Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Co robić w Kołobrzegu z dziećmi?

5/5 - (1 vote)

Znajdujący się w północno-zachodniej Polsce Kołobrzeg wyróżnia się od typowych nadmorskich kurortów. Na turystów czekają tutaj nie tylko nadmorskie plaże i restauracje, ale również bogactwo kultury, architektury, historii i sztuki. Te wszystkie walory połączone z wyjątkowo korzystnym położeniem u ujścia Parsęty do Morza Bałtyckiego powodują, że w mieście rozwinęła się stosowna infrastruktura. Kołobrzeg to miasto, w którym wiele atrakcji znajdą dla siebie najmłodsi turyści, dlatego doskonale nadaje się na rodzinne wycieczki. Jakie miejsca w Kołobrzegu warto odwiedzić z dziećmi?

Ukryta Kraina w Porcie Pasażerskim

Ukryta Kraina znajduje się nieopodal Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu i jest nietuzinkową wystawą kulturalną dla dzieci. Każdy odwiedzający otrzymuje magiczną różdżkę, za pomocą której może samodzielnie odkrywać niezwykły świat mieszczący się na ponad czterystu metrach kwadratowych. Krokodyl Zębuś, skrzaty, krasnale, wróżki i komiczny Pan Wiewiór są urozmaiceniem, dzięki któremu wiedza o świecie przedstawiana jest w przystępny sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym. Niektóre części wystawy pomogą dzieciom przezwyciężyć swoje lęki, a znakomita całość będzie stanowiła rozrywkę zarówno dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców. to dobry sposób na zdobywanie wiedzy w różnych kategoriach i wspólne spędzanie czasu.

Miasto Myszy w Kołobrzegu


Miasto Myszy w Kołobrzegu to unikat na skalę światową. Jest to jedyne miejsce na całym świecie, gdzie zgromadzono kolekcję ponad pięciuset myszek. Są one tutaj przedstawiane nie jako nieproduktywne gryzonie, których należy się obawiać, ale jako zwierzęta inteligentne i pełne uroku. Pośród myszek, które można tutaj zobaczyć, znajdują się gryzonie o różnorodnym umaszczeniu, a także rasowe myszy berberyjskie, bezwłose czy pigmejskie, które są najmniejszym gatunkiem w tym zestawieniu. Miejsce to nie ma nic wspólnego ze standardowymi pawilonami, w których stoją bliźniaczo podobne akwaria. Mysie norki zostały tutaj stworzone z wielką finezją, precyzją i wyobraźnią, dzięki czemu można podglądać zwierzęta żyjące w prawdziwie baśniowej scenerii. Wizyta w Mieście Myszy to świetna okazja, aby zarówno dzieci, jak i dorośli, odkryli ciekawostki na temat życia różnych gatunków myszy, a także podglądnęli, jak wygląda ich życie, posiłki czy zabawa. Dzieci z pewnością docenią fakt, że wszystkie sale zostały tutaj starannie zaaranżowane, aby oddawać klimat zimowy, tropikalny czy imitować scenografię kosmiczną w świetle UV. Jest to jedna z najbardziej nietypowych atrakcji w mieście, która niezmiennie od lat zapewnia odwiedzającym ogrom wrażeń i świetną zabawę.

Muzeum 6D – jedyne takie muzeum w całej Europie

Muzeum 6D w Kołobrzegu to kompleks, którego nazwa może być bardzo myląca. Choć miejsce to pozwala cofnąć się w czasie i dowiedzieć sporo o kulturze regionu, goście nie uświadczą tutaj zakurzonych eksponatów w podświetlonych gablotach. To w pełni interaktywne muzeum, w którym poznaje się historię za pomocą wszystkich zmysłów, a doskonała zabawa w trakcie zwiedzania przywodzi raczej na myśl parki rozrywki. Wykonane w technice 3D malowidła stanowią atrakcyjne tło dla przedmiotów codziennego użytku, w powietrzu wyraźnie czuć zapach morskiej bryzy, a spacer po liczącym ponad 500 metrów kwadratowych kompleksie odbywa się przy akompaniamencie szumu morza i śpiewu mew. Dzieci i ich rodzice mogą tutaj na przykład zasiąść do stołu biesiadnego rybaków i poczuć, jak wyglądała maszopska uroczystość. Cały program zwiedzania wypełniony jest niesamowitymi legendami i historią rybaków, a wszyscy chętni będą mogli wcielić się w rolę kapitana statku. Muzeum 6D w Kołobrzegu to atrakcja, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Nie ma również obaw, że miejsce to nie spełni oczekiwań najmłodszych dzieci. Kilkuletnie maluchy będą zachwycone mogąc dotykać wszelkich eksponatów i z pewnością nikt tutaj nie zwróci im uwagi, że zachowują się zbyt głośno. Rzadko kiedy wizyta w muzeum okazuje się tak pasjonującą przygodą dla wszystkich członków rodziny, a skoro mowa o przygodach, to w Kołobrzegu na turystów czeka ich znacznie więcej.

Piracka Przygoda – zostań piratem na jeden dzień

Piracka Przygoda w Reducie Solnej w Kołobrzegu może stanowić najbardziej ekscytujące urozmaicenie wycieczki w te strony. Zwłaszcza jeśli dzieci przepadają za historiami o piratach i marzą o przeżyciach, które znają z bajek. To miejsce, w którym dzieci wraz z opiekunem mogą pokonywać atrakcyjne trasy w szalupach albo samochodach terenowych, eksplorować miniaturowe domki i jeździć konno, a także wędkować w stawie hodowlanym. Na miejscu organizowane są gry miejskie oraz wspólne zbieranie bursztynu, a w sezonie letnim odbywają się tutaj również koncerty i wydarzenia kulturalne. Rodzice samozwańczych piratów, którzy marzą o wielkich przygodach i doskonałej zabawie, z pewnością docenią ofertę tego miejsca.

Park Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie

Dziki Zachód w Zieleniewie to miejsce, w którym dzieci mogą osobiście sprawdzić, jak wygląda życie prawdziwego kowboja. Na terenie kompleksu znajduje się między innymi wioska indiańska, miasteczko Dodge City, lunapark, mini zoo i motopark. Wioska indiańska to miejsce, w którym można znaleźć swoje tipi, odkryć indiański przydomek, strzelać z łuku i doskonale się bawić w rytm indiańskich bębnów. Z kolei w mini zoo dzieci będą miały okazję obcować z przyjaznymi zwierzętami, takimi jak kozy, owce czy mniej popularne gatunki. Jedną z największych atrakcji jest tutaj westernowe miasteczko, w którym znajduje się kowbojska karuzela, szczegółowa makieta dzikiego zachodu, strzelnica oraz byk rodeo. Można tutaj również przekonać się, jak wyglądał napad na bank na Dzikim Zachodzie i wygrać nagrody w westernowej loterii.

Kołobrzeg – miasto, które zachwyci dzieci

Wspomniane atrakcje doskonale nadają się na rodzinne wycieczki z dziećmi w różnym wieku, zapewniając wszystkim członkom świetnie spędzony razem czas, dobrą zabawę i możliwość zdobywania wiedzy na najróżniejsze tematy. Kołobrzeg to miasto, w którym znajduje się sporo atrakcji, które tworzono właśnie z myślą o najmłodszych turystach, ale nie brakuje tutaj również miejsc, które przypadną do gustu dzieciom o sprecyzowanych zainteresowaniach i młodzieży. Miasto wypełnione jest licznymi zabytkami i obiektami, które cieszą się zainteresowaniem amatorów sztuki, historii i nadmorskich legend w różnym wieku.

Booking.com