Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

TOP 18 atrakcje Kołobrzeg! Co zobaczyć?

Rate this post

Kołobrzeg to miasto, które naprawdę pełne jest atrakcji i miejsc, w których czas można spędzić przyjemnie razem z najmłodszymi. Planując jednak krótką wizytę, trudno będzie zobaczyć je wszystkie. Przygotowaliśmy więc listę 15 najciekawszych atrakcji Kołobrzegu, które  warto zobaczyć także z dziećmi.

 

Bindaż grabowy

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji miasta jest tutejszy Bindaż Grabowy. Ten wyjątkowy, XIX-wieczny pomnik przyrody uwielbiany jest przez młode, zakochane w sobie pary. Stanowi jednak także świetne miejsce na rodzinny spacer z dziećmi. 

 

Molo

Znajdujące się w Kołobrzegu molo jest zdecydowanie jednym z najdłuższych i najpiękniejszych w Polsce. 220-metrowy spacer to niezwykłą atrakcja zwłaszcza w wietrzne dni. Na końcu obiektu czeka zaś nagroda: słynna kawiarnia, w której można odpocząc i zregenerować siły.

 

Promenada

Oprócz wyżej wymienionego molo zdecydowanie warto zobaczyć również nadmorską promenadę. Jej niesamowity klimat każdego roku przyciąga tysiące turystów. Wzdłuż promenady rozlokowane są rozmaite sklepiki i restauracje, co czyni z niej doskonałe miejsce, by wypocząć po zwiedzaniu miasta.

 

Ekopark wschodni

Niezwykle klimatycznym miejscem, w które warto wybrać się z dziećmi jest Ekopark Wschodni. Zobaczyć tu można między innymi niezwykłe, nadmorskie krajobrazy i cudowne pomniki przyrody. Najprościej będzie dotrzeć tu ścieżką rowerowo piesżą prowadzoną wzdłuż linii brzegowej,

 

Mewy Mariany

Mewy Mariany to jedna z najnowszych atrakcji Kołobrzegu. Są to dość unikalne rzeźby, ponieważ posiadają one ludzkie atrybuty.Autorem rzęźb jest Romuald Wiśniewski, a ich pomysłodawcą kołobrzeski grafik Dariusz Jakubowski. Niewykluczone, że w najbliższych latach powstanie ich więcej.

 

Latarnia morska

Lararnia Morska, znajdująca się niedaleko portu, jest jednym z symboli Kołobrzegu. Jej wysokość to 26 metrów, a zasięg światła to 16 mil morskich. Warto wybrać się tu nie tylko po to, by napawać oczy pięknymi widokami, lecz także aby obejrzeć eksponaty znajdującego się w podziemiach Muzeum Minerałów.

Skansen Morski

Jeszcze jedna atrakcja Kołobrzegu związana z morzem. Miejsce to spodoba się z pewnością nieco starszym dzieciom i młodzieży zainteresowanej historią. Wśród eksponatów są między innymi torpedy, miny, oraz statki, jak choćby okręt rakietowy OSP Władysławowo

Kawiarnia obrotowa 

Miejscem, jakie na pewno zachwyci najmłodszych jest znajdująca się na XI piętrze hotelu Arka Medical SPA obrotowa kawiarnia Eleven Club. Pełne koło zatacza ona w 45 minut. Daje to możliwość zapoznania się z piękną panoramą Kołobrzegu, a także spędzenia popołudnia w wyjątkowym miejscu.

 

Plaża w Kołobrzegu 

Znajdująca się w Kołobrzegu plaża powszechnie uważana jest za jedną z najpiękniejszych nad Polskim morzem. Jej cechą charakterystyczną jest niezwykle czysta woda, a także jasny, piękny piasek. Szerokość plaży dochodzi do 100 metrów – każdy powinien więc znaleźć wygodne miejsce dla siebie

 

Rejs statkiem

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Kołobrzegu jest możliwość zamówienia rejsu statkiem. Najmłodsi ucieszą się, że do wyboru dostępne są między innymi statek piracki, czy okręt torpedowy. Atrakcja znajduje się niedaleko wcześniej wspominanej latarni morskiej, a rejs trwa od 30 do 45 minut,.

 

Targ rybny oraz port rybacki

Kolejną bardzo ciekawą atrakcją miasta jest tutejszy Targ Rybny. Znajduje się on nieopodal portu rybackiego, który stanowi bardzo ciekawą atrakcję dla całej rodziny. Skosztować tu można lokalnych specjalności, w tym również mniej znanych ryb, jak na przykład belony.

 

Źródło solankowe

Z całą pewnością będąc w Kołobrzegu warto odwiedzić tutejsze źródełko solankowe. To bowiem od solanki zaczęła się historia samego miasta. Znajduje się ono na Wyspie Solnej i cechuje się około 6% roztworem soli, oraz zawartością pozytywnych mikroelementów. Ciekawostka: solanka świetnie nadaje się do kiszenia ogórków.

 

Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP

Miejscem, w które z pewnością warto zabrać dzieci jest Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP. Nie chodzi tu o charakter religijny miejsca, jednakże jest ono niezwykłym zabytkiem i z pewnością zrobi na młodych odwiedzających świetne wrażenie. Znajdują się tu .m.in najstarsze w Polsce stalle, gotyckie krucyfiksy, oraz znacznie więcej ciekawych eksponatów.

 

Ratusz

Prawdopodobnie najbardziej znanym zabytkiem miasta jest jego ratusz. Warto więc wybrać się na rodzinny spacer do centrum, aby móc podziwiać tę architektoniczną perełkę. Ta imponująca budowla do złudzenia przypomina zamek obronny, dzięki czemu na pewno pobudzi wyobraźnię dzieci.

 

Ścieżki i szlaki rowerowe

Dzieciom i młodzieży zdecydowanie warto zaproponować nieco aktywnego wypoczynku. Na szczęście Kołobrzeg oferuje ku temu bardzo wiele okazji – co więcej, przez miasto przebiega także popularny szlak rowerowy Velo 10. Sprawia to, że Kołobrzeg jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi miejscowościami. Warto więc, w miarę możliwości, wybrać się w dłuższą trasę.

Ukryta Kraina w Kołobrzegu

To atrakcja, która przenosi w świat fantazji. To miejsce, gdzie dzieci mogą bawić się w otoczeniu magicznych postaci z magiczną różdżką. Więcej informacji o atrakcji znajdziecie na naszym portalu pod linkiem: Ukryta Kraina w Kołobrzegu

Miasto Myszy w Kołobrzegu

Miasto Myszy w Kołobrzegu to niezwykła atrakcja – miejsce dla dzieci i dorosłych, gdzie można przenieść się do bajkowego świata stworzonego z myślą o najmłodszych, gdzie bohaterami są żywe myszki. To interaktywna przestrzeń pełna kolorowych scenografii i zabawnych elementów w której możecie zobaczyć ponad 500 żywych myszek. Więcej informacji o atrakcji znajdziecie na naszym portalu pod linkiem: Miasto Myszy w Kołobrzegu

Muzeum 6D w Kołobrzegu

Muzeum 6D w Kołobrzegu to z kolei nietypowa atrakcja, która opowiada o życiu rybaków w 1913 roku. Odwiedzający mogą tu doświadczyć historii w zupełnie nowy sposób, dzięki efektom specjalnym, które angażują wszystkie zmysły. To interaktywna podróż w czasie, która z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia. Więcej informacji o atrakcji znajdziecie na naszym portalu pod linkiem: Muzeum 6D Maszoperia

Booking.com