Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Kamery on-line w Kołobrzegu

1/5 - (1 vote)

Kamery w Kołobrzegu.

Kamer w Kołobrzegu jest bardzo dużo. Mają na celu podwyższać nasz poziom bezpieczeństwa i w chwilach, gdy ktoś popełnia przestępstwo ułatwiać znalezienie oprawcy. Odkąd zaczęto w miastach instalować kamery przestępczość diametralnie spadła. Już sama obecność kamer wystarcza, by czasem ktoś zrezygnował z niecnych czynów. Jednak kamery nie służą tylko policji. Zwykli obywatele mają dostęp do obrazów na żywo rejestrowanych z wielu kamer zamieszczonych w miastach w całej Polsce. W każdej chwili możemy zobaczyć co aktualnie dzieje się w Krakowie, Warszawie, czy Zakopanym. Do czego możemy wykorzystać tą wiedzę, gdzie są zamieszczone kamery w Kołobrzegu i jak je odnaleźć w internecie?

Do czego może nam się przydać obraz z kamer na żywo.

Planowanie wakacji, to czasem skomplikowany proces szczególnie, gdy mamy bardzo sprecyzowane oczekiwania. Jeśli zależy nam na pustych plażach, nad Bałtykiem, w Kołobrzegu, musimy wykazać się sprytem. Oczywiście każdemu zależy, by trafić na plażę, gdy jest jak najcieplej. Puste plaże zimą, to żaden kłopot. Gdy zaczyna się wiosna, pogoda jest coraz lepsza, znikają przymrozki, a coraz dłuższe dni są też coraz cieplejsze. Warto wówczas wybrać się na przedsezonową wycieczkę do Kołobrzegu o ile nie lubimy tłumów. Ale jak wybrać odpowiedni moment, skąd dowiedzieć się ile aktualnie jest ludzi na plażach i deptakach? Właśnie tu z pomocą przychodzą nam kamery z obrazem na żywo zamieszczanym w internecie. Z łatwością podejmiemy decyzję, czy już jechać na wakacje, bo ruch na plażach zaczyna się powoli nasilać, czy może jeszcze trochę możemy poczekać na nieco lepszą pogodę.
Analogiczna sytuacja jest po sezonie letnie. Dla prawdziwych amatorów pustych plaż wyjazd, gdy ruch się już zmniejszył, ale nadal jest dosyć ciepło będzie prawdziwą gratką. Sprawdzić to mogą tylko na kamerach online.
Będąc na wakacjach często uzależniamy nasze zwiedzanie od aktualnych warunków atmosferycznych. W sytuacji, gdzie w jednym miejscu pada, a w innym nie ciężko jest skorzystać z ogólnodostępnej informacji pogodowej. Kamery online, są dużo bardziej dokładne. Otwieramy widok z kamery i dokładnie wiemy, jaka jest w danym miejscu pogoda, jakie są fale na Bałtyku, czy da się pływać.
Kolejnym wielkim udogodnieniem jakie dają nam kamery online, jest widok na kolejki do atrakcji. Jeśli chcecie odwiedzić Latarnię Morską w Kołobrzegu nie musicie wcale stać w długiej kolejce. Wystarczy wejść na kamery online zobaczyć, czy w danym momencie jest kolejka i pójść dopiero wówczas, gdy jej nie ma.

Gdzie znaleźć kamery online i ile ich właściwie jest?

Kamery w Kołobrzegu:

1. www.kolobrzeg.webcamera.pl, to jedna z najpopularniejszych kamer, z pięknym widokiem na molo i plażę. Jak wiadomo molo nocą jest oświetlane, dzięki czemu możemy podziwiać piękny obraz. Z tej kamery genialnie widać zachody i wschody słońca, a gdy kamera przesunie się nieco w lewo widać również oświetlone nocą falochrony i Latarnię Morską.

2. www.gawex.pl/kamery/id/15/Widok-na-plaze-HD, za pośrednictwem tej kamery możemy oglądać plażę przy hotelu Ikar Plaza w Kołobrzegu i promenadę. To ważne punkty w trakcie planowania wycieczek po Kołobrzegu.

3. www.go.toya.net.pl/25/13960/444413960153/play, to widok bezpośrednio na Latarnię Morską i port. Można obserwować jak przypływają statki, ilu ludzi jest w porcie i kiedy przypłynie nasz wyczekiwany statek, by zabrać nas na rejs.

Listę reszty kamer można znaleźć tutaj: www.kamery.edu.pl/szukaj?s=ko%C5%82obrzeg.

Jak widać obraz z kamer na żywo można wykorzystywać w przeróżny sposób. Niekiedy może on uratować nasze wakacje, niekiedy po prostu uniknąć deszczu, czy sztormu, a niekiedy uniknąć tłumu. Oglądanie Kołobrzegu na żywo to przyjemne i pożyteczne działanie. Kamery mogą uratować nas przed napadem rabunkowym i pomóc w znalezieniu przestępcy. Dobrze, że w Kołobrzegu zainstalowano tych kilku podglądających nas pomocników.

Booking.com