Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Plaże dla nudystów w okolicy Kołobrzegu

Plaże dla nudystów
1/5 - (1 vote)

Kim są naturyści?

Naturyzm, to nurt polegający na połączeniu się z naturą poprzez nagość i nie tylko. Udokumentowane przejawy kultu nagiego ciała przewijają się już od starożytności, gdzie greccy olimpijczycy trenowali nago, tworzono obrazy nagich kobiet, a w niektórych plemionach nagość jest czymś naturalnym do dziś. Ubrania zaczęto nosić ze względu na potrzebę ogrzewania ciała, a z czasem także z chęć przystrajania się. Ubrania, biżuteria, dodatki – wszystko to było po to, by wyglądać lepiej, zaznaczać swoją przynależność do konkretnej grupy społecznej i zakrywać swój erotyzm pod kurtyną. Moda i biznes ubraniowy bardzo się rozwinął, jednak z początkiem dwudziestego wieku w Europie zaczęto traktować ubrania jako okowy. Wówczas pewna grupa niemieckich mężczyzn postanowiła się opalać nago, co było niezwykle szokującym zjawiskiem, jednak stopniowo pojawiało się coraz więcej zwolenników takiej formy spędzania czasu na plaży, co zaowocowało powstaniem pojęcia naturyzm. Powstał Naturalny Ruch Leczniczy, który zachęcał ludzi do obnażania się na plażach, zapewniając o zdrowotnych aspektach nagich słonecznych kąpieli. Przybywało zwolenników tego nurtu, powstawało mnóstwo plaży dla nudystów, jednak dziś nudystów jest znacznie mniej. Stało się tak, gdyż zaczęto nieodłącznie wiązać nagość z erotyką. Dla samych naturystów nagość nie ma nic wspólnego z erotyką, jednak dla większości ludzi już tak. Branża erotyczna od zawsze opiera się na nagości, rynek nasycony jest klubami, pismami, filmami erotycznymi. Naturystów zaczęto nazywać zboczeńcami i dystansować się od nich. Czy słusznie? Pewnie nie… bo naturyści nie są groźni- chcą po prostu poczuć kontakt z naturą, jednak trzeba liczyć się z tym, że ich nurt jest świetną zasłoną dymną dla pedofili, przestępców seksualnych i innych ludzi o złych zamiarach. Niestety przychodząc na plażę pełną nagusów, nie mamy pewności, że są tam sami naturyści, dlatego może to być niebezpieczne. Z tego i innych względów nie powinno się przychodzić na takie plaże z dziećmi.

Dlaczego nie powinno się przychodzić na plażę nudystów z dziećmi?

Naturalnym jest, że jeśli ktoś jest katolikiem, to chce zabierać swoje dziecko do kościoła, ktoś nie je mięsa, to chce, aby jego dziecko też nie jadło, a jak ktoś jest naturystą, to chce pójść z własnym dzieckiem na plażę nudystów, jednak z kilku względów nie powinien tego robić:
– dziecko od najmłodszych lat warto przyzwyczajać do ubrań, gdyż jeśli pozwolimy mu rozbierać się zbyt często, będzie miało kłopot ze zrozumieniem, kiedy należy nosić ubrania, a kiedy nie. Brak tej umiejętności może zaowocować takimi zachowaniami jak to, że dziecko zdejmuje buty na lekcjach, rozbiera się na sali zabaw, rozbiera się do naga w przedszkolu, gdy lekko zachlapie ubranie itp. Dziecko nadmiernie przyzwyczajone do nagości może zbyt często rozbierać się wśród obcych ludzi. Warto pokazać maluchowi od najmłodszych lat jak należy się ubierać, na jakie okazje, a kiedy można być nago, czy w luźniejszym ubraniu, by w miarę dorastania, nie miało z tym problemów.
– zauważono przypadki, gdy na plażach nudystów przyczajali się pedofile, celem obserwowania i nakręcania filmików z ukrycia. Robią to nie tylko na plażach nudystów, ale też na zwykłych plażach, gdzie biegają nagie dzieci. Trzeba uważać na nasze maluchy i chronić je, bo same są jeszcze za małe, by to robić. Pieluszka, majteczki, czy strój kąpielowy mogą uratować nasze dziecko przed tego typu przestępcami.
– dla niektórych dzieci widok nagich ludzi jest szokujący i mogą reagować krzykiem, a nawet strachem. Warto wziąć pod uwagę wrażliwość naszego konkretnego dziecka nim zdecydujemy się na zabranie go na plażę nudystów.
– na świecie jest wiele kultur, niektóre plemiona nie stosują ubrań wcale, wówczas jest to zupełnie naturalne dla dzieci i dorosłych. Jednak pamiętajmy, że w naszej kulturze naturyści stanowią mniejszość, a w dodatku na porządku dziennym jest wiązanie nagości z pornografią i erotyką, dlatego możemy narazić nasze dziecko na prześladowania kultywując w nim naturyzm.
– wstydliwe sytuacje, takie jak: dziecko spotyka na plaży swojego nagiego nauczyciel. Jest to krępujące zarówno dla malucha jak i pedagoga.

 

Plaże dla nudystów w okolicy Kołobrzegu.

Na szczęście naturyści i „tekstylni” mogą żyć w zgodzie nie narażając się na szykanowanie i objawy braku tolerancji, gdyż wydzielono specjalne plaże dla nudystów. Niedaleko Kołobrzegu pomiędzy Grzybowem, a Dźwirzynem znajduje się około jednokilometrowy pas plaży z przeznaczeniem dla naturystów.
Plaża ta została usankcjonowana prawem zwyczajowym, cieszy się niezwykłą popularnością wśród Polaków i Niemców.

Pamiętajmy, że nie obyczajne rozbieranie się na plaży nie dedykowanej do tego podlega karze nawet do 1500 złotych.

Booking.com