Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Miasto Myszy w Kołobrzegu – ponad 500 żywych myszy

atrakcje kołobrzeg
3.9/5 - (8 votes)

MIASTO MYSZY w Kołobrzegu ZAPRASZA…

 

Uwielbiają towarzystwo ludzi, choć specjalnie się z nimi nie przyjaźnią. Bez pytania wprowadzają się do domów i mieszkań, stając się uciążliwymi lokatorami, którzy gustują w spiżarnianych zapasach, robią dziury i potrafią przechytrzyć niejednego kota. Przez to nie cieszą się najlepszą sławą.

 

Myszy,

bo o nich mowa mają też drugie, zaskakujące i niezwykle sympatyczne oblicze. W całej swej krasie prezentują je w MIEŚCIE MYSZY – jedynym takim miejscu na świecie, które można odwiedzić, spędzając urlop w Kołobrzegu.

 

W literaturze dziecięcej myszy marzą o podróży w kosmos albo przynajmniej do Ameryki i dzięki swoim umiejętnościom konstruktorskim oraz determinacji docierają nie tylko do Nowego Świata, ale sięgają  też gwiazd. Są niezwykle sprytne, udowadniając, że to nie siła fizyczna, lecz potęga intelektu i zdolności krasomówcze są kluczem do zwycięstwa nad większym i silniejszym. Czują „w sercu zew, myśląc, co by tu zrobić, by stać się jak lew” i cel swój osiągają, kierując się znamiennymi słowami „gdy będziesz w potrzebie: chcąc odmienić życie – najpierw odmień siebie.”*

 

Właśnie takie myszy – zwinne, inteligentne i umiejące dostosować się do każdych warunków tworzą unikalną w skali świata żywą wystawę, która stanowi wspaniałą atrakcję dla dzieci i dorosłych dostępną w Kołobrzegu.

 

 

Fascynujący świat

MIASTA MYSZY

w Kołobrzegu czeka na to, by odkryć jego tajemnice.

 

Miasto Myszy znajduje się w podziemiach Rezydencji Kapitańskiej oddalonej zaledwie o 50 m od Latarni Morskiej w Kołobrzegu. Żywa ekspozycja liczy ponad 500 myszek różnych gatunków.

 

GATUNKI   MYSZY   Z   RÓŻNYCH   STRON   ŚWIATA

Ogromną mysią rodzinę mieszkającą w Mieście Myszy reprezentują przedstawiciele z różną okrywą włosową. Są wśród nich myszy rasowe legitymujące się rodowodem, jak np. mysie „owieczki” rasy Astrex, które pseudonim zawdzięczają poskręcanej w spiralki sierści, mikroskopijnych rozmiarów myszki pigmejskie, tak maleńkie, że nazwano je najmniejszymi myszami świata, myszy kudłate i zupełnie pozbawione sierści, a także myszy, które wyróżniają się umaszczeniem – białe, brązowe, łaciate, a nawet berberyjskie z charakterystycznymi prążkami.

 

 

NIEZWYKŁY   I   BAŚNIOWY   ŚWIAT   MYSZY

Niezwykłym mieszkańcom Miasta Myszy dorównuje interesująca aranżacja podziemnych korytarzy stylizowanych na miejską sieć kanalizacyjną. Rzeczywiste warunki życia małych gryzoni podkreślają tu biegnące pod sufitem rury, które wyznaczają kierunek zwiedzania. Dla przełamania mrocznego klimatu ciągów kanalizacyjnych pomalowano je farbami w neonowych, przyciągających wzrok kolorach.

W każdym korytarzu znajdują się ogromne terraria, w których mieszkają mysie rodzinki. Szklane przegrody gwarantują myszkom bezpieczeństwo, zwiedzającym umożliwiają natomiast obserwację tych fantastycznych stworzeń z możliwie bliskiej odległości. Terraria stwarzają nie tylko dogodną przestrzeń życiową dla myszy. Można powiedzieć, że są one czymś w rodzaju światełka w ciemnym tunelu. Wyraźnie oświetlone wskazują poszczególne punkty zwiedzania, poza tym jasna poświata zapewnia też komfortowe warunki w czasie wycieczki dla najmłodszych turystów, skutecznie przepędzając strach przed ciemnością.

 

MYSI   ŚWIAT   –   TEMATYCZNIE   ZAARANŻOWANE   TERRARIA

 

  • Kosmos w świetle UV

  • Zima

  • Wakacje

  • Miasto Myszy

  • Tropiki

 

W Mieście Myszy wszystko jest niezwykłe. Małe gryzonie pozazdrościły Psu jeżdżącemu koleją i same wskakują do rozpędzonych wagoników, odbywają balonowe loty i spacery po linie niczym mistrzowie slackline’u.

Latem wylegują się na leżakach na prywatnej plaży, zimą jeżdżą do zaśnieżonego Paryża. W przeciwieństwie do Neila Armstronga i Łajki nieraz były  też w kosmosie.

Mimo iż są właścicielami kilkupiętrowej drewnianej willi, doceniają architekturę szachulcową i często odbywają wycieczki po starówce otoczonej wiankiem kolorowych kamienic. Podróżują autami w stylu retro lub kultowym ogórkiem, a na nocleg w czasie swych mysich wojaży wybierają plażowy bungalow lub ekskluzywny mysi hotel.

Mają własne wesołe miasteczko, park dinozaurów i wiejską farmę. Potrafią obsługiwać dźwig, wyczynowo biegają w kołowrotku i … nie boją się kota.

 

Tak właśnie wygląda mysi świat stworzony w kołobrzeskim

MIEŚCIE MYSZY.

Każdy, kto chciałby bliżej poznać jego małych mieszkańców już dziś może tu przyjść, bo to niezwykła atrakcja dla dzieci i dorosłych.

 

 

MIASTO MYSZY

to baśniowe miejsce, które edukuje, dostarcza rozrywki, łamie stereotypy, wyzwala kreatywność i dostarcza mnóstwa niezapomnianych wrażeń i emocji.

 

DLACZEGO   WARTO   ODWIEDZIĆ   MIASTO   MYSZY

Istnieje wiele powodów do tego, by odwiedzić z dziećmi Miasto Myszy. Niektóre z nich to:

 

  • NAUKA   PRZEZ   ZABAWĘ

Nauka zza szkolnej ławy bywa interesująca tylko pod warunkiem, gdy po drugiej stronie stoi nauczyciel z pasją, który z zaangażowaniem odkrywa przed swoimi uczniami nieznany dotąd świat, pokazując wszystkie jego aspekty w sposób niezwykle barwny, ale i rzetelny. Nie zawsze jednak szkolna edukacja wygląda w ten sposób. Alternatywną formę nauki połączonej z rozrywką proponuje Miasto Myszy w Kołobrzegu.

Muzeum zaprasza nie tylko wszystkich uczniów, ale również przedszkolaków oraz ich rodziców na żywą lekcję biologii w pięknym nadmorskim mieście. Wizyta w mysiej krainie to wspaniała okazja do tego, by małym wąsatym gryzoniom przyjrzeć się z bliska.

Czy myszy mają swoje zwyczaje? Co najchętniej jadają? Jak się rozmnażają? Czy ich niezwykła inteligencja nie jest przypadkiem mitem? Jak sobie radzą w grupie? Czy są towarzyskie, czy może wolą samotność?

 

  • WRAŻLIWOŚĆ   I   KREATYWNOŚĆ

Kontakt z tymi małymi gryzoniami wzmacnia w dzieciach poczucie empatii i uwrażliwia je na problemy myszek. Z jednej strony uświadamia, że to maleńkie i kruche stworzenia, którymi aż chciałoby się zaopiekować, z drugiej pokazuje, że „małe jest piękne”, inteligentne, zwinne i wcale nie tak bezbronne, jak mogłoby się wydawać. W parze z walorami edukacyjnymi idzie również kreatywność. Interesująco zaaranżowane terraria stanowią bodziec do uruchomienia dziecięcej wyobraźni, a ta, kiedy tylko puści wodze, potrafi być nieograniczona i stworzyć rzeczy piękne.

 

  • PRZEŁAMANIE   LĘKÓW

Dla wszystkich, którzy do tej pory drżeli na widok myszy, taka wizyta może również stać się momentem przełomowym i sposobem na oswojenie dotychczasowego lęku.

 

Do zobaczenia w

MIEŚCIE MYSZY

– jedynym takim żywym muzeum dla dzieci i dorosłych w Kołobrzegu.

 

 

Czas zwiedzania uzależniony jest jedynie od zainteresowania zwiedzających.

Więcej informacji na stronie: Miasto Myszy.

Inne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu: Muzeum 6D – Maszoperia oraz Ukryta Kraina.

 

 *Wspomniane książki dla dzieci, w których bohaterami są myszy: Torben Kuhlmann „Niezwykłe przygody latającej myszy” oraz „Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc”, Julia Donaldson „Grufllo”, Rachel Bright i Jim Field „Mysz, która chciała być lwem”.

kalendarz

Godziny otwarcia:

W sezonie letnim otwarte 7 dni w tygodniu w godzinach  od 10:00 do  21:00

(w miesiącach jesienno – zimowych godziny mogą ulec zmianie. W wybrane dni w roku muzeum może być zamknięte. O zmianach zawsze informujemy na naszej stronie www.)

Bilety do kupienia w kasie Miasta Myszy.

glob

Dane kontaktowe:

Miasto Myszy

ul. Morska 2, 78-100 Kołobrzeg

(budynek z czerwonej cegły podziemia Rezydencji Kapitańskiej, vis-à-vis statków wycieczkowych, 2 minuty pieszo od Ukrytej Krainy)

tel.: 575 657 195

e-mail: info@miastomyszy.pl

www.miastomyszy.pl

https://www.facebook.com/miastomyszy/

Booking.com