Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Kołobrzeskie parki

atrakcje kołobrzeg
3.5/5 - (20 votes)

Kołobrzeg to wyjątkowe miejsce, dlatego nic dziwnego, że w sezonie letnim turyści niezwykle chętnie odwiedzają tutejsze plaże. Jeśli nad brzegiem morza jest zbyt tłoczno, zbyt głośno, oddech można złapać w jednym z kołobrzeskich parków, a jest ich naprawdę sporo.

 

Niektóre z nich:

 

Park im. S. Żeromskiego

niegdyś nazywany Parkiem Plażowym, zlokalizowany jest w uzdrowiskowej części Kołobrzegu wzdłuż linii brzegowej morza, gdzie pełni funkcję nie tylko rekreacyjną, ale i ochronną przed niszczycielską siłą wiatrów i sztormów. W Parku znajduje się muszla koncertowa, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, a także wspaniały pomnik przyrody, jakim jest cyprysik błotny – drzewo z rodziny cyprysowatych. Można tu skorzystać z atrakcji ścieżki ruchowej, zagrać w tenisa lub zjeść coś pysznego w Kawiarni Kurort Cafe urządzonej w duchu stylistycznym lat dwudziestych.

Park im. A. Fredry

wpisany do rejestru zabytków, niegdyś nazywany Parkiem na Wilczym Wzgórzu, znajduje się między ulicami: A. Fredry, A. Sułkowskiego i 4. Dywizji Wojska Polskiego. Podobnie, jak w Parku im. Stefana Żeromskiego i tutaj można spotkać cyprysiki błotne. Dwa z nich ustanowiono pomnikami przyrody. Znajduje się tu również Amfiteatr, który rocznie organizuje nawet do 40 koncertów z udziałem gwiazd polskiej i zagranicznej estrady.

Park im. H. Dąbrowskiego

jest jednym z największych parków w centrum miasta. Podobnie, jak Park im. A. Fredry, również widnieje w rejestrze zabytków. Można tu wypoczywać nad stawem, który kilka lat temu przeszedł modernizację lub spacerując alejkami starodrzewu porośniętymi jesionami, lipami, kasztanowcami białymi, klonami pospolitymi, wierzbami i bukami. Również i tu mamy pomniki przyrody. Na to zaszczytne miano zasłużyło aż 7 pięknych okazów buka. Warto jeszcze dodać, że park ten nosi historyczne znamiona w postaci fragment rowu fortecznego będącego częścią fortyfikacji z czasów kiedy Kołobrzeg był miastem-twierdzą.

Skwer – Plac 18 Marca

kiedyś nazywany Keiserplatz czyli Plac Cesarski jest jednym z reprezentacyjnych miejskich skwerów. Urządzono go w stylu ogrodu francuskiego, gdzie różne gatunki drzew okalają centralnie osadzoną fontannę w kształcie kuli, która wielu przypomina dmuchawiec. Skwer warto odwiedzić za dnia, wtedy łatwo w nim odnaleźć pomnik postawiony na pamiątkę kołobrzeżanom poległym w wojnach XIX w., a także o zmierzchu, gdy fontanna mieni się kolorowymi światłami.

Booking.com