Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Rower miejski w Kołobrzegu – informacje, cennik, wypożyczanie 2020

Rate this post

Rowery miejskie stały się bardzo popularnym środkiem transportu w wielu miastach w Polsce. Polacy coraz częściej doceniają możliwość dojechania dużo szybciej rowerem na krótkich trasach, niż stanie w korkach w środkach komunikacji miejskiej lub samochodzie, a następnie poszukiwanie miejsc parkingowych, o które szczególnie trudno w centrum miast. W Kołobrzegu rowery miejskie pojawiły się w czerwcu 2017 roku i od razu zyskały ogromną popularność wśród mieszkańców oraz turystów. Najwięcej wypożyczeń odnotowano w lipcu i sierpniu z kont internetowych zakładanych poza Kołobrzegiem, co oznacza, że z rowerów miejskich korzystali goście przebywający w tym czasie nad morzem. Gdzie znajdują się stacje rowerów miejskich w Kołobrzegu i na jakie atrakcyjne trasy rowerowe w tym mieście warto się wybrać?

Jak działa system wypożyczalni rowerów miejskich? Rower miejski w Kołobrzegu w praktyce. Informacje praktyczne.

Korzystanie z miejskich wypożyczalni rowerów jest wyjątkowo proste, tym bardziej że konto założone w jednym mieście będzie działać również w innych. Jeszcze bardziej ułatwia ich obsługę aplikacja mobilna, dostępna na smartfony, pozwalająca po prostu na wypożyczenie roweru po wpisaniu jego numeru lub zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na każdym jednośladzie.

Opłata aktywacyjna pozwalająca na wypożyczenie roweru miejskiego wynosi 10 zł, a przez pierwsze 20 min. jazda jest darmowa. Posiadacze Kart Miejskich mogą korzystać z darmowej jazdy na rowerach miejskich przez 40 min. Za rowery wypożyczane na dłużej zapłacimy natomiast:
2 zł – od 21 min. do 1 godz.,
3 zł – do 2 godzin,
10 zł – powyżej 3 godzin i każda kolejna godzina.

Zwrotu roweru dokonuje się w dowolnym punkcie w mieście, gdzie znajdują się wolne stojaki.

W Kołobrzegu obecnie funkcjonuje 11 stacji z rowerami miejskimi, które zlokalizowane są w najpopularniejszych miejscach odwiedzanych przez turystów. Rowery do wypożyczenia znajdziemy więc na stacjach:
stacja nr 6301 – przy Stadionie,
stacja nr 6302 – przy ul. 1 Maja,
stacja nr 6303 – przy Ratuszu Miejskim,
stacja nr 6304 – przy ul. Słowińców,
stacja nr 6305 – przy Dworcu PKP,
stacja nr 6306 – przy Latarni Morskiej,
stacja nr 6307 – przy Kamiennym Szańcu,
stacja nr 6308 – przy ul. Arciszewskiego,
stacja nr 6311 – Ogrody przy ul. Fredry,
stacja nr 6312 – Podczele przy ul. Brzeskiej,
stacja nr 6313 – przy Parku Handlowym Albatros.

Informacje o liczbie dostępnych rowerów miejskich podawane są na stronie internetowej: https://kolobrzeskirower.pl/mapa-stacji/. Można na niej również sprawdzić, gdzie znajdują się rowery z fotelikami dziecięcymi, jeżeli na przejażdżkę rowerową chcemy wybrać się z maluchami jeszcze nie poruszającymi się samodzielnie.

Do najpopularniejszych stacji, z których najczęściej wypożyczane są rowery miejskie należą: Latarnia Morska, Ratusz i Kamienny Szaniec. Użytkownicy często pokonują właśnie odcinek między Kamiennym Szańcem a Latarnią Morską, który prowadzi blisko najczęściej zwiedzanych punktów w Kołobrzegu.

Na jakie trasy rowerowe w Kołobrzegu warto się wybrać?

Kołobrzeg jest miastem, które z pewnością ucieszy wielbicieli pokonywania zarówno krótszych, jak i dłuższych tras rowerowych. Ścieżki dla rowerów są tutaj dobrze oznakowane, jest ich dużo i pozwalają poznać przyrodę oraz zabytki architektury tego miasta. Do najpopularniejszych i polecanych tras rowerowych w Kołobrzegu i jego okolicach należą:
1.Trasa Kołobrzeg-Dźwirzyno – 11-kilometrowa trasa biegnąca na płaskim, łatwym do pokonania terenie. W trakcie jej pokonywania jedziemy brzegiem morza, po byłych terenach wojskowych oraz ścieżkami leśnymi.
2. Trasa dookoła jeziora Resko Przymorskie w Dźwirzynie – 52-kilometrowa trasa rozpoczynająca się przy Warzelni Soli w Kołobrzegu i kierująca w stronę Dźwirzyna, Mrzeżyna i Rogowa.
3. Trasa nazywana szlakiem bocianich gniazd – 27,5-kilometrowa, prowadząca z Kołobrzegu do Grzybowa, Dźwirzyna, Karcina i Sarbii, gdzie znajdują się warte obejrzenia zabytki architektury, Drzonowa, Nowogardku i Głowaczewa.
4. Szlak ku Słońcu – obejmujący 40 km i prowadzący przez kołobrzeski las leśnymi ścieżkami do Dźwirzyna.
5. Szlak przyrodniczo-historyczny ku Słońcu – licząca sobie 33 km trasa obejmująca m.in. port kołobrzeski oraz przystań jachtową nad jeziorem Resko Przymorskie, Sarbię i Drzonowo, Nowogardek, Nowy i Stary Borek oraz Grzybowo.
6. Kołobrzeg-Budzistowo – licząca tylko 2,5 km trasa prowadząca do miejscowości Budzistowo, gdzie znajduje się piękny, zabytkowy kościół.
7. Kołobrzeg-Grzybowo – trasa 6-kilometrowa.
8. Kołobrzeg-Ustronie Morskie – 11-kilometrowa trasa prowadząca przez nadmorski Ekopark i lasek kołobrzeski, a następnie przy morzu w kierunku Ustronia Morskiego, będącego urokliwą, niewielką miejscowością wypoczynkową.

Jak widać, z Kołobrzegu możemy wyruszyć na bardzo zróżnicowane pod względem długości i trudności trasy. Dzięki temu swoich sił mogą spróbować zarówno amatorzy, rzadko jeżdżący na dwóch kółkach, jak i prawdziwi fani tego sportu, uzależnieni od regularnych treningów. Urokliwe okolice Kołobrzegu i samo miasto pozwalają przy ciepłej pogodzie cieszyć się wszystkimi urokami jazdy na rowerach.

Chcesz wypożyczyć rower miejski w Kołobrzegu? Koniecznie ściągnij aplikację NEXTBIKE na swój telefon z IOS (Sklep App Store) lub Android (Sklep Google play).

Więcej o procedurze wypożyczania roweru w Kołobrzegu znajdziesz w naszym informatorze o rowerach miejskich.

Booking.com