Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Miasto Myszy w Kołobrzegu – ponad 500 żywych myszy

atrakcje kołobrzeg

Miasto Myszy to wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako domowych pupili, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać i obserwować godzinami.

 

Jedyne takie miejsce na świecie w Kołobrzegu

 

Miasto Myszy to niesamowite miejsce pulsujące energią ok. 500 małych myszek, zlokalizowane w Porcie Pasażerskim (ok. 50 m od kołobrzeskiej latarni), a ukryte w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego. Wnętrze odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą i korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem.

 

Korytarze prowadzą do sal stylizowanych na :

– Kosmos w świetle UV
– Zimę
– Wakacje
– Miasteczko
– Tropiki

 

Każda z sal zaaranżowana została w niesłychanie kreatywny sposób, umeblowana małą mysią architekturą – domkami, mostkami i rekwizytami zgodnymi z nazwą danej sali. W jednej poznacie zwyczaje myszy żyjących w kosmosie, w innej – ich wielkomiejskie życie. Zobaczycie, jak rodzą się małe myszki i jak ich starsi krewni radzą sobie w zimowych warunkach, podczas gdy inni odpoczywają na wakacjach lub w tropikach.

 

Tylko u nas zobaczycie najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie.

 

Wchodząc do mysiej nory odkryjecie fascynujący świat myszy przedstawiony w baśniowej scenerii. Jeżeli towarzyszył Wam wcześniej strach, szybko o nim zapomnicie. Jak ciekawe świata dzieci odkryjecie zaskakujące fakty z życia tych małych zwierzątek. Dowiecie się m. in., jak się rozmnażają, co uwielbiają jadać i jakie mają zwyczaje.

   

 

A to wszystko w Kołobrzegu. Stworzyliśmy jedyne takie miejsce na świecie!

kalendarz

Godziny otwarcia:

Zapraszamy codziennie:

od 10.30 do 17.00

(w miesiącach jesienno – zimowych godziny mogą ulec zmianie lub w wybrane dni Muzeum może być zamknięte)

glob

Dane kontaktowe:

Miasto Myszy

ul. Morska 2, 78-100 Kołobrzeg

(w podziemiach Rezydencji Kapitańskiej, 50 m od Latarni Morskiej
vis a vis statków wycieczkowych – budynek z czerwonej cegły)

575 657 195

info@miastomyszy.pl

miastomyszy.pl