Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Prywatne Sanatorium – praktyczne porady na pobyt kuracyjny

Rate this post

Prywatne sanatorium nad morzem, czy warto skorzystać?

Jeśli borykamy się z przewlekłymi schodzeniami przysługuje nam prawo wyjechania na sanatoryjne leczenie raz na półtora roku na dwadzieścia jeden dni. Bezpłatnie możemy też wyjechać na 28 dniową rehabilitację w uzdrowiskowym sanatorium. Jednak proces uzyskania skierowania na bezpłatny pobyt tego typu jest dosyć wymagający. Lekarz musi jedno znacznie stwierdzić, że nasz pobyt w sanatorium jest konieczny, dopiero wówczas wystawia odpowiednie skierowanie. Wówczas NFZ decyduje, czy uzna skierowanie i przydziela dla nas wybrany odpowiednio ośrodek do leczenia sanatoryjnego. Należy jednak cierpliwie poczekać kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat, na nasze miejsce w ośrodku. Gdy brakuje nam cierpliwości, a cenimy nasze zdrowie możemy wybrać się do sanatorium prywatnie. Oczywiście wówczas będziemy musieli za nie zapłacić, jednak sami wybieramy miejsce pobytu i mamy wpływ na zabiegi i przebieg leczenia. Ludzie nie tylko w podeszłym wieku polubili sanatoria, gdyż można powiedzieć są to wakacje, w trakcie których dużą uwagę poświęca się poprawie stanu swojego zdrowia. Gdy zdecydujemy się na wyjazd do sanatorium prywatnie warto zasięgnąć opinii lekarza dotyczącej sugerowanego miejsca i warunków w jakich powinniśmy się kurować. Przykładowo przebywanie w górach nie jest wskazane dla osób z nadciśnieniem, groźbą zawału serca, czy chorobami płuc, czy palące papierosy. Natomiast nad morze nie powinny wybierać się osoby z nadczynnością tarczycy. Lekarz pomoże wybrać odpowiednie miejsce, by nasz wyjazd rzeczywiście był prozdrowotny.

Zalety pobytu w prywatnym sanatorium

Główną zaletą pobytu prywatnie w sanatorium jest brak formalności. Nie potrzebujesz skierowania, zgody NFZ, po prostu podajesz swoje dane, rezerwujesz termin, opłacasz pobyt i już. Oczywiście nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą swojej dokumentacji medycznej, by na miejscu udzielono nam fachowej pomocy.

Sam decydujesz o dogodnym dla siebie terminie. Jeśli czekasz na termin z NFZ od roku i nagle go dostaniesz, dowiadujesz się o tym zaledwie z czternastodniowym wyprzedzeniem. Jeśli masz ważne spotkanie rodzinne lub po prostu jesteś zaziębiony nie możesz jechać i termin przepada. W prywatnym sanatorium sam wybierasz turnus i termin wyjazdu.

Sam decydujesz o miejscu pobytu. Oczywiście należy uwzględnić swój stan zdrowia wybierając miejsce (w czym pomoże nam lekarz), jednak decyzję o ośrodku podejmujemy sami. To ważne byśmy mogli czuć się komfortowo.

Prywatne wyjazdy do sanatorium, to prawdziwe wakacje. Nowoczesne ośrodki rehabilitacyjne niczym nie różnią się od hoteli. Są położone w pięknych miejscach, dostajemy pyszne jedzenie, możemy relaksować się jak na wakacjach, a jednocześnie pracujemy wraz z fachową opieką medyczną nad poprawą własnego zdrowia.

Spa – to kolejny powód, dla którego warto wybrać płatne sanatorium. Możemy korzystać z zabiegów upiększających i relaksować się na masażach.

Niska cena – to kolejny atut pełno płatnych sanatoriów. Mogło by się wydawać, że pełne wyżywienie, pobyt w ośrodku, drogie zabiegi i wizyty lekarza muszą sporo kosztować, jednak tak nie jest. Okazuje się, że poza głównym sezonem ceny pobytu są bardzo rozsądne, można by rzec: na każdą kieszeń.

Jak wybrać dobre sanatorium

Jeśli już wiemy do jakiego klimatu chcemy jechać (morze, czy góry) wybieramy miejscowość, nad morzem na przykład Kołobrzeg. W danej miejscowości jest zazwyczaj kilka sanatoriów, bywa że różnią się ceną, rodzajem zabiegów, czy oferowanym jadłospisem. Możemy też decydować na podstawie daty, gdyż często turnusy zaczynają się w konkretnym terminie. Jeśli nam dany termin pasuje, to powinniśmy się zgłosić. Przed wyborem konkretnego sanatorium powinniśmy też dowiedzieć się jakie zabiegi są dla nas niezbędne, wskazane i nie wskazane. Wybierając konkretny ośrodek koniecznie sprawdź, czy oferuje on konieczne do poprawy twojego zdrowia zabiegi. Jeśli nie wybierz inny. Spośród wskazanych zabiegów (czyli tych, które możesz robić, ale nie są dla ciebie konieczne) wybieraj te, które są dla ciebie najprzyjemniejsze i po zrobieniu których, po prostu czujesz się dobrze. Po wybraniu pierwszego ośrodka sanatoryjnego będziesz wiedział, co jest dla ciebie konieczne, jakie zabiegi ci służą i które wygody są dla ciebie ważne.

Nasze zdrowie jest bezcenne, a od jakiegoś czasu w Polsce dostępne są nowoczesne ośrodki sanatoryjne i rehabilitacyjne i to w dodatku w cenie zwykłych wakacji. Warto zorientować się jak polepszyć stan naszego zdrowia, pomóc sobie, a przy okazji wspaniale wypocząć.

W Kołobrzegu znajdziecie wiele ciekawych miejsc, w których możecie skorzystać z prywatnych pobytów kuracyjnych. Jednym z godnych polecenia miejsc jest Ośrodek Kielczanka, który zlokalizowany jest na samej kołobrzeskiej promenadzie, 100m od morza i kołobrzeskiego mola.

Więcej o Kielczance możecie dowiedzieć się na stronie Kielczanki natomiast w zakresie udogodnień dla dzieci w tym Ośrodku przeczytacie tutaj.

Booking.com