Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Ciekawe miejsca w okolicy Kołobrzegu

Rate this post

Kołobrzeg to jedno z najbardziej popularnych miast znajdujących się w północnej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Obfituje w ogromną ilość atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i nic dziwnego w tym, że w sezonie letnim przyciąga ogromne ilości turystów z różnych stron Polski i zagranicy. Warto jednak mieć świadomość, że całe spectrum rozmiatych atrakcji znajduje się również w po sąsiedzku. Osoby przybywające w okolice Kołobrzegu mają do wyboru ogromne ilości miejsc, które warto odwiedzić. Gdzie warto się udać i jakie atrakcje czekają na nas w okolicach Kołobrzegu? Oto kilka wybranych propozycji. 

1. Miłośnicy przyrody i miejsc, w których można odpocząć od tłumów turystów powinni udać się do Ekoparku Wschodniego. Znajduje się we wschodniej części Kołobrzegu, który wyznacza granicę tego fascynującego użytku ekologicznego. To ulubione miejsce wielu rzadkich gatunków ptaków. Można tutaj spotkać kormorany, perkozy rdzawoszyje, czaple czy błotniaki zbożowe. Miejsce zachwyca również pod względem krajobrazowym i stanowi świetną lokalizację na spokojne rodzinne spacery w pięknych okolicznościach natury. 

2. Niespełna 27km od Kołobrzegu w kierunku wschodnim znajduje się urokliwa i idylliczna Dobrzyca. Wieś liczy sobie raptem ośmiuset mieszkańców. Od 2014 roku cieszy się szczególnym uznaniem turystycznym ze względu na wspaniałe kompleksy ogrodów Hortulus. W rzeczywistości mamy do czynienia z dwoma fantastycznie zaaranżowanymi kompleksami – Ogrodami Hortulus Spectabilis oraz Ogrodami Tematycznymi Hortulus. Znajduje się tutaj między innymi wspaniała wieża widokowa oraz jeden z największych labiryntów grabowych na świecie. 

3. Malechowo to niewielka wieś znajdująca się nieopodal Kołobrzegu. Mieści się tutaj Sky Park, a jego największą atrakcją jest wspaniała wieża widokowa, zaliczana do najwyższych w naszym kraju. Na szczyt prowadzi ponad dwieście schodków, a po drodze będziemy mogli dokształcać się dzięki rozmieszczonym gdzieniegdzie tablicom edukacyjnym. Warto dodać, że organizowane są tutaj ekscytujące skoki z wieży. Osoby nieprzepadające za ekstremalnymi aktywnościami mogą po prostu wspiąć się na sam szczyt i podziwiać fantastyczny widok. 

4. Trzęsacz to niewielka nadmorska wieś znajdująca się w pobliżu Kołobrzegu. Liczy sobie nieco ponad stu mieszkańców i odznacza się nieco idylliczną aurą. Jedną z największych atrkacji wsi jest niewielki kościółek, a w zasadzie jego pozostałości. Z kościołem wiąże się niezwykle ciekawa historia. Został wybudowany najpewniej między XIV i XV wiekiem i pierwotnie znajdował się w centralnej części wsi. Niestety na przestrzeni wieków brzeg morski nieubłaganie zbliżał się do kościoła, co zawdzięczamy ruchom abrazyjnym. W drugiej połowie XIX wieku odbyło się ostatnie nabożeństwo. Ponad dwie dekady później kościoł dosłownie runął do morza, a dziś możemy podziwać tylko jedną jego ścianę. 

5. Miłośnicy przyrody z pewnością powinni udać się na spotkanie ze starymi dębami koło Bagicza. Znajdują się na zalesionym terenie i dotrzeć do nich można, poruszając się niebieskim szlakiem. Szacuje się, że dąb Bolesław może liczyć sobie nawet 800 lat, a jego sąsiad, dąb Warcisław około 650 lat. SAma wycieczka w te okolice pozwoli odetchnąć nieco od miejskiego zgiełku i odpocząć na łonie zapierającej dech w piersiach natury. 

6. Parsęta to malowniczo usytuowana rzeka Pobrzeży Południowobałtyckich. Jej długość całkowta wynosi 139km. Przepływa przez same centrum Kołobrzegu i może stać się dla chętnych źródłem niemałych wrażeń. Na Parsęcie organizowane są fantastyczne spływy kajakowe. Poznawanie malowniczych okolic z takiej niecodziennej perspektywy z pewnością spodoba się entuzjastom sportów wodnych, ale i osobom, które do tej pory nie miały szansy poruszać się kajakmi. Sama trasa nie należy do najtrudniejszych. 

7. Zarówno miłośnicy historii, jak i urbexu powinii wybrać się do pobliskiego Ustronia Morskiego. To właśnie tutaj znajdują się pozostałości bunkrów z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych. W obecnych czasach turyści mogą zwiedzać aż cztery stanowiska ogniowe. Warto dodać, że sama konstrukcja robi ogromne wrażenie. Bunkry składają się z trzech kondygnacji, a poruszanie się po nich ułatwia funkcjonalna drabina. To świetna propozycja dla poszukiwaczy przygód. Należy jednak pamiętać, że wewnątrz jest dosyć ciemno. Dobrze wyposażenie w postaci latarek i soldinego obuwia jest absolutnie wskazane. 

8. Niespełna cztery kilometry od Kołobrzegu znajduje się Zieleniewo. To właśnie na terenie tej niewielkiej wsi znajduje się fantastycznie zaaranżowany Park Rozrywki Dziki Zachód. To właśnie w tym miejscu będzie można udać się na prawdziwą przejażdżkę Hummerem czy postrzelać z prawdziwego łuku. Znajduje się tutaj również byk rodeo, rower na linie, quady czy świetne miasteczko ruchu drogowego. Osoby pragnące poczuć prawdziwy klimat dzikiego zachodu mogą udać się do Western City.

9. Zdecydowanie warto wybrać się do pobliskiego Trzebiatowa. Miejsce to zrobi największe wrażenie na miłośnikach historii. Znajduje się tutaj imponujący pałac, którego historia sięga XII wieku. Na przestrzeni lat kilkukrotnie był przebudowywany zgodnie z panującymi wówczas trendami architektonicznymi. Obecnie znajduje się tutaj Trzebiastowskie Centrum Kultury oraz Muzeum Pałacowe. Do najważniejszych eksponatów zaliczyć można kolekcję porcelanowych lalek oraz eksponaty związane stricte z historią regionu i samego Trzebiatowa. 

10. Sianożęty znajdują się niespełna 11 kilometrów od Kołobrzegu. Ta atrakcyjna wieś uzdrowiskowa zachwyca krajobrazami i jest przede wszystkim znacznie mniej zatłoczona niż Kołobrzeg. Jedną z największych atrakcji tej nadmorskiej wsi jest niezwykle szeroka plaża ciągnąca się przez ponad 1400 metrów. 

11. KOŁOBRZEG … pamiętajcie, że w Kołobrzegu czekają na Was liczne atrakcje dla dzieci i całej rodziny jak Miasto Myszy, Ukryta Kraina czy Muzeum 6D oraz liczne hotele dla dzieci i restauracje. Więcej o tych miejscach przeczytacie na naszym portalu.

Udanej wyprawy po województwie zachodniopomorskim!

Booking.com