Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Święta Bożego Narodzenia w Hotelu. Czy to dobry pomysł?

Rate this post

Czy Święta Bożego Narodzenia spędzone z dziećmi w hotelu, to dobry pomysł?

Z roku na rok Święta spędzane w hotelach cieszą się coraz większą popularnością. Czy nie jest to odejście od tradycji? To zależy jakie konkretnie mamy tradycje. Jeśli w każde Święta obowiązkowo musimy samodzielnie usmażyć karpia, zrobić ulubione ciasto, bądź wymęczyć się doszczętnie pakowaniem, sprzątaniem i gotowaniem, to rzeczywiście spędzanie tego czasu w hotelu może być kłopotliwe, a wręcz uniemożliwiające nam kultywowanie ważnych dla nas tradycji.
Jeśli jednak, w każde spędzane przez nas Święta obowiązkowo musimy zjeść coś pysznego, połamać się opłatkiem z najbliższą rodziną, odpocząć, zrelaksować, pograć w rodzinne gry, a to wszystko w pięknej Bożonarodzeniowej scenerii powinniśmy wybrać się do hotelu, na prawdziwe świętowanie.
Często wydaje się, że takie spędzanie Świąt wśród innych, obcych nam ludzi jest mało intymne i bardziej przypomina imprezę, niż Boże Narodzenie. Dlatego warto chociaż raz spróbować wybrać się do hotelu i poczuć na własnej skórze, jak dba się tam o naszą wygodę, rodzinną atmosferę i możliwość realizowania wszelkich świątecznych tradycji.

Tradycje Świąteczne kultywowane w hotelach

Hitem hotelowego świętowania stała się wyprawa po Bożonarodzeniową choinkę. Kto tylko ma ochotę może iść z całą grupą, patrzeć, jak ścina się choinkę, a nawet własnoręcznie w tym pomóc. Taka wyprawa często kończy się ogniskiem na świeżym powietrzu, przy gorącej czekoladzie lub grzańcu.

Wspólne ubieranie choinki, to kolejna tradycja kultywowana w hotelach. Całe rodziny mogą przystrajać. Niektórzy nie lubią akurat tej czynności, wówczas nie muszą w niej uczestniczyć. W hotelowych Świętach dobre jest to, że możemy robić tylko to, co lubimy. Nie ma obowiązków i listy zadań, jak w domu. Ozdoby choinkowe możemy wykonać wraz z dziećmi własnoręcznie. Zapewne nie mamy na to czasu w domu, tu na specjalnie przygotowanych warsztatach z przyjemnością wykonamy ulubione ozdoby.

Świąteczne wypieki pierników, to stały punkt niemal wszystkich hotelowych Świąt Bożonarodzeniowych. Można tu własnoręcznie z całą rodziną przyrządzić od podstaw ciasto piernikowe, następnie bawiąc się poczekać, aż te zostaną upieczone, po czym wspólnie ozdabiać pierniki. Dużym plusem jest fakt, że po swojej zabawie nie trzeba sprzątać. W domu po każdym gotowaniu mamy mnóstwo naczyń do pozmywania. Profesjonalna ekipa robi to szybko i z gracją. Często w domu nie mamy czasu na to, by całą rodziną zastanawiać się na jaki kolor udekorować nasze ciastko. Jedni sprzątają, inni pieką, jeszcze inni starają się odpocząć. W hotelu jest czas na wszystko, także być może pierwszy raz uda wam się do strojenia ciastek namówić tatę i wszystkie dzieci.

Kolejnym ważnym elementem każdych świąt jest przygotowywanie świątecznych stroików. W domu często nie mamy na to czasu, także kupujemy gotowe. Jednak tu na zorganizowanych zajęciach, gdzie na wielkim stole leży przygotowanych mnóstwo materiałów do zrobienia własnoręcznych stroików, robienie tych małych dzieł sztuki jest prawdziwą przyjemnością. Znów z pewnością uda nam się zwołać całą rodzinę, a po skończonej pracy możemy zabrać gotowe stroiki nie przejmując się bałaganem.

Uroczysta Wigilijna kolacja kojarzy nam się z rodzinną spokojną atmosferą, jednak i taką możemy mieć w hotelu. Stoliki na sali, gdzie odbywa się wigilia nie są połączone. Także delektujemy się potrawami w gronie najbliższej rodziny. Jeśli mamy ochotę być zupełnie sami możemy też zabrać ulubione potrawy i zjeść w pokoju. Pamiętajmy, że dzielenie się wigilijnym opłatkiem ze wszystkimi na sali nie jest obowiązkowe. Jeśli komuś sprawia to przyjemność, oczywiście może to zrobić, jeśli nie, nie musi.

 

 

Wydawać by się mogło, że hotelowe Święta, to Święta z dala od rodziny. Jednak wcale nie musi tak być. Jeśli mamy alternatywę spędzenia połowy świąt w samochodzie, by zdołać wszystkich odwiedzić, a zaproszenia większej ilości osób do hotelu, by na prawdę razem spędzić święta, to czy nie lepiej wybrać hotel? Większość Polaków w pierwszy i drugi dzień świąt podróżuje, często narażając życie (bo wypadków w tym czasie jest mnóstwo), by spotkać się z rodzicami, czy rodzeństwem. Jeśli zdecydujemy się na hotelowe Święta odpowiednio wcześniej możemy wynająć dwa lub trzy pokoje – dla siebie i swojej rodziny. W takich okolicznościach zarówno my jak i nasze dzieci czują prawdziwie rodzinną atmosferę. Mamy blisko dziadków, wujków i kuzynów. Zamiast jeździć samochodem, by odwiedzić babcię na chwilę, możemy spędzić z nią cały dzień wypiekając pierniczki, czy bawiąc się na basenie.

Jeśli szukacie Hoteli w Kołobrzegu, które organizują rodzinne Święta Bożego Narodzenia, polecamy naszą zakładkę Hotele w Kołobrzegu.

Booking.com