Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Co robić w Kołobrzegu, gdy pada – jakie atrakcje?

Rate this post

Kołobrzeg w deszczowe dni – atrakcje dla dzieci i nie tylko.

Deszczowe dni są piękne, można biegać w deszczu, co niezwykle oczyszcza duszę, dzieci mogą skakać po kałużach osłonięte parasolami w płaszczykach przeciwdeszczowych. W deszczowe dni można robić praktycznie wszystko jednak jest to przyjemne wyłącznie wówczas, gdy nie ma burzy, jest ciepło i brak wiatru. W Kołobrzegu zazwyczaj deszczowej pogodzie towarzyszy zimny wiatr, czasem też burze, a w takie dni najlepiej siedzieć w domu lub skorzystać z licznych atrakcji jakie oferuje to miasto. Muzeum, aqua park, a może sala zabaw z dzieckiem? Jest w czym wybierać.

Atrakcje w baśniowej scenerii na deszczowe dni.

Każde dziecko lubi bajki, baśnie i występujące w nich postacie. W Kołobrzegu jest kilka szczególnych miejsc, które łączą bajkowy wystrój z edukacją, ciekawymi zadaniami, przygodami i interaktywnymi zadaniami.

Pierwszym z nich jest Muzeum 6D mieszczące się na ulicy Rodziewiczówny 15. Przy wejściu otrzymujemy okulary 3D, dzięki którym całe wnętrze Muzeum ożywa. Wypełnione mnóstwem kolorów, obrazów, dźwięków, a nawet zapachów wnętrza pobudzają wszystkie nasze zmysły. Dzieci kochają to miejsce, za niezwykłą scenerię, ciekawe zadania do wykonania pobudzające ich procesy myślowe, a także za niezwykłą możliwość dotykania wszystkich znajdujących się tu Muzealnych eksponatów.

Kolejne baśniowe miejsce przenosi nas do miejsca pełnego myszy – Miasto Myszy na ulicy Morskiej 2. Znajduje się tu mnóstwo kolorowych korytarzy prowadzących do specjalnych sali o przeróżnych sceneriach. Znajdziemy tu salę Kosmos, Zimę, Wakacje, Miasto Myszy i Tropiki. Każda z nich posiada inne walory edukacyjne, niezwykły wystrój i scenerię. Miejsce to jest pełne fluorescencyjnych i żywych kolorów. Pobudza kreatywność dzieci.

Ukryta Kraina, to kolejna baśniowa atrakcja Kołobrzegu, która będzie niezwykłą przygodą dla dzieci i dorosłych we wszystkie deszczowe dni. Możemy tu za pomocą czarodziejskiej różdżki, którą otrzymujemy przy wejściu uruchamiać przeróżne baśniowe postacie. Nagle zaczynają do nas mówić, ruszać się i opowiadać historie. Dzieci uwielbiają to miejsce, bo dosłownie przenosi je w świat bajek.

Sale zabaw na deszczowe dni.

Sale zabaw dla dzieci, to wspaniałe miejsca, z mnóstwem ruchowych atrakcji. Dzieci trenują swoje mięśnie wspinając się, pokonując przeszkody. Świetnie się bawią zjeżdżając na zjeżdżalniach, czasem mają możliwość postrzelania miękkimi, delikatnymi piłeczkami w pneumatycznych wyrzutni. Bardzo często nawiązują przyjaźnie i zapraszają do wspólnej zabawy inne dzieci, no i uwielbiają skakać na trampolinach. Sale zabaw, to czyste i bezpieczne miejsca, a w dodatku nieco starsze dzieci można tam bez wyrzutów sumienia zostawić na godzinkę i pójść na spokojne zakupy. W Kołobrzegu jest kilka takich sal zabaw godnych polecenia. Sala Zabaw Piotruś, to bardzo duża sala, gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Poza ogromnym małpim gajem, jest tam też dmuchany zamek do skakania, mnóstwo basenów z piłeczkami i wiele, wiele innych atrakcji, które każde dziecko z chęcią odkryje. Sala mieści się na ulicy Edmunda Łopuskiego 36-38 w hali Millenium. Kolejną godną polecenia salą jest Edukacyjna Sala Zabaw Sowie Gniazdko. Znajduje się tu dużo zabawek i atrakcji, jednak poza typowymi zabawami panie animatorki prowadzą tu ciekawe zajęcia edukacyjne, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności pisania, czytania, nauki angielskiego, czy manualne. Mogą tu przychodzić dzieci do siódmego roku życia. Kolejną dosyć niecodzienną salą zabaw jest Klockowisko mieszczące się na ulicy VI Dywizji Piechoty 27. Jest to istny raj dla małych konstruktorów. Znajdują się tu przeróżne modele i rodzaje klocków, zarówno tych dużych, jak i małych. Są tu też klocki o nietypowych kształtach, których zapewne jeszcze nie spotkaliście. Zabawa klockami uczy, pobudza wyobraźnię i daje dzieciom poczucie spełnienia, gdy uda im się zaprojektować i ukończyć wymyśloną budowlę. Ogromną, bo zajmującą aż trzy tysiące metrów kwadratowych salę/halę zabaw znajdziemy nieco (około czternastu kilometrów) poza Kołobrzegiem w okolicznej miejscowości Pyszka 4 w Parku Pomerania. Jest to całoroczna hala, także w sam raz na deszczowe dni, gdzie na dzieci w każdym wieku czeka mnóstwo atrakcji. Możemy tu zjeżdżać z 8 metrowych zjeżdżalni, wspinać się na ogromny statek i specjalny wulkan wspinaczkowy, skakać po niezwykle dużym małpim gaju i z całą rodziną odkrywać resztę atrakcji.

Jak widać w Kołobrzegu wcale nie trzeba spędzać czasu w domu, gdy pada deszcz. Spośród wielu atrakcji można wybrać te, które najbardziej lubimy my i nasze dzieci. Wiele miejsc zyskuje przy bliższym poznaniu, także warto wybrać się do nich kilku krotnie, by odkryć całą ich magię.

Booking.com