Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Nordic walking w Kołobrzegu – korzyści. Dobry sposób na odchudzanie i ruch na plaży. Trasy w Kołobrzegu.

Rate this post

Nordic walking w Kołobrzegu.

Wiele osób poszukuje skutecznych sposobów na odchudzanie oraz wspólne spędzanie czasu z rodziną. Na rynku znajdziemy wiele różnych opcji, które mogą okazać się pomocne w tej materii. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie od dzisiaj wiadomo, iż regularny ruch pomaga budować sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zdrowiem. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku jest nordic walking efekty jakie można uzyskać. Nordic Walking jest świetnym pomysłem szczególnie dla tych, którzy uwielbiają długie spacery. Również w tym przypadku można połączyć przyjemne z pożytecznym. Jest to rodzaj marszu, podczas którego wykorzystuje się specjalnie przygotowane do aktywności kijki.

Zastanawiając się nad tym jakie nordic walking efekty może przynieść, przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że jest to sposób na łączenie aktywności fizycznej z możliwości cieszenia się przestrzenią w tym samym czasie. Słuchaniem książki w audiobooku czy muzyki, a jednocześnie spalanie kalorii. Jest to nieinwazyjny sposób rekreacji i aktywności fizycznej dla tych, którzy nie lubią innych, bardziej dynamicznych dyscyplin. Nordic walking odchudzanie jest to także świetny pretekst na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem. Jeśli uprawianie aktywności fizycznej przypadnie do gustu, wówczas można pokusić się o inne dyscypliny. Dla tych, którzy szukają sposobu na zrzucenie kilku kilogramów – nordic walking odchudzanie to również świetna opcja.

Nordic walking jak chodzić, czyli jak prawidłowo korzystać z kijków podczas marszu

Bardzo częstym pytaniem zanim rozpoczniemy swoją przygodę z kijkami jest to pojawiające się o nordic walking jak chodzić? Często bowiem na samym początku marszu prawidłowa technika chodzenia jest pomijana, przez co nie osiąga się efektywnych rezultatów. Dlatego też warto zanim zaczniemy marsz z kijkami, zapoznać się z techniką chodzenia, dzięki której ten rodzaj aktywności fizycznej będzie jeszcze lepszy.

W technice chodzenia nordic walking należy pamiętać o kilku ważnych elementach, aby wykonywane spacery przynosiły maksimum korzyści. A mianowicie nogi i ręce powinny pracować naprzemiennie, następnie ruch ręki z kijkiem powinien być wyprowadzany całym ramieniem, nie tylko łokciem. Poza tym warto zwrócić uwagę także na wydłużanie kroku marszowego, pozycja całego tułowia powinna być wyprostowana, a podczas samego przejścia powinniśmy wykorzystywać rotacyjny ruch ciała i pracować całą obręczą barkową. Stosując się do tych wytycznych pytanie o nordic walking jak chodzić nie będzie już trudne.

 

Nordic walking nad morzem – jakie trasy wybrać w Kołobrzegu?

 

Nordic walking nad morzem to również świetny sposób spędzania czasu na wakacjach. Połączenie aktywności fizycznej z możliwością cieszenia się pięknymi krajobrazami. Nordic walking nad morzem to świetna oferta rekreacji. Spacery nordic walking nad morzem to możliwość wdychania prozdrowotnego jodu, aktywności fizycznej oraz możliwość korzystania z czasu właśnie w tak sprzyjającej aurze. Nordic walking nad morzem to świetna okazja i pretekst, aby także na wakacjach bez względu na porę roku korzystać z ruchu.

Jeśli nie macie swoich kijków to nie musicie inwestować w ich zakup. Kijki w Kołobrzegu można wypożyczyć i to całkowicie bezpłatnie na maksymalnie dwa dni. W celu wypożyczenia kijków udaj się do Miejskiej Informacji Turystycznej w Kołobrzegu przy ul. Armii Krajowej 12. Miejska Informacja Turystyczna jest otwarta w sezonie letnim od 8:00 do 17:00, natomiast poza okresem letnim od 8:00 do 16:00.

 

Czy długość kijków ma znaczenie?

Długość kijka powinna zawsze być dopasowana do wzrostu. Pamiętaj aby odpowiednio dopasować długość kijków do swojego wzrostu. Zachęcamy do skorzystania z poniższej tabeli:

 

 

Booking.com