Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Atrakcje dla dzieci Grzybowo – co robić z dziećmi, co zwiedzać, co zobaczyć

atrakcje kołobrzeg
4/5 - (2 votes)

Grzybowo atrakcje dla dzieci

Grzybowo to mała nadmorska, wieś letniskowa w powiecie kołobrzeskim. Miejscowość znajduje się tylko 6 kilometrów od Kołobrzegu. W Grzybowie znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, małe i większe pensjonaty oraz placówka poczty. Niestety miejscowość nie ma zbyt wiele do zaoferowania turystom w zakresie atrakcji dla dzieci. W Grzybowie można odnaleźć trampoliny dla dzieci, wiele automatów z zabawkami, wypożyczalnie rowerów czy skuterów elektrycznych, które stały się hitem 2019 roku. Jednak przy niesprzyjającej pogodzie miejscowość ta nie oferuje zbyt wiele najmłodszym turystom i ich rodzicom.

Jakie atrakcje dla dzieci w Grzybowie można znaleźć?

Niestety poza atrakcjami znanymi z nadmorskich miejscowości typu cymbergaj, automaty z maskotkami, trampoliny czy dmuchane zamki nie znajdziecie nic więcej.

Gdzie w takim razie się wybrać z dziećmi będąc w Grzybowie?

Jednak nic straconego, bo tylko 6 kilometrów od Grzybowa dzieli Was od miasta, które oferuje niezwykłe atrakcje dla dzieci a jest to Kołobrzeg. To właśnie do Kołobrzegu udają się tłumy turystów w przypadku niepogody w mniejszych miejscowościach typu Grzybowo.

Liczne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu to właśnie ten magnes, który powoduje, że nad polskim morzem nie można się nudzić a dzieci spragnione rozrywki zawsze ją otrzymają. A przecież szczęśliwe dzieci, to szczęśliwi rodzice.

Kołobrzeg oferuje najmniejszym turystom wiele ciekawych miejsc do zwiedzania.

TOP 5 miejsc, które koniecznie należy odwiedzić będąc w Kołobrzegu:

Latarnia morska w Kołobrzegu. Wysokość wieży wynosi 26 m. Wejście na szczyt latarni nie jest trudnym wyzwaniem nawet dla największych kanapowców. Bilet normalny kosztuje 8 zł, natomiast ulgowy 6 zł.

 

Miasto Myszy – niezwykła wystawa, gdzie znajdziecie żywe myszki w bardzo klimatycznych salach zaaranżowanych na mysią norę. Wystawa otwarta jest cały rok i zlokalizowana jest w Porcie Pasażerskim w Kołobrzegu. Bilet rodzinny kosztuje 14 zł/osoba.

 

Ukryta Kraina – świat magii. To jedna z najbardziej odwiedzanych atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu, gdzie dzieci zamieniają się w Czarodziejów. Magiczna różdżka uruchamia i czaruje bajkowe postacie, przedmioty czy baśniowe stworki. Atrakcja znajduje się 100m od Latarni. Otwarta jest codziennie. Bilety rodzinne kosztują 18 zł/osoba.

 

Muzeum 6D – Maszoperia, to niezwykłe miejsce, gdzie w trójwymiarowych okularach dowiecie się o życiu rybaków w 1913 roku. Muzeum zlokalizowane jest przy Promenadzie obok Ośrodka Kielczanka. Miejsce otwarte jest codzienne a bilet rodzinny kosztuje 15 zł/osoba.

 

Rejs statkiem po Bałtyku. Przy bezwietrznej pogodzie warto się wybrać na 30 minutowy rejs po morzu. Macie do wyboru kilka statków, które wypływają w morze średnio co 30 minut z przystani portowej obok Latarni. Cena biletu dla dziecka wynosi 30 zł a dla dorosłego 35 zł. Niestety nie ma rodzinnych biletów.

 

Booking.com