Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Dźwirzyno – co robić z dziećmi? Tylko 12 km od Kołobrzegu

5/5 - (1 vote)

Dźwirzyno – wieś, do której warto przyjechać

Niekiedy zdarza się, że mała miejscowość potrafi przyciągać bardzo duże ilości turystów. Przykładem takiej miejscowości jest wieś Dźwirzyno znajdująca się, kilkanaście minut jazdy samochodem od miasta Kołobrzeg. Jest to wieś licząca niecałe 1000 mieszkańców. Posiada za to naprawdę wiele atrakcji jak na tak mało powierzchnię i tak małą liczbę mieszkańców. Wielu ludzi żyjących tutaj utrzymuje się z turystyki, oferując klientom miejsce, w którym mogą się wyciszyć i odpocząć w lepszych cenach niż to ma miejsce, w mieście Kołobrzegu. W poniższym artykule przedstawiamy wszelkie najciekawsze atrakcje znajdujące się w tej wiosce.

Plaża Dźwirzyno

Tą rozrywką, od której warto zacząć, jest bardzo często wybierana przez turystów – plaża, której zaletami jest szerokość i znajdujący się na niej dobrej jakości piasek. Aby dotrzeć nad morze trzeba przejść przez las, w którym rosną liczące sobie ponad dwa wieki sosny, a potem podążyć przez bardzo ładnie wyglądające wydmy. Plaża jest dostosowana do wymagań dzisiejszych czasów. Mogą się na nią dostać bez większych problemów ludzie niepełnosprawni. Do plaży na ten moment można dojść dziewięcioma wejściami, a w skład wyposażenia całej plaży wchodzą również przebieralnie, odpowiednie toalety, wypożyczalnia leżaków i bary. Na plaży nie zabraknie również niezwykle czystej jak na warunki Morza Bałtyckiego wody. Dzieciaki będą mogły spokojnie znaleźć tutaj odpowiednią ilość miejsca na zabawę, dając przy okazji wtedy spokój swoim rodzicom.

Wydmy w Dźwirzynie 

Należy się również zatrzymać jeszcze chwilę nad wymienionymi wyżej wydmami. Stanowią one niezaprzeczalny atut Dźwirzyna. Turyści często wykonują tutaj zdjęcia. Aby dostać się na wydmy dobrym pomysłem, jest wypożyczenie lub zabranie ze sobą roweru i podążanie ścieżką rowerową. Jak najbardziej można wybrać się też na krótki spacer ścieżką dla pieszych.

Jezioro Resko

Poza morzem w Dźwirzynie znajduje się również mniej uczęszczane, ale nie niezwykle sympatyczne miejsce do pływania, czyli jezioro Resko. Samo jezioro jest połączone z morzem za pomocą kanału, którego długość wynosi ponad 1000 m. Jest ono doskonale dopasowane do turystów, ponieważ wiodą do niego specjalnie wytyczone piesze trasy. Dzięki któremu jeżeli przybędziemy tam z dziećmi, będziemy mieli możliwość pokazania im pięknej dziewiczej przyrody. Jeżeli szukamy odpowiedniego miejsca relaks lub spędzania czasu na aktywności fizycznej w Dźwirzynie, to jezioro Resko nadaje się do tego idealnie. Jest to spowodowane tym, że na terenie tego jeziora znajduje się przystań, a także wypożyczalnia sprzętu do pływania. Będziemy tutaj mieli możliwość zakupienia kursu i poczucia się jako windsurfer albo kitesurfer. Jest to także najodpowiedniejsze miejsce w okolicy do wędkowania. Wędkarze będą mogli złowić tutaj takie okazy ryb jak: leszcze liny czy szczupaki.

Port w Dźwirzynie

Kolejną z atrakcji jest Dźwirzyński port. Jest on łącznikiem Resko Przymorskiego z Morzem Bałtyckim. Historia tego miejsca sięga roku 1975, kiedy został otworzony. Całkowita powierzchnia wynosi około 3 hektary. Niesłychanym atutem tego portu jest możliwość oglądania i skorzystania z Rejsu wyjątkowymi statkami, które pokażą nam całej okazałości piękno Morza Bałtyckiego. Nie ulega wątpliwości, że widok tychże statków, przyciągnie wnikliwy wzrok najmłodszych, zachęcając ich do zainteresowania się tematyką nadmorskie terenów i żeglugi morskiej.

Ścieżka zdrowia


Ścieżka zdrowia kojarzy nam się raczej wielu z nas niekorzystnie. Ponieważ przypomina nam smutny obraz prl-u. Całkowitym przeciwieństwem tego jest ścieżka zdrowia znajdująca się w Dźwirzynie. Jest to atrakcja przeznaczona dla osób, które przyjeżdżają nad morze, by utrzymać aktywny tryb życia lub poprawić swoje zdrowie. Jest to trasa, która biegnie przy brzegu morza i ma długość liczącą 1,5 km. Jest to odpowiednie miejsce, jeżeli rodzice chcą troszeczkę „wymęczyć” swoje dzieci aktywnością fizyczną i jednocześnie zabrać w ich miejsca, w których widok zapiera dech w piersiach. Poza spacerem na trasie umiejscowiony jest wiele urządzeń, na których można wykonywać różnorakie ćwiczenia.

Atrakcje w pobliżu Dźwirzyna – 12 km od Kołobrzegu

Poza samymi drzwi Dźwirzyńskimi atrakcjami wieś ta znajduje się bardzo blisko Kołobrzegu. Kilkanaście kilometrów stąd położone są takie atrakcje jak Muzeum 6D , Miasto Myszy i Ukryta Kraina.

Miasto Myszy


Jest to miejsce, w którym możemy spotkać ponad 500 myszek w bardzo wielu odmianach i kolorach. W „miasteczku” tym zwierzęta te poruszają się po kolorowych korytarzach, a także odwiedzają światowe miejsca. Wizyta tam jest bardzo dobrym sposobem na przełamanie lęku do tych małych gryzoni i nauką biologii, wrażliwości czy miłości do zwierząt poprzez zabawę.

Następną z wyżej wymienionych rozrywek jest Muzeum 6D zwane inaczej Maszoperią. Dzieci będą miały możliwość przenieść się tutaj do roku 1913 i zapoznać się ze stylem życia i pracy nadbałtyckich rybaków. Całe Muzeum jest z dostosowane do wymagań dzisiejszych czasów, ponieważ wszelkie jego atrakcje są innowacyjne i interaktywne przez to dzieci będą miały możliwość spędzenia fantastycznych chwil i edukacji.

Ostatnim z miejsc jest Ukryta Kraina. Jest to nietypowa atrakcja dla dzieci, w której nasze dzieci będą mogły poczuć się jak Harry Potter lub inny z uczniów uczęszczających do szkoły magii Hogwart. Jest to spowodowane tym, że każdy klient, który zdecyduje się kupić bilet, otrzymuje na starcie magiczną różdżkę, która uruchamia interaktywne atrakcje. Najmłodsi będą mogli zobaczyć tutaj takie atrakcje jak herbaciarkę Mysz, 5-metrowego krokodyla o imieniu Zębuś, czy liczne magiczne stwory i postacie. Jest również możliwość ujrzeć tutaj prawdziwe zwierzęta równie magiczne, jak nazwa miejsca. Są to między innymi Aksolotle, czyli wodne smoki, największe lądowe ślimaki świata czy gekony lamparcie. Wychodząc stąd, będziemy mogli zauważyć, że dzieci poznały pojęcia z takich dziedzin jak biologia, a także mieć przeświadczenie, że spełniliśmy ich marzenia.

Dziki Zachód w Kołobrzegu

Kolejną atrakcją znajdującą się w pobliżu miasto Kołobrzeg a oddalono dokładnie 12 km od Dźwirzyna Park Rozrywki Zieleniewo nazwany obecnie Dzikim zachodem. Najmłodsi będą mieli możliwość poczuć się jak jakby byli na prawdziwym Dzikim Zachodzie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Miejsce to oferuje moc takich atrakcji jak przejażdżka na koniach, zobaczenie mini zoo, podróżowanie poprzez jazdę na quadach na odpowiednim torze wyścigowym czy zobaczenie wioski indiańskiej.

Booking.com