Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Ile trwa rejs na trasie Kołobrzeg – Bornholm?

Prom rejsy Kołobrzeg
3.6/5 - (12 votes)

Rejs statkiem na trasie Kołobrzeg – Bornholm.

Kołobrzeg to miejscowość, z której nie tylko można wybrać się w krótki rejs w morze z Portu Pasażerskiego, ale Kołobrzeg oferuje o wiele więcej.

Prom rejsy Kołobrzeg

Jeśli nie byłeś jeszcze na duńskiej wyspie Bornholm to warto byś wiedział, że:
wyspa liczy prawie 40 tysięcy mieszkańców i jest to najbardziej na wschód położony obszar Danii w części południowo – zachodniej morza Bałtyckiego.

Pierwotna nazwa wyspy Burgunarholm lub Burgondhar (skrócona na „Bornholm”) pochodzi od nazwy zamieszkującego ją w przeszłości germańskiegoplemienia Burgundów (którzy stamtąd się wywodzili).

Bornholm leży w bardzo bliskiej odległości od Kołobrzegu (około 100 kilometrów). Ta wyspa dla wielu podróżników jest wyspą niczym baśniowa kraina. To piękny teren z kilku względów. Dania należy do jednego z najbardziej rozwiniętych krajów europejskich, co na pewno doświadczycie zwiedzając wyspę. Po drugie życie na tej duńskiej wyspie płynie wolniej i dla wielu zwiedzających po prostu innym rytmem. Na Bornholmie doświadczycie spokoju, przyjaznych mieszkańców, ciszy oraz co najważniejsze piękna natury. Dla wielu naszych rodaków zaskoczeniem jest to, że ludzie żyjący na tej wyspie mają w sobie dużą cierpliwość oraz wewnętrzny spokój. Mieszkańcy żyją bez zbędnego stresu, rowery czy samochody pozostawiają bez zabezpieczenia a swoich domów i mieszkań, często nie zamykają nawet na klucz.

Choć Bornholm jest wyspą niewielką, na jej terenie nudzić się nie można. Turyści, którym marzą się wyjątkowe wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Danii, z pewnością szybko docenią piękno tej wyspy. Za co biura podróży pokochały ten skrawek świata?
Bornholm to szereg atrakcji, które mogą oczarować każdego z nas. Na tej wyspie czekają na nas i piękne miasteczka o typowo skandynawskim charakterze, i cenne zabytki, w gronie których wyróżniają się pochodzące z czasów średniowiecza kościółki. Każdy z nich jest bezcennym zabytkiem, któremu w czasie wycieczki po tej duńskiej wyspie warto się uważniej przyjrzeć. Biura podróży podkreślają też, że Bornholm to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Piękne plaże pozwalają spędzić tu czas w nieco bardziej leniwy sposób, jednak i tak większość turystów zagląda na Bornholm ze względu na tutejsze szlaki rowerowe. To dzięki nim po wyspie tej można urządzać ciekawe wycieczki, w trakcie których można nacieszyć się i pięknymi widokami, i cennymi zabytkami. Efekt? Każda wyprawa na Bornholm staje się jedyną w swoim rodzaju przygodą, która na długo pozostaje w pamięci turystów.

Co jeszcze przyciąga Turystów na Bornholm?

Na pewno to, że wyspa charakteryzuje się ogromnym nasłonecznieniem względem innych części morza bałtyckiego. Wyspa zasłużyła się przez to na zaszczytny tytuł Majorki Północy.

Koniecznie wybierając się na Bornholm nie zapomnijcie zabrać swoich rowerów i zwiedźcie tą piękną wyspę korzystając z ogromnej liczy ścieżek rowerowych, które zachwycają swoim przemyśleniem i rozległością.

Ile płynie prom na Bornholm?

Z Kołobrzegu możecie się wybrać w rejs na Bornholm w wybrane dni od kwietnia do października. Rejs trwa około 4 godzin i 30 minut. Wypłynięcie następuje z Portu w Kołobrzegu a przypłynięcie do Portu w Nexo. Ceny biletu zaczynają się od 210 zł w dwie strony/osoba dorosła oraz 190 zł w dwie strony/dzieci.

 

O to niektóre zdjęcia z Bornholmu:

Dobrego rejsu! Ahoj Przygodo!

Booking.com