Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Gdzie wyjść do Restauracji z dzieckiem w Kołobrzegu? Restauracje dla dzieci w Kołobrzegu.

Rate this post

Wybierając się na wakacyjny wyjazd nad morze z dziećmi, warto wcześniej zorientować się, jakie restauracje znajdują się w pobliżu miejsc, w których będziemy przebywać i które z nich serwują menu dla dzieci. Nie wszyscy wybierają się na wyjazd z zapewnionym wyżywieniem, a aktywne spędzanie czasu na plaży i na skakaniu między falami zdecydowanie zaostrza dziecięce apetyty. Rodzice doskonale zdają sobie jednak sprawę, że posiłek dla dzieci powinien być dostosowany do ich gustów żywieniowych. Dobrze też, aby w restauracji obsługa była przygotowana na przyjęcie najmłodszych. Czego możemy oczekiwać w restauracjach przyjaznych dzieciom i jakie tego typu miejsca znajdziemy w Kołobrzegu?

Menu dla dzieci

Zapewnienie odpowiedniego i zdrowo zbilansowanego posiłku maluchom nie zawsze jest najłatwiejszą sprawą. Szykując codzienne jedzenie, rodzice szybko orientują się, jakie potrawy należą do ulubionych w przypadku ich pociech i dobrze, jeśli na wakacyjnym wyjeździe uda im się znaleźć podobne smaki w okolicznych restauracjach. Większość dzieci uwielbia potrawy z drobiu, frytki lub zapiekane ziemniaki, rosół z makaronem lub pomidorową. Nie próbujmy na siłę więc wciskać im regionalnych smakołyków, które odpowiadają dorosłym. Wakacje to czas przyjemności dla wszystkich, więc spróbujmy także przy posiłku zachować przyjazną atmosferę i spełnić życzenia kulinarne naszych dzieci.

Co powinno znaleźć się w restauracji przyjaznej dzieciom?

Przygotowane do obsługi najmłodszych miejsca powinny być wyposażone w specjalne krzesełka do karmienia maluchów oraz przewijaki w toaletach. Dobrze też, aby w restauracji znalazło się miejsce do zabawy dla dzieci, w przypadku których cierpliwość nie jest najmocniejszą stroną. Czekanie na posiłek czy rodziców, którzy jeszcze dojadają swoje dania będzie dla dzieci dużo prostsze, jeśli w restauracji znajdą kącik, w którym będą mogły swobodnie się bawić.

Restauracje w Kołobrzegu przyjazne dzieciom

1.Restauracja Pod Winogronami położona przy ulicy Towarowej 16 znajduje się blisko nabrzeża portowego będącego chętnie odwiedzanym miejscem w Kołobrzegu przez większość turystów. Znajdują się tutaj także atrakcje dla dzieci, jak Ukryta Kraina czy Miasto Myszy. Ich zwiedzanie zapewni dzieciom mnóstwo wrażeń, warto wiec później zadbać także o zaspokojenie głodu. Restauracja Pod Winogronami to miejsce z wyjątkowo przyjazną obsługą, w którym posiłki serwowane są w stylowym wnętrzu lub pełnym kwiatów ogródku. W menu dla dzieci znajdziemy takie smakołyki, jak panierowany filet z kurczaka lub dorsz z frytkami oraz surówką, makaron tagliatelle z sosem oraz parmezanem, a dodatkowo sok oraz lizak do posiłku gratis. Dla maluchów przygotowano specjalny kącik z klockami i zabawkami, a obsługa chętnie podaje dzieciom do stołu kolorowanki i kredki.

2. Nakamal Bar & Grill
Zlokalizowany na ulicy Spacerowej Nakamal Bar & Grill specjalizuje się w daniach z ryb i mięsnych potrawach przygotowywanych na grillu. Szczególnie lubiane są podawane tutaj krewetki w cieście piwnym, a najmłodsi znajdą w menu dla siebie makaron penne z pesto, nuggetsy lub grillowane polędwiczki z kurczaka, paluszki rybne oraz mini burgery. Czas zajmą im natomiast kolorowanki i kredki podawane przez obsługę do stołu.

3. Trattoria Corleone
Większość dzieci kocha kuchnię włoską, na czele z makaronami i pizzą. Znajdą taką w Trattorii Corleone w Kołobrzegu, przy ul. Rodziewiczówny. Włoskie smaki serwowane są tutaj w oryginalnym wnętrzu, z charakterystycznymi, dzierganymi abażurami lamp. Dla dzieci można tutaj zamówić spaghetti z sosem pomidorowym, penne z sosem bolońskim, fileciki z kurczaka z frytkami i tartą marchewką oraz frytki.

4. Bar Chata Rybaka
Bar przypominający zgodnie z nazwą rybacką chatę, z rozwieszonymi wszędzie sieciami i sprzętem do łowienia ryb, z pewnością zachwyci dzieci, zwłaszcza po wizycie w Muzeum 6D – Maszoperii, które przybliża im codzienne życie Kaszubów. W menu znajdziemy przede wszystkim ryby, ale dzieci mogą liczyć na tak lubiane przez nie dania, jak naleśniki na słodko, frytki czy pierogi. Dodatkową atrakcją będą dla nich znajdujące się tutaj koniki na biegunach oraz ogródek restauracyjny, w którym przygotowano kilka sprzętów do zabawy.

5. Ryba z Ikrą
Ryba z Ikrą nosząca wcześniej nazwę Figa z Makiem przeszła kuchenną rewolucję pod okiem samej Magdy Gessler i wyszła z niej zwycięsko, serwując dania polecane przez odwiedzających ją gości. Restauracja ta jest szczególnie lubiana przez małe dzieci. Znajduje się tutaj bowiem Figloraj – wewnętrzny plac zabaw ze zjeżdżalnią i stanowiącym zawsze ogromną atrakcję basen z kulkami, w którym maluchy mogą spędzić czas w trakcie jedzenia posiłków przez dorosłych. Wśród dań przygotowanych z myślą o najmłodszych znajdują się zupa pomidorowa, filet z kurczaka lub dorsza z puree ziemniaczanym albo frytkami i surówką oraz placki ziemniaczane serwowane ze śmietaną i cukrem lub bez dodatków.

Przyjazne Restauracje dla dzieci w Kołobrzegu znajdziecie tutaj

Booking.com