Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Czy warto przeprowadzić się do Kołobrzegu?

3/5 - (3 votes)

Kołobrzeg – czy to dobre miejsce do życia?

Kołobrzeg, to prawdziwy raj dla turystów – są tu liczne tereny rekreacyjne położone w pasie nadmorskim. Myśląc o tym mieście, zawsze patrzymy na nie z perspektywy wczasowiczów, czyli wspaniałe: miejsca noclegowe, wyżywienie, atrakcje, pamiątki, szlaki, zabytki, muzea. Jednak jeśli popatrzymy na to miasto z perspektywy rodzimych mieszkańców, wówczas wszystko nie koniecznie będzie już tak kolorowe. Zwykły Kołobrzeżanin na co dzień musi borykać się z kilkoma przykrymi wpływami wynikającymi z faktu, że jego miasto jest miastem o wysokich walorach turystycznych.

Wady wynikające z mieszkania w mieście chętnie odwiedzanym przez turystów.

Poza oczywistym faktem, że w sezonie na ulicach Kołobrzegu można prawie wszędzie spotkać dzikie tłumy, do czego zresztą większość miejscowych już przywykła, niezwykle ważną wadą są wysokie ceny. Windowanie cen w sezonie, by na turystach zarobić jak najwięcej jest powszechne we wszystkich miejscach turystycznych na świecie, jednak cierpią na tym mieszkańcy miasta. Szczególnie ludzie nie pracujący w branży turystycznej często ponoszą wysokie koszty życia, tylko dlatego, że mieszkają w atrakcyjnym turystycznie mieście. Chcąc kupić jedzenie w sklepach, czy pójść do restauracji płacą więcej niż w zwykłym mieście. Jednak to dużo mniejszy problem, niż niezwykle wysokie ceny za mieszkania. Od lat Kołobrzeżanie zmagają się z problemem brakujących mieszkań i nie chodzi tu bynajmniej o drogie apartamenty stale budowane, dla bogatych turystów, jednak o zwykłe tanie mieszkania dla ludzi. Ze względu na to, że Kołobrzeg jest jednym z najpiękniejszych dla turystów miast w Polsce cały rynek nieruchomości jest tu głównie skupiony na ulokowaniu turystów, a nie zapewnieniu zwykłym mieszkańcom mieszkań. Ciężko znaleźć więcej wad mieszkania w tym pięknym mieście.

Zalety mieszkania w Kołobrzegu

Kołobrzeg ma status uzdrowiska, mnóstwo ludzi przyjeżdża tu co roku, by poprawić stan swojego zdrowia. Rodzimi mieszkańcy natomiast, mają ten uzdrowiskowy klimat Kołobrzegu, dla siebie na co dzień. Wielu mieszkańców go docenia. Mogą cały rok cieszyć się czystym nadmorskim powietrzem pełnym życiodajnego jodu, mogą chodzić na spacery, po przygotowanych szlakach i korzysta z wszystkich udogodnień jakie miasto przygotowało dla rzesz przyjeżdżających tu turystów.
Wielu turystów odwiedzających Kołobrzeg, na tyle doceniło tutejszy klimat, że pozostali tu na stałe. Nowo przybyli do Kołobrzegu, nie mają zwykle problemów ze znalezieniem pracy. Są ty potrzebni specjaliści danych dziecin jak i mnóstwo ludzi do branży turystyczno-hotelarskiej. Dodatkowo bardzo łatwo można tu rozkręcić własny sezonowy biznes i zarobić na nim nie małe pieniądze. Przeprowadzające się tu rodziny z dziećmi bez problemu znajdą nowoczesne szkoły i przedszkola.
W Kołobrzegu znajdziemy mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Jeśli ktoś lubi korzystać regularnie z miejskich rozrywek, tu znajdzie ich na prawdę sporo. Wielu kołobrzeżan wypowiada się niezwykle pochlebnie na temat tego miasta i chwalą sobie przyjazdy turystów. Większość zarobków pochodzi tu z turystyki, mieszkańcy są wdzięczni, że mają szansę na godziwe zarobki w przyjemnych pięknych turystycznie miejscach.

Kto powinien przeprowadzić się do Kołobrzegu?

Zamiast narzekać na turystów, wielu ludzi ich tu docenia. Dlatego jeśli ktoś ma pomysł, na założenie biznesu związanego z turystyką, na pewno powinien przeprowadzić się do Kołobrzegu. Można pracować tu sezonowo, a potem utrzymywać się resztę roku z zarobionych w kilka miesięcy pieniędzy. Można też rozwinąć biznes cało roczny i zarabiać również na zimowej turystyce. Do Kołobrzegu powinni też przeprowadzić się ludzie, którzy ponad wszystko cenią swoje zdrowie. Jest dla nich ważne czym oddychają, lubią spacerować, biegać i lubią nadmorski klimat. W wielu miastach zimą unosi się nieprzyjemny zapach smogu, tu bardzo często jest wietrznie, dzięki czemu cyrkulacja powietrza jest najlepsza z możliwych. Do Kołobrzegu powinni też przyjechać ludzie, dla których tydzień wakacji rocznie, to za mało. Nawet pracujące regularnie, codziennie na etacie, jeśli po pracy udamy się na plażę, czy skorzystać z licznych atrakcji Kołobrzegu, czujemy się jak na wakacjach. W takich warunkach można pracować i odpoczywać ciesząc się wakacjami przez kilka miesięcy. Kołobrzeg to również idealne miasto dla wszystkich pracujących zdalnie.

Jak widać jest mnóstwo powodów, dla których warto przeprowadzić się do Kołobrzegu, jest też kilka przeciw. Należy taką decyzję dogłębnie przemyśleć i dopasować do swoich prywatnych preferencji i oczekiwań. Jednak ciężko jest tą decyzję podjąć w pełni zdroworozsądkowo, bo jeśli już raz tu przyjedziemy, łatwo jest się w tym mieście zakochać.

Booking.com