Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Oceanarium Kołobrzeg – co warto zobaczyć, zwiedzić w Kołobrzegu z dziećmi

oceanarium
5/5 - (1 vote)

Oceanarium w Kołobrzegu.

Dzieci uwielbiają oglądać zwierzęta i to właśnie dla nich powstaje na całym świecie wiele atrakcji, które zachwycają i są szczególnym rodzajem rozrywki dla małych i dużych.

Co to jest Oceanarium?

Oceanarium prezentuje rośliny i zwierzęta morskie. Na polskim wybrzeżu powstało wiele małych obiektów, gdzie występują zbiorniki (akwaria) wypełnione wodą morską, w której zwiedzający mogą obserwować faunę i florę morską i oceaniczną. Największe oceanarium w Polsce – Afrykarium, powstało we Wrocławiu i zlokalizowane jest we wrocławskim ZOO. Bardzo ciekawe Oceanarium znajdują się również na polskim wybrzeżu – Akwarium Gdańskie w Gdyni.

Lista największych Oceanarium i Akwarium w Polsce:

  1. Gdynia: Akwarium Gdyńskie – największe Oceanarium w Polsce
  2. Kraków: Akwarium i Muzeum Przyrodnicze Polskiej Akademii Nauk
  3. Łódź: Akwarium w Łodzi
  4. Hel: Fokarium w Helu

Czy w Kołobrzegu są jeszcze jakieś inne miejsca, podobne do Oceanarium?

Jedną z ciekawych opcji dla dzieci, które uwielbiają obserwować żywe zwierzęta jest Miasto Myszy przy ul. Morskiej – Port Pasażerski, 50m od Latarni. To niezwykła atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu, w której w salach zaaranżowanych na mysią norę w baśniowy sposób możecie zobaczyć kilkaset myszek z całego świata. Żyją tam różne myszki jak pigmejskie, bezwłose, kolczaste czy długowłose. Atrakcja jest idealna dla dzieci od 2 do 15 lat. Dorośli też na pewno nie będą się nudzić w tym miejscu. Warto wspomnieć, że większość tych ślicznych gryzoni jest uratowanych przed zjedzeniem przez węża. Miejsce ma walor rozrywkowo – edukacyjny.

Inną alternatywą dla Oceanarium Kołobrzeg, jest Dziki Zachód w Zieleniewie (kilka kilometrów od Latarni w Kołobrzegu), gdzie został wybudowany mały Western Park.

Inną godną polecenia atrakcją dla dzieci w Kołobrzegu jest Ukryta Kraina, która nie jest typową wystawą, ale bardziej magiczną krainą, gdzie również żyje mnóstwo ciekawych zwierząt. W Ukrytej Krainie możecie zobaczyć złote rybki, axelotle, króliki baranki, ślimaki giganty, jaszczurki i inne.

Jeśli zastanawiasz się jak dojść do któregoś z powyższych, opisanych miejsc. Polecamy skorzystaj z niezwykłego narzędzia dla każdego turysty, które idealnie sprawdzi się nie tylko podczas zwiedzania Kołobrzegu ale w każdym innym zakątku świata.

Wyznacz trasę, korzystając z map google:

Link:

https://maps.google.com

Booking.com