Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Ogrody Hortulus obok Kołobrzegu

3.8/5 - (66 votes)

Ogrody Hortulus znajdują się bardzo blisko morza – w Dobrzycy, w woj. zachodniopomorskim.

W skład dobrzyckiego kompleksu ogrodów wchodzą Ogrody Hortulus Spectabilis oraz Ogrody Tematyczne Hortulus.
Ogrody Hortulus wśród innych ogrodów botanicznych wyróżniają się unikalnym stylem i nieprawdopodobnym bogactwem kompozycji roślinnych. Można podziwiać tam ogrody skalne, wodne, leśne, ziołowe i inne. Jest też uroczy ogród japoński i francuski oraz ogród w stylu słynnego architekta – Antonio Gaudiego. Na uwagę zasługują oryginalne ogrody zmysłów, urzekające aromatem, barwą, dźwiękiem i szelestem…
Warto zwrócić uwagę na interesujące rzeźby, mostki i przepiękne ławeczki. Wielką atrakcję stanowi również labirynt grabowy, Kamienny Krąg i 20-metrowa wieża widokowa.

W ogrodach Hortulus panuje niecodzienna atmosfera, pełna magii nastrojów, stylów, rewelacyjnie dobranych do siebie kolorów i niekiedy zadziwiających kształtów. Każdy zakątek ogrodu kusi i zaskakuje czymś innym. Architektura krajobrazu została dopracowana w najdrobniejszych detalach. Przed oczami turystów pojawiają się co chwilę nowe altany, stawy, oczka wodne oraz rośliny we wszystkich możliwych kolorach, urzekające grą światła i cienia, zapachów oraz kształtów.

Warto wiedzieć, że w ogrodach Hortulus obowiązuje zakaz wprowadzenia zwierząt. Nie jest to jednak dziwne, zważywszy, ile pracy kosztuje utrzymanie ogrodów w takim stanie, w jakim są udostępniane zwiedzającym.
Ponadto w ogrodach należy zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze i nie wchodzić w miejsca, które grożą upadkiem (np. skałki). Ogrody powinno się zwiedzać, chodząc wyłącznie wyznaczonymi do tego ścieżkami. Rzecz jasna nie wolno zrywać tam kwiatów, ani żadnych innych roślin. Są to w dużej mierze rośliny egzotyczne i unikalne.

Mimo dużej liczby osób zwiedzających, można w ogrodach znaleźć spokojne miejsce wytchnienia, zadumy i wyciszenia. Bogactwo gatunków roślin i dobór kolorystyczny elementów składowych poszczególnych kompozycji budzi zadziwienie i podziw. Ogrody Hortulus to atrakcyjne miejsce zarówno dla romantyków, jak i dla wszędobylskich turystów, dla znawców i miłośników roślin, jak i ludzi ciekawych świata i zdobywania wiedzy. To miejsce poznania i relaksu. Wyjątkowa estetyka ogrodów sprawia, że obcuje się w nich z naturą na wyjątkowo wysublimowanym poziomie. Doświadczenie to stanowić może również ciekawą inspirację dla kreowania w przyszłości własnego ogrodu.

Nie jest to typowa atrakcja dla dzieci ale jako ciekawostka i jedna z opcji na rodzinną wycieczkę i świetną lekcję przyrody dla dzieci. Będąc na wakacjach w okolicach Kołobrzegu warto odwiedzić to niezwykłe miejsce.

Z Koszalina i z Kołobrzegu dojazd do Ogrodów Hortulus zajmuje ok. 30 min.

kalendarz

Godziny otwarcia:

W zależności od miesiąca – do sprawdzenia na stronie Ogrodów Hortulus.

glob

Dane kontaktowe:

HORTULUS, Dobrzyca 76
76-038 Dobrzyca
zachodniopomorskie

Booking.com