Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu – miejsca godne polecenia

Rate this post

Jakie cechy muszą posiadać najlepsze, topowe atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu?

atrakcje kołobrzeg

Przede wszystkim powinny sprawiać dzieciom radość. Uśmiechnięte dzieci od ucha do ucha, są świetnym wyznacznikiem, że w danym miejscu jest dobra zabawa. Kolejną cechą, jaką powinny posiadać najlepsze atrakcje, jest wielopłaszczyznowe angażowanie dziecka. Chodzi tu zarówno o angażowanie jak największej ilości zmysłów dzieci, jak i pobudzanie wyobraźni. Ważnym aspektem jest też walor edukacyjny. Każda topowa atrakcja dla dziecka powinna posiadać chociaż małą wzmiankę o ciekawostkach z różnych dziedzin nauki. Maluchy powinny też dużo przebywać w ruchu, by zdrowo rozwijały się ich zdolności manualne, dzięki czemu w przyszłości będą sprawne i silne. Dlatego najlepsze atrakcje powinny także angażować nasze dziecko ruchowo. Ostatni, ale również bardzo ważny czynnik, atrakcje powinny móc angażować do zabawy całą rodzinę. To bardzo ważne, szczególnie na wakacjach, by dzieci i rodzice nie spędzali czasu osobno, a zacieśniali więzi, wspierali się, poznawali i wspólnie dobrze bawili. Czy w Kołobrzegu znaleźliśmy topowe atrakcje, czyli takie, które spełniają wszystkie powyższe wymagania? Tak! i to bardzo dużo.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu.

 

MUZEUM 6D – MASZOPERIA
Angażujące wszystkie zmysły naszych maluchów, posiadające walor edukacyjny, angażujące dziecko ruchowo i atrakcyjne dla całej rodziny jest Muzeum 6D w Kołobrzegu, na ulicy Rodziewiczówny 15. Poruszamy się w niezwykłej, kolorowej scenerii, patrzymy na ściany przez okulary 3D, słuchamy niezwykłych opowieści, a napotkane postacie rozmawiają z nami. Trójwymiarowe obrazy na ścianach niekiedy dziwią nas, niekiedy szokują. Na szczęście wszystkiego możemy dotykać, by móc upewnić się co jest prawdziwe, a co nie. Nagle odczuwamy powiew morskiej bryzy, innym razem zapach jabłek. Niezwykłe efekty specjalne wprawiają nas w nieoczekiwane nastroje. Rodzice i dzieci bawią się tu razem przeżywając wspólnie wszystkie emocje.

 

UKRYTA KRAINA W KOŁOBRZEGU
Drugą rozrywką spełniającą wszystkie wytyczne topowej/najlepszej atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu jest Ukryta Kraina mieszcząca się na ulicy Obrońców Westerplatte 18E. Tu (podobnie jak w Muzeum 6D), angażowane są nasze zmysły, wyobraźnia i zmiany percepcji. Czasem trzęsie nam się ziemia pod nogami, a czasem musimy przeskakiwać po kamieniach. Dużo ruchu, dużo zabawy i dużo wspólnych miłych chwil, a to wszystko w krainie pełnej baśni i bajkowych postaci. Za pomocą czarodziejskiej różdżki możemy ożywiać i kreować świat, w którym się znaleźliśmy. Możemy porozmawiać z wiewiórem, ale uwaga, można natknąć się na prawie pięciometrowego, ogromnego krokodyla. Ogromna interaktywna wystawa uczy, pobudza wyobraźnię, bawi i zachwyca zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego właśnie spełnia wymagania topowej atrakcji Kołobrzegu.

 

 

MIASTO MYSZY
Trzecią topową atrakcją, jest Miasto Myszy, na ulicy Morskiej 2. Niczym małe myszki poruszamy się tu korytarzami, aż dojdziemy do celu. Celem są kolorowe tematyczne sale (tu jest ich aż sześć). Każda zawiera unikatowe eksponaty o tematyce: kosmosu, tropikalne, zimowe, wakacyjne lub związane z miastem mysz. W każdej z sali dowiemy się czegoś interesującego o myszach, ich zwyczajach i życiu, co stanowi niezwykły walor edukacyjny. Przedzierając się kolorowymi, interaktywnymi korytarzami z całą rodziną możemy biegać, ruszać się i poszukiwać ukrytych niespodzianek.

 

 

INNE ATRAKCJE DLA DZIECI W KOŁOBRZEGU:
Dużo ruchu, tym razem na świeżym powietrzu i to w dodatku w lesie zapewni nam Park linowy w Kołobrzegu. Mamy tu do wyboru trzy trasy o różnym stopniu utrudnienia, także zarówno dorośli jak i dzieci mogą podjąć wyzwanie. Najmłodsze dzieci muszą mieć minimum sto dwadzieścia centymetrów wzrostu, wówczas mogą wejść na najłatwiejszą tracę. W tym czasie reszta rodziny kibicuje i patrzy na małego eksploratora. Do trasy średniej może podejść każdy, kto ma minimum sto czterdzieści centymetrów wzrostu, natomiast najtrudniejsza trasa, gdzie tata i mama mogą ze sobą rywalizować, kto szybciej ja przejdzie, wymaga już wzrostu sto sześćdziesiąt centymetrów. Przed wspinaczką odbywamy kurs szkoleniowy, który przydaje się nam później w przeróżnych sytuacjach. Uczymy się jak obsługiwać karabinek, rolki zjazdowe, zakładać uprząż i dopasować kask. Uczymy się też technik wspinaczki, umiejętności obciążania odpowiednich mięśni itp.

Piracka Przygoda – bawi, uczy i zachęca do jednej z najprzyjemniejszych form ruchu jaką jest taniec. Piracka Przygoda, to ogromny, piękny, naszpikowany atrakcjami, prawdziwy piracki fort. Po wejściu do fortu odbywamy specjalny program edukacyjno- rozrywkowy prowadzony przez prawdziwych piratów. Możemy nauczyć się tu tańca z obijaczem, śpiewania prawdziwych szant morskich, wiązania lin, a nawet tego jak zachować bezpieczeństwo na wodzie. Wszystkie nauki pobieramy w miłej atmosferze śpiewu i zabawy. Są tu organizowane imprezy tematyczne zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Zwiedzanie zwykle kończy się grillem, ogniskiem lub smakowaniem pysznej pirackiej zupy.

Szukajmy atrakcji z głową. W każdym nadmorskim mieście jest ich sporo, jednak te najbardziej godne atrakcje dla dzieci polecenia zachęcające całą rodzinę do zabawy, powinny być obowiązkowymi punktami każdej wyprawy do Kołobrzegu.

Booking.com