątkowo obszerna oferta noclegowa, prosta i wygodna obsługa oraz możliwość zarezerwowania również innych usług. Dlaczego warto korzystać z portalu booking.com i na co zwracać uwagę, dokonując rezerwacji za jego pośrednictwem?

Co znajdziemy na booking.com?

Możliwości booking.com są wręcz nieograniczone. Dzięki temu można tu zarówno znaleźć oferty noclegowe na dłuższe wakacje, jak i krótkie, ale intensywne wyjazdy weekendowe. Wybór mamy szeroki, bo na booking.com można zarezerwować nocleg w apartamentach, hotelach, pensjonatach, hostelach, domach wakacyjnych oraz kwaterach prywatnych czy agroturystykach. Duża liczba filtrów wyszukiwarki pozwala również na wyszukanie noclegów pod względem tak istotnych kryteriów, jak cena, oceny dotychczas korzystających z obiektów gości, bezpłatny internet, śniadanie wliczone w cenę czy parking dla gości przyjeżdżających w dane miejsce samochodem. Booking.com umożliwia także znalezienie miejsca na nocleg w pobliżu konkretnych atrakcji w danym mieście lub kraju lub konkretnej dzielnicy.

Dodatkowe usługi jakie można zarezerwować za pośrednictwem booking.com to m.in. loty samolotem, rezerwacja samochodu w danym kraju, do którego się wybieramy oraz rezerwacja miejsc w modnych restauracjach, w których dość często trudno znaleźć wolny stolik „z marszu”.

Jak korzystać z portalu booking.com?

Portal booking.com poza stroną internetową dostępny jest także w wygodnej aplikacji na smartfony, dzięki czemu możemy z niego korzystać w zasadzie wszędzie, gdzie tylko dociera internet.

Szukając noclegów na booking.com możemy nie tylko wpisać konkretne dane, ale rozejrzeć się również po ofercie promocyjnej, która podpowie nam, do jakiego kraju akurat warto wybrać się w wyjątkowo korzystnych cenach.

Sama obsługa portalu jest wyjątkowo prosta i szybka. Po założeniu konta na booking.com, system sam uzupełnia nasze dane do rezerwacji, która jest natychmiast potwierdzana mailowo, a nawet dodawana do kalendarza, z którego korzystamy na co dzień. Dzięki temu nawet w natłoku obowiązków i wrażeń nie zapomnimy o terminie naszego wyjazdu. Rezerwacją można również wygodnie zarządzać z poziomu mobilnej aplikacji, co pozwala na szybkie dokonywanie zmian lub bezpłatnego odwołania noclegu w razie niespodziewanej zmiany planów.

Zaletą portalu booking.com jest również bezpieczeństwo dokonywanych rezerwacji. Nie pobiera on żadnych dodatkowych opłat za zmiany czy odwołanie rezerwacji, której bardzo często można dokonać także bez konieczności opłaty z góry i używania karty kredytowej. W wielu miejscach możliwe jest dokonanie zapłaty dopiero po przyjeździe i meldowaniu się na miejscu.

Korzystna jest również możliwość przejrzenia na booking.com opinii gości odwiedzających wcześniej dane miejsce. Użytkownicy portalu mają przy tym możliwość zamieszczania własnych zdjęć obiektów noclegowych, które mogą się często mocno różnić od typowo komercyjnych fotografii, którymi reklamują się właściciele poszczególnych miejsc.

Na co uważać, dokonując rezerwacji na booking.com?

Możliwości, jakie daje booking.com są naprawdę nieograniczone, warto jednak jak zawsze przy zakupach dokonywanych przez internet zachować czujność i rozwagę w trakcie podejmowania decyzji. Najistotniejsze jest dokładne czytanie oferty, nawet szczegółów zamieszczonych na jej końcu. Często bowiem można trafić na ekscytująco tanie noclegi, które jednak po dokładniejszym sprawdzeniu okazują się kosztować znacznie więcej, co podawane jest najczęściej drobną czcionką w sekcji „niewliczone w cenę apartamentu”. W wielu krajach, a nawet w Polsce można trafić tego typu, nieuczciwe sposoby marketingowe właścicieli poszczególnych obiektów, którzy liczą właśnie na naiwność turystów i chcą wyróżnić się spośród wielu podobnych propozycji.

Przeszukując oferty na booking.com, zwróćmy uwagę również na opinie gości, zachowując jednocześnie wobec nich sporo dystansu. Trudno oczekiwać, że niska cena będzie jednocześnie oznaczać luksusy niczym w hotelu klasy premium. Zorientujmy się również w standardach noclegowych typowych dla krajów zagranicznych, do których się wybieramy. Hotele 4- czy nawet 5-gwiazdkowe w krajach takich jak Egipt czy Maroko niekoniecznie muszą spełniać standardy premium, do których przyzwyczailiśmy się w Europie.

Niezależnie od tego, jaki standard noclegu wybieramy i gdzie się wybieramy, wyszukiwarka booking.com okazuje się niezwykle przydatna, zwłaszcza dla osób, które po prostu lubią podróżowanie i polują na korzystne oferty. Warto z niej skorzystać również w przypadku wyjazdów nad polskie morze, np. do Kołobrzegu. Bardzo często może okazać się, że rezerwacja dokonywana za pośrednictwem booking.com pozwoli nam zaoszczędzić na noclegu, dzięki czemu będziemy mogli w pełni skorzystać z innych atrakcji znajdujących się w miejscu, do którego się wybieramy.

Jeśli wolisz samodzielnie rezerwować hotele, zachęcamy do zapoznania się z ofertą kołobrzeskich hoteli przyjaznym dzieciom w zakładce hotele w Kołobrzegu

Booking.com