Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Ceny wakacji w Kołobrzegu?

Rate this post

Jakie są ceny w Kołobrzegu? Ceny noclegów? Ceny atrakcji w Kołobrzegu?

Wakacje to wyjątkowy czas dla dzieci i młodzieży, kojarzące się z beztroską i potem wspominane przez lata jako szczęśliwe chwile spędzone w rodzinnym gronie. Dlatego jako rodzice powinniśmy zwrócić uwagę na to jakie plany wakacyjne tworzymy dla naszych pociech. Bez wątpienia jednym z kierunków, który rodzinnie powinniśmy odwiedzić jest polskie wybrzeże. Wakacje nad morzem to niezapomniane przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Na rodzicach podczas planowania wspólnych wakacji spoczywa jednak trochę obowiązków i kwestia odpowiedzialności finansowej. Dlatego wiele osób zadaje sobie teraz pytanie ile kosztują wakacje z dziećmi. Poniżej omówimy to na przykładzie rodzinnego urlopu w Kołobrzegu. Omawiane przykłady dotyczą osobowej rodziny. Pod lupę bierzemy ceny noclegów, obiadów w lokalnych restauracjach, lodów, gofrów oraz wejść do popularnych atrakcji. W naszych prezentacjach kosztów i wyliczeniach uwzględniliśmy aktualną sytuację związaną ze wzrostem cen nad polskim morzem spowodowanym pandemią koronawirusa. Pandemia sprawiła z jednej strony, że mniej Polaków zdecydowało się na podróże, z drugiej zaś Ci którzy chcieli wyjechać na wakacje chętniej wybierali Polskę jako miejsce wypoczynku. Ceny prezentowane są na podstawie tych, które ukształtowały się w sezonie letnim 2022.

Zaczynamy od informacji ogólnych. Ze statystyk wynika, że dwutygodniowe wakacje nad Bałtykiem w sezonie letnim 2022 dla czteroosobowej rodziny w zakresie noclegu oznaczały koszt od 1400 zł do 7 000 zł. Najtańsza opcja została policzona na prawdę ekonomicznie i oszczędnie bo na polu campingowym. Natomiast opcje najdroższe związane są z noclegiem w hotelu.

Noclegi w Kołobrzegu
Ceny noclegów są bardzo zróżnicowane zależenie od tego jakiego typu obiekt wybierzemy. Najtańsze są pola namiotowe i gospodarstwa agroturystyczne i domki wolnostojące. Natomiast w mieście takim jak Kołobrzeg ekonomiczną wersją są noclegi w pensjonacie. Czteroosobowa rodzina za pokój z łazienką w takim miejscu zapłaci około 350 złotych. Część tego typu obiektów oferuje w tej cenie także możliwość korzystania z dodatkowych atrakcji, na przykład basenu. Cena rośnie zależni od ilości atrakcji oraz wraz z bliskością morza. Droższą, ale nie ukrywajmy także wygodniejszą opcją jest nocleg w hotelu. Tu przeciętna cena wyniesie 150 zł za osobę za dobę. Jednak wiele hoteli przygotowuje promocje i można wyszukać także tańsze noclegi oraz zniżki dla rodzin. Czteroosobowa rodzin powinna jednak liczyć się z kosztem około 500 zł za dobę w hotelu w Kołobrzegu. W przypadku takich hoteli jak Marine Hotel by Zdrojowa czy Hotel New Skanpol, Seaside Park hotel czy też Hotel Diva Spa możemy liczyć także na dostępność basenów, stref rekreacji i spa oraz place zabaw i sale animacji dla dzieci. Jednak w przypadku tego typu obiektów 4 osobowa rodzina z dwójką dzieci musi się wówczas liczyć z wydatkiem wyższego rzędu za nocleg. W cenie zawarta jest zazwyczaj możliwość korzystania z baseny, natomiast zabiegi pielęgnacyjne dla dorosłych w strefie spa płatne są osobno.

Ceny w restauracjach i lokalach gastronomicznych
Ceny w lokalach zależą od miejsca, lokalizacji restauracji czy też baru oraz rodzaju kuchni która jest tam serwowana. Tegoroczna pandemia koronawirusa z pewnością spowodowała wzrost cen. Za rodzinny obiad dla czterech osób przy założeniu że dla dzieci zamówimy mniejsze porcje z dziecięcego menu zapłacimy około 200/250 złotych. Jest to cena średnia, bowiem możemy znaleźć także miejsca, w których za obiad zapłacimy 30 zł od osoby. Jeśli rodziców najdzie chęć na krótką przerwę w zwiedzaniu miasta i kawę za nią i ciastko będą musieli zapłacić około 25 złotych. Gofry zależnie od dodatków to wydatek rzędu 10-15 złotych za sztukę.

Atrakcje w Kołobrzegu
W Kołobrzegu nie brakuje także rodzinnych atrakcji. Za te najpopularniejsze takie jak Miasto Myszy, Muzeum 6D czy Ukryta Kraina zapłacimy około 15-20 zł za wejściówkę od osoby. Latarnia morska w Kołobrzegu i jej zwiedzanie to wydatek rzędu 10 złotych w przypadku biletu normalnego i 8 złotych za bilet ulgowy. Również wejście na molo w Kołobrzegu jest rozrywką płatną, opłata jest wynosi 6 zł w przypadku biletu normalnego oraz trzy złote za bilet ulgowy. Ciekawą rozrywką, z której chętnie korzystają rodziny wypoczywające w Kołobrzegu są wycieczki rejsowymi statkami. Cena biletu normalnego wynosi 50 zł, a 40 zł biletu ulgowego. Dzieci do 3 roku życia popłyną bezpłatnie. Jednak warto dowiadywać się o specjalne oferty rodzinne, które bardzo często są korzystne. W ich ramach bardzo często na zniżki kosztów biletów mogą liczyć także rodzice.

Booking.com