Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

TOP 5 Hoteli dla dzieci i rodzin w Kołobrzegu

Rate this post

Idealny hotel dla rodzin z dziećmi – oto jak powinien wyglądać.

Hoteli w Kołobrzegu jest dużo i są niezwykle zróżnicowane. Jedna mają wyższy, inne niższy standard, niektóre mają piękne baseny, aqua parki inne skromne małe baseniki. Znajdziemy hotele z grotami solnymi, borowinami, zabiegami spa, masażami. Jednak nie wiele hoteli posiada dobrą ofertę dla dzieci. Dobra oferta, to taka która nie tylko zawiera odpowiednie jedzenie, basen, brodzik, plac zabaw na dworze i wszelkie potrzebne sprzęty (łóżeczka, krzesełka, czajnik itp.) dla dziecka, jednak też ma dobrze wyposażoną, porządną salę zabaw dla dzieci. Niestety wiele pięknych hoteli (także w Kołobrzegu) zaniedbuje ten ważny dla każdego rodzica i dziecka aspekt, a nawet jeśli mają piękne całoroczne place zabaw i małpie gaje, to często zapominają wspomnieć o tym na swoich stronach internetowych.
Znalezienie hotelu z małpim gajem, to nie lada wyzwanie. Bardzo wiele hoteli posiadających tego typu rozbudowane sale zabaw, skrzętnie to ukrywa. Zarówno na portalach zrzeszających hotele, jak i na stornach hoteli zawsze pokazywane są zdjęcia pokoi, restauracji, holu głównego, basenu i spa. Chyba nie wszyscy rozumieją jak bardzo ważna jest porządna sala zabaw w hotelu.
Rodzice odpoczywają dopiero, gdy ich dzieci są czymś wartościowym zajęte albo śpią. W każdym innym przypadku dobry rodzic w głębi duszy myśli o sowim maluchu, jak mu pomóc, jak uatrakcyjnić mu spędzany czas, co zrobić, by był szczęśliwy, albo po prostu sam się z nim bawi. Natomiast porządne hotelowe salki zabaw zdejmują nam ten ciężar z głowy, bo mamy pewność, że dziecko ma wszystko czego pragnie, jest szczęśliwe, biega, wspina się, przebywa z rówieśnikami, a nie siedzi znudzone odliczając minuty do kolacji. Gdy nasze dziecko spędza czas zadowolone w sali zabaw, rodzice mogą celebrować wspaniałe, jakże rzadkie chwile dla siebie. Mogą pójść na siłownię, posiedzieć na saunie, czy popływać. Jeśli jednak mamy mniejsze dzieci, które chcemy pilnować bezcenne są salki zabaw, gdzie robiąc coś interesującego (na przykład ćwicząc na siłowni, albo grając w ping ponga), możemy jednocześnie zerkać na nasze dziecko. Czy w Kołobrzegu udało nam się znaleźć topowych pięć hoteli z wspaniałymi salami zabaw i spełniające resztę wymogów idealnego hotelu dla dzieci?

TOP 5 hoteli dla dzieci w Kołobrzegu.

1. Arka Medical Spa mieszczący się na ulicy Sułkowskiego 11 w Kołobrzegu definitywnie spełnia wszelkie wymogi topowego hotelu dla rodzin z dziećmi. Dla dzieci można bezpłatnie wypożyczyć łóżeczko, jest tu zapewniona opieka nad dziećmi przez wykwalifikowane animatorki. Zabawy dla dzieci w różnym wieku jest tu mnóstwo. Dostępny jest klub dla dzieci – tu można zostawić najmłodsze dzieci, które w bezpiecznym pokoju zabaw będą mogły rozwijać swoje talenty plastyczne, grać w gry i bawić się z rówieśnikami. Małpi gaj – to miejsce dla dzieci do dwunastego roku życia, które już na tyle sprawnie się ruszają, by nie upadać. Jest tu zjeżdżalnia, basen z piłeczkami i dwupoziomowy małpi gaj z torem przeszkód. Sala zabaw podzielona na strefy dla młodszych i starszych dzieci. W strefie dla starszych znajdują się różnego rodzaju gry na Playstation. Można tu pograć w piłkę nożną zarówno wirtualnie, jak i w tradycyjne piłkarzyki. W sali dla młodszych dzieci znajdują się zabawki, basen z piłeczkami. Ostatnie kluczowe miejsce dla dzieci, to plac zabaw – nowoczesny, piękny na świeżym powietrzu, cieszący dzieci w każdym wieku. Tak powinna wyglądać oferta rozrywki dla dzieci w każdym hotelu.

2. Marine Hotel & Ultra Marine by Zdrojowa znajdujący się na ulicy Sułkowskiego 9, bardzo blisko plaży i morza. Dla najmłodszych przygotowano tutaj Xbox z grami, różnego rodzaju animacje i warsztaty z animatorami, zewnętrzny plac zabaw, specjalną ofertę zabiegów spa dla dzieci i rodziców, bajowe kino, zajęcia z nauki pływania. W hotelu też dostępne są wszelkie sprzęty dla dzieci takie jak przewijaki, podgrzewacze, łóżeczka rozkładane. Sala zabaw nie jest niestety z małpim gajem, jednak wygląda niezwykle interesująco – ciekawa wieżyczka, ze ślizgawką, bajkowymi ogromnymi postaciami i basenem z piłeczkami.

3. Hotel AQUARIUS SPA na ulicy Kasprowicza 24. Znajdziemy tu nowoczesny, interesujący plac zabaw, którego dużą zaletą jest obecność tyrolki. Mnóstwo sprzętów dla dzieci, nawet wyparzacz do butelek, podgrzewacz, nocnik, łóżeczka itp. Są tu organizowane animacje – mnóstwo zabaw dla dzieci w obecności animatorek. W Klubie Zabaw dzieci mogą grać w gry, malować, bawić się zabawkami. Dużym plusem jest fakt, że rodzice mogą przebywać w kawiarni jednocześnie patrząc na swoje dzieci. Dla nieco starszych dzieci jest tu sala gier takich jak ping pong i piłkarzyki. W restauracji natomiast jest specjalny kącik malucha z klockami i kolorowankami.

4. Hotel Diva na ulicy Kościuszki 16 w Kołobrzegu. Niestety nie ma tu typowego małpiego gaju, ale znajdziemy salę zabaw wypełnioną gramy, zabawkami, basen z piłeczkami i kilka innych atrakcji. W sezonie organizowane są tu animacje dla dzieci. W hotelu znajduje się też sala gier takich jak ping pong i inne.

5. Olymp 3 Olymp 3 SPA & Wellness mieszczący się na ulicy Kasprowicza 15. Hotel posiada małpi gaj i zewnętrzny plac zabaw oraz wszelkie udogodnienia dla dzieci. Tu również latem organizowane są animacje, jeśli potrzebujemy łóżeczko dla dziecka, jest ono tu bezpłatnie wypożyczane.

Booking.com