Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

TOP Atrakcje turystyczne w zachodniopomorskim – MAJÓWKA 2022

Rate this post

Województwo zachodniopomorskie obfituje w liczne atrakcje idealne dla dzieci. Wyjątkowa lokalizacja sprawia, że przez cały rok przybywa tutaj mnóstwo turystów, w tym także rodzin z dziećmi. Z pewnością nikt nie będzie się tu nudził! Zapraszamy do przeglądu 20 najpopularniejszych atrakcji dla dzieci w województwie zachodniopomorskim.

1. Ukryta Kraina

Ukryta Kraina to wyjątkowe miejsce dla dzieci, zlokalizowane w Kołobrzegu, nieopodal Portu Pasażerskiego. Na najmłodszych czekają tu magiczne przygody, spotkania z wyjątkowymi i dziwnymi stworzeniami, które na długo pozostaną w pamięci. Już na wejściu każde dziecko otrzymuje magiczną różdżkę, którą może zaczarować otaczającą rzeczywistość, otwierać tajemne drzwi czy ożywiać baśniowych bohaterów. Niezapomniane wrażenia są gwarantowane! W Ukrytej Krainie można zobaczyć tez wiele żywych zwierząt, spośród których wyjątkową sympatią dzieci cieszą się miniaturowe białe króliki czy gekony lamparcie. Dzieci do lat 15 mogą wejść do Ukrytej Krainy z biletem ulgowym w cenie 18 zł. Bilet normalny kosztuje 21 zł. Na zniżkę można liczyć w przypadku biletu rodzinnego, czyli dla rodziny z minimum jednym dzieckiem. Taki bilet kosztuje 18 zł za osobę. Jeżeli grupa liczy powyżej 15 osób, koszt biletu to 15 zł za jedną osobę, a opiekun nie płaci za bilet.

2. Miasto Myszy

Miasto Myszy to kolejna atrakcja zlokalizowana w Kołobrzegu, stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych. To właśnie tutaj milusińscy spotkają się z myszkami, poznając je jako przyjazne i sympatyczne, domowe pupile. W Mieście Myszy znajduje się wystawa złożona z ponad 500 żywych myszek różnych gatunków. Dzieci mają możliwość obserwacji zachowania myszek, ich zwyczajów czy sposobów żywienia. Wizyta w Muzeum to prawdziwa lekcja przyrody i historii dla najmłodszych. Atrakcja dostępna jest do zwiedzania nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok.

atrakcje kołobrzeg

3. Muzeum 6D

Muzeum 6D w Kołobrzegu to jedyna taka atrakcja nie tylko w całej Polsce, ale także w całej Europie. To właśnie tutaj odczarowujemy dziecięce przekonania o tym, czym jest muzeum. Nie ma tutaj zakazu dotykania eksponatów, nie trzeba zachowywać się cicho i słuchać przewodnika. To muzeum zupełnie inne niż wszystkie. Dzieci mają szansę poznać tu wiele ciekawych faktów z życia tutejszych rybaków, a także wiele intrygujących morskich opowieści. Podczas przechadzania się po Muzeum, maluch odbiera rzeczywistość wszystkimi zmysłami – wzrokiem, dotykiem, a nawet węchem, gdyż wokół roztacza się zapach morskiej bryzy. Interaktywne Muzeum 6D jest absolutnie wyjątkowym miejscem, które zapadnie w pamięć każdemu. Zdecydowanie warto go odwiedzić, przebywając w województwie zachodniopomorskim.

4. Be Happy Museum

Be Happy Museum w Szczecinie zwane jest także pierwszym Muzeum Szczęścia i Iluzji. To miejsce to prawdziwy raj dla miłośników zdjęć i nagrywania filmów. Pokoje iluzji, scenerie z wykorzystaniem ogromnych donutów i słodyczy, a do tego fantazyjne kształty, słodkie kolory, bajkowe jednorożce.. To scenerie rodem z baśni. Rzeczywiście, tak można się tutaj poczuć. W Be Happy Museum uśmiecha się każdy, nawet największy ponurak! Wykonane tu zdjęcia są niepowtarzalne, a uśmiech długo nie schodzi z twarzy. Muzeum Szczęścia i Iluzji to świetne miejsce nie tylko dla dzieci, ale tez dla całych rodzin, idealne na zorganizowanie np. urodzin.

5. Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Ogrody Tematyczne to kolejne miejsce, które stworzone jest co prawda z myślą o dorosłych, jest także uwielbiane przez dzieci głównie za sprawą ogromnego, największego na świecie labiryntu grabowego. Oprócz niego, na terenie ogrodów znajduje się wieża widokowa, a cała powierzchnia ogrodów podzielona jest na kilka grup. W każdej z nich można podziwiać inne rośliny, poczuć inne zapachy i odbierać rzeczywistość wszystkimi zmysłami. Zachwyceni są nie tylko dorośli, ale także dzieci, które otoczone mnogością kolorów, barw i aromatów, budzą w sobie ogromną ciekawość i kreatywność. Ogrody Tematyczne Hortulus to miejsce wspaniałe na spędzenie przyjemnego czasu z dziećmi.

6. Aquapark w Ustroniu Morskim

Kto nie lubi szaleństwa w Aquaparku? Każdy miłośnik wodnych rozrywek z pewnością będzie zachwycony wizytą w Aquaparku w Ustroniu Morskim. Dobra lokalizacja, liczne atrakcje, zjeżdżalnie i o wiele więcej! Tutaj nie można się nudzić, a zabawa trwa cały dzień. Kompleks zawiera wiele basenów o różnej głębokości wody, każdy z nich jest oczywiście bacznie strzeżony przez wyspecjalizowanych ratowników, zabawa jest więc w pełni bezpieczna nawet dla najmłodszych.

7. Oceanarium Międzyzdroje

Oceanarium w Międzyzdrojach jest stosunkowo nową atrakcją regionu, zyskującą coraz to większą popularność. Dzieci uwielbiają to miejsce za możliwość obserwacji niesamowitych gatunków ryb z całego świata. Największą popularnością cieszy jest 16-metrowy półtunel, który wypełniony jest niespotykanymi, kolorowymi rybami. Co więcej, niektóre ryby można dotknąć! Oceanarium jest atrakcją idealną dla dzieci, ale nie tylko, bo każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

8. Planetarium Międzyzdroje

Kolejnym miejscem, które zachwyci każde dziecko jest Planetarium w Międzyzdrojach. Można tu nie tylko poznać ciekawe informacje na temat ciał niebieskich, ale także wziąć udział w licznych doświadczeniach, które fascynują i inspirują. W Planetarium znajduje się 7-metrowa kopuła, na której wyświetlane są liczne kosmiczne projekcje. To trzeba zobaczyć!

9. Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur to kolejne miejsce godne polecenia. Dla dzieci wizyta w tym parku będzie prawdziwą lekcją geografii. Zobaczy tu ono na własne oczy precyzyjne miniatury słynnych budynków z całego świata, a także jedyną w swoim rodzaju wystawę miniaturowych kolejek. Wizyta w parku dostarczy każdemu dziecku niezapomnianych wrażeń.

10. Zagroda Pokazowa Żubrów na terenie Wolińskiego Parku Narodowego

Żubry to bardzo sympatyczne zwierzęta, których jednak nie spotkamy raczej na co dzień na swojej drodze. Każde dziecko z chęcią odwiedzi Zagrodę Pokazową Żubrów, zlokalizowaną na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Tylko tutaj masz możliwość pokazać dziecku te wspaniałe zwierzęta, obserwować z nim ich zwyczaje i miło spędzić czas w bajecznej scenerii Wolińskiego Parku Narodowego.

11. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Będąc już w Wolińskim Parku Narodowym, warto odwiedzić tutejsze Muzeum Przyrodnicze. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni dostępnymi tu dla nich wystawami. Wizyta w muzeum będzie dla dzieci prawdziwą lekcją przyrody – dowiedzą się one, jak żyją dziki, lisy czy sarny, zobaczą na własne oczy, jak wygląda polujący bielik czy zobaczą, jak ogromny jest żubr. To wszystko czeka na najmłodszych właśnie w Muzeum Przyrodniczym.

12. Labirynt luster w Trzęsaczu

Labirynt Luster w Trzęsaczu to miejsce, gdzie każdy straci głowę! Setki luster sprawiają, że trudno jest znaleźć drogę do wyjścia! Wizyta w labiryncie to prawdziwa przygoda, którą kochają najmłodsi. Warto ją odwiedzić, przebywają w Trzęsaczu na urlopie.

13. Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin

Jeśli twoje dziecko uwielbia bawić się w Wikingów, Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin będzie dla niego atrakcją najlepszą ze wszystkich! To tutaj maluch pozna zwyczaje wikingów, odwiedzi ich wioskę, a nawet nauczy się strzelać z łuku! Zabawa jest przednia, a przygoda pozostanie w pamięci każdego dziecka, szczególnie chłopców.

14. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Kolejna atrakcja stworzona z myślą nie tylko o dzieciach, ale również o ich rodzicach to Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Tutaj również można obejrzeć liczne makiety, a do tego niezwykłą kolekcję miniaturowych kolejek. Każde dziecko będzie zachwycone!

15 Park Wieloryba Rewal

Park Wieloryba w Rewalu to kolejne miejsce stworzone specjalnie dla najmłodszych turystów. Tutaj poznają oni tajemnice podwodnego świata, ponad 100 modeli morskich zwierząt, a do tego prawdziwe gadające papugi. Dzieci będą zachwycone spotkaniem z prawdziwym piratem, z którym przeżyją niezapomnianą przygodę w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Park Wieloryba w Rewalu to atrakcja, która zachwyci dziecko na długie godziny.

16. Papugarnia Pobierowo

Chyba każde dziecko zachwyci się pięknymi papugami, jakie czekają w Papugarni Pobierowo. Tylko tutaj istnieje możliwość obserwacji ich zwyczajów, a także nakarmienia ich czy zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Dzieci dowiedzą się wielu ciekawostek na temat życia tych wspaniałych stworzeń, a zabrane stąd wrażenia pozostaną z nimi na długi czas.

17. El Fuego Wystawa Lego w Niechorzu

To prawdziwy raj dla wszystkich miłośników klocków Lego! Wystawa zawiera zapierające dech w piersiach budowle powstałe z milionów maleńkich klocków. Wizyta tutaj pobudza wyobraźnię dziecka, stwarza mu zupełnie nowe możliwości kreowania rzeczywistości. Szczególnie uwielbiana jest przez chłopców, chociaż chętnie odwiedzą ją także dziewczynki.

18. Motylarnia w Niechorzu

Odwiedzając wystawę Lego, warto odwiedzić również Motylarnię. To z kolei atrakcja uwielbiana przez dziewczynki. Setki niesamowitych gatunków wielobarwnych motyli w jednym miejscu to raj na ziemi dla każdego miłośnika przyrody. Dzieci będą zachwycone, a wizyta tu będzie prawdziwą lekcją przyrody.

19. Wioska Indiańska Zieleniewo

Który chłopiec nie marzy o tym, by zostać Indianinem? Chyba trudno znaleźć kogoś takiego! Teraz możliwe jest spełnienie tego marzenia w Wiosce Indiańskiej Zieleniowo. Maluch pozna tutaj indiańskie zwyczaje, odwiedzi indiańską wioskę, nauczy się strzelać z łuku, a nawet wyruszy na polowanie na bizony! To wszystko czeka na dzieci w Zieleniewie.

20. Park Pomerania Kołobrzeg

Atrakcją, którą kochają wszystkie dzieci jest największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim – Park Pomerania w Kołobrzegu. Na najmłodszych czeka tu doskonale wyposażona hala zabaw, a także prawdziwa wioska wikingów. Organizowane są tu atrakcje sezonowe, nie sposób się tu więc nudzić. Park Pomerania to doskonała atrakcja dla dzieci i dla całej rodziny.

Booking.com