Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Czy z psem można iść na plażę? Czy w Kołobrzegu są psie plaże? Gdzie są plaże dla psów?

4/5 - (1 vote)

ODWIEDŹ NIEZWYKŁE ATRAKCJE W KOŁOBRZEGU

Ukryta Kraina – magiczny świat dla dzieci ul. Obrońców Westerplatte 18E (100m od Latarni)
https://ukrytakraina.pl

Miasto Myszy – wystawa ponad 500 żywych myszek ul. Morska 2 (50m od Latarni)
https://ukrytakraina.pl

Muzeum 6D ul. Rodziewiczówny 15 (Obok Ośrodka Kielczanka, 300m od molo)
https://muzeum6d.pl

Zastanawiacie się czy w Kołobrzegu są psie plaże? Czy można zabrać psa na plaże?

Wraz z nadejściem wakacji i planami na letni wypoczynek pojawia się pytanie, co zrobić z psem. Jedni zostawiają czworonoga pod opieką rodziny lub znajomych, inni nie wyobrażają sobie, że mogliby wyjechać bez swojego pupila. Podróżujący z psami doświadczają jednak wielu trudności. Nie każdy hotel jest „psijazny” i nie na każdej plaży można pobawić się z psem. Na szczęście coraz więcej hoteli i pensjonatów otwiera się na czworonożnych gości, a nadmorskie gminy wydzielają specjalne odcinki plaż, na których pieski są mile widziane.

W Kołobrzegu również znajdziecie takie plaże. Od 1 maja 2013 roku w mieście funkcjonują dwie plaże, na których można wypoczywać z pieskiem.

 

 

Plaże w Kołobrzegu przyjazne psom

 

We wschodniej części wybrzeża strefa dla psów rozpoczyna się przy ostatnim zejściu na plażę  na Osiedlu Podczele na wysokości ul. Brzeskiej i ciągnie się do granicy z Gminą Ustronie Morskie.

Od zachodu odcinek plaży przeznaczonej dla psów wydziela ostatnie zejście na Osiedlu Radzikowo na wysokości ul. Plażowej. Strefa, w której swobodnie można przebywać z czworonogiem, ciągnie się do granicy Grzybowa.

Wymienione odcinki zostały odpowiednio oznaczone, dzięki czemu nikt nie ma wątpliwości, że zabawy z psem są tu całkowicie legalne. Zdarza się jednak, że turyści wchodzą z psami na plaże, na których zwierzaki nie mogą przebywać. Najczęściej wynika to z niewiedzy, która w najlepszym przypadku może kosztować właściciela upomnienie, w najgorszym – grzywnę. Za przebywanie z psem w niedozwolonym miejscu grozi kara finansowa w wysokości 500 zł. Dlatego lepiej zwracać uwagę na oznaczenia i przestrzegać regulaminu.

 

 

Regulamin korzystania ze strefy spacerów z psami

 

O zasadach, które obowiązują na psich plażach informują biało – czerwone tablice. Z myślą o zagranicznych gościach, regulamin spisano również po niemiecku i angielsku. Gdybyście mieli problem  odnalezieniem tablic – poniżej zamieszczam ich treść w języku polskim.

„Właściciele psów zobowiązani są do przestrzegania regulaminu oraz zapewnienia bezpieczeństwa i środków ostrożności, zapewniających ochronę przed zagrożeniami i uciążliwością dla ludzi oraz zanieczyszczeniem terenu strefy. Ponoszą też pełną odpowiedzialność za zachowanie zwierząt.

 

Do obowiązków właścicieli należy:

– wyposażenie każdego psa w obrożę z identyfikatorem a w przypadku psa o cechach ras agresywnych w kaganiec,

– prowadzenie psa na uwięzi a w przypadku psa o cechach ras agresywnych w nałożonym kagańcu,

– zwolnienie psów z uwięzi może wystąpić wyłącznie na terenie wydzielonej strefy, gdy właściciel ma możliwość sprawowania kontroli nad zachowaniem zwierzęcia a w przypadku psów o cechach ras agresywnych pies mysi mieć założony kaganiec,

– sprawowanie stałego oraz skutecznego dozoru nad zwierzęciem,

– posiadanie przy sobie woreczka na nieczystości i okazanie go na żądanie uprawnionych organów,

– niezwłoczne usunięcie z terenu przeznaczonego do spacerów zanieczyszczenia pozostawionego przez psa, poprzez umieszczenie go w woreczku, a następnie oznakowanym pojemniku na terenie strefy,

– korzystania ze strefy w sposób nieuciążliwy dla innych użytkowników.”

 

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat plaż udostępnianych dla psów lub mieli jakieś uwagi, kieruję Was do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, który jest organizatorem przedsięwzięcia.  (tel. 94 35 51 400, fax 94 35 51 404, e-mail: sekretariat@mosir.kolobrzeg.pl

 

Booking.com