Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Hotele z basenem dla dzieci w Kołobrzegu. Propozycja noclegów z dziećmi w Kołobrzegu.

Rate this post

Planując wyjazd nad morze z dziećmi coraz częściej szukamy nie tylko atrakcyjnych krajobrazów, ale także hoteli spełniających nasze wymagania. Coraz więcej z nich, również w Kołobrzegu, otwiera się dla dzieci, przygotowując specjalnie dla nich sale zabaw, płytsze baseny czy innego typu atrakcje. Są one zbawieniem dla całej rodziny, zwłaszcza w sytuacji, kiedy pogoda niekoniecznie sprzyja plażowaniu. Jakie hotele przyjazne dzieciom z basenami można znaleźć w Kołobrzegu?

Hotele z basenami dla dzieci w Kołobrzegu

Wśród kołobrzeskich hoteli, w których dzieci poczują się mile widziane, znajduje się m.in. Shuum Boutique Wellness Hotel, położony w zacisznej części miasta, w pobliżu dwóch parków. W urządzonych w skandynawskim stylu wnętrzach nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci, jak ogród z dwoma placami zabaw oraz hamakami, klub dla dzieci, gdzie znajdą gry planszowe i puzzle, a także oddzielny, przystosowany do ich wzrostu basen w parku wodnym. Hotelowa restauracja oferuje także specjalne menu dla dzieci bazujące na świeżych, sezonowych produktach czy przygotowywane posiłki zgodnie z indywidualną dietą dla dzieci cierpiących na alergie bądź nietolerancje pokarmowe.

Innym hotelem zapraszającym dzieci na basen w Kołobrzegu jest Aquarius SPA z kompleksowo wyposażonymi salami zabaw, programem animacji rozwijających i integrujących i bezpiecznym placem zabaw w hotelowym ogrodzie. W ośrodku basenowym Aquacenter dzieci mogą korzystać z akcesoriów do zabaw wodnych w miejscowej wypożyczalni. Specjalnie dla nich przygotowano basen rekreacyjny z dodatkowymi atrakcjami wodnymi, a także brodzik ze zjeżdżalnią dla maluchów i miejscem do przewijania.

W hotelu Diva Spa, w którym dla całych rodzin przygotowano pokoje typu Family Studio, również znajduje się basen dla dzieci ze specjalnym, wygodnym zejściem, zapobiegającym poślizgnięciu. Dzieci mogą również skorzystać z zabiegów SPA przygotowanych z myślą o nich.

Zabawne zabiegi SPA dla dzieci: Tęczowe paznokcie, Dla mnie bomba czy Zabieg małego łasucha oferuje hotel Baltic Plaza Medi SPA, gdzie również znajduje się basen z wodą ozonowaną dla małych dzieci. To szczególnie polecane dla maluchów, które mają delikatną skórę podatną na różnego rodzaju podrażnienia. Dzieci do lat 3 korzystają z basenu za damo, a dzieci między 4 a 14 rokiem życia mają wstęp ze zniżkami.

Strefa basenowa dla dzieci znajduje się w Doris Spa, nowoczesnym kompleksie hotelowo-wypoczynkowym położonym w uzdrowiskowej części miasta. Dzieci od 4 roku życia mają możliwość wzięcia tutaj udziału w zajęciach nauki pływania, grupowe lub indywidualne.

Całoroczny kompleks basenowy, w tym basen dla dzieci, znajduje się także w apartamentach Polanki Park w Kołobrzegu. W sezonie dzieci mogą dodatkowo skorzystać z zewnętrznego brodzika z bezpieczną dla nich zjeżdżalnią.

Strefa dla dzieci o głębokości do 90 cm została również przygotowana w aquaparku mieszczącym się w hotelu Ikar Plaza w Kołobrzegu. Do dyspozycji dzieci są akcesoria ułatwiające pływanie: makarony, deski oraz dmuchane skrzydełka. Odbywają się tu też zajęcia z nauki pływania lub nurkowania, niezależnie od pory roku. Podobną ofertę zabaw dla dzieci w basenie wewnętrznym mają również hotele Arka Medical Spa w zbiorniku z woda morską oraz Diune Hotel ***** & Resort w Kołobrzegu.

Więcej hoteli przyjaznym dzieciom znaleźć można w zakładce „Hotele dla dzieci w Kołobrzegu”

Nie samym basenem się żyje. Inne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Kołobrzeg to nie tylko morze oraz piękne plaże z jasnym, miękkim piaskiem. W samym mieście przygotowano mnóstwo atrakcji, z których mogą skorzystać rodziny z dziećmi. Do jednego z najpopularniejszych miejsc należy Muzeum 6D – Maszoperia, w którym można poznać obyczaje, legendy i codzienne życie maszopów – kaszubskich rybaków, zamieszkujących od czasów średniowiecznych te tereny. To muzeum przygotowane specjalnie z myślą o małych odkrywcach, którzy uwielbiają wszystkiego dotykać i poznawać na własną rękę. Można w nim nie tylko posłuchać legend kaszubskich, ale także zasiąść przy jednym stole z rybakami, zakręcić kołem sterowym i zajrzeć przez bulaje okrętowe.

Będąc w Kołobrzegu z dziećmi, nie możemy również ominąć innego miejsca specjalnie dla nich: baśniowej Ukrytej Krainy, w której specjalną czarodziejską różdżką maluchy uruchamiają interaktywne elementy wystawy zamieszkiwanej przez zabawne postacie.

Niedaleko latarni morskiej w Kołobrzegu znajduje się kolejna atrakcja dla dzieci: Miasto Myszy, czyli lekcja biologii i podróż w fascynujący świat tych gryzoni. Przygotowane dla nich sale, w których zwierzątka biegają swobodnie, są inspirowane tematycznie. Możemy wic wraz z myszkami wybrać się w kosmos, tropiki lub do zimowej krainy, poznając przy okazji ich obyczaje i sposoby radzenia sobie na co dzień. Miasto Myszy zamieszkuje około 500 myszek różnych ras, w tym tak oryginalnych, jak mysie owieczki rasy Astrax odznaczające się kręconym futerkiem.

Booking.com