Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Urodziny w dobie pandemii. Jak zorganizować dziecięce przyjęcie? Sprawdzone pomysły!

Rate this post

Pojawienie się nowego, groźnego wirusa spowodowało, że życie wielu Polaków uległo diametralnej zmianie. Wiele osób, zdecydowało się zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia, ograniczyli godziny pracy, a nawet sposób wypoczynku. Wszystko to spowodowało, że w dużej mierze ucierpiały na tym dzieci, ze względu na ograniczone miejsc do zabawy oraz organizacji przyjęcia urodzinowego.

Jak zatem zorganizować dzieciom urodzinki w czasie pandemii, by nie poczuły się pominięte?
Rodzice, których pociechy obchodzą urodziny w czasie koronawirusa, często załamują ręce, nie widząc sensownego rozwiązania. Przyjęcia urodzinowe, są więc często przekładane na inny termin, lub całkowicie rezygnuje się z ich organizacji, by nie narażać dzieci oraz ich rodzin, na ewentualny kontakt z osobą chorą. To duży błąd. Dla małego dziecka przyjęcie urodzinowe, to nie tylko sposób na uczczenie ich święta, ale również świetny sposób na integrację z rówieśnikami, dlatego warto zrobić wszystko, by nawet pandemia nie przeszkodziła w zorganizowaniu przyjęcia. Doskonałym sposobem jest organizacja urodzin za pomocą internetu.

Jak zorganizować dziecięce przyjęcie urodzinowe przez internet?
Istnieje wiele komunikatorów, które ułatwiają połączenie się z osobami, pochodzącymi niemal z każdego zakątka świata. Ponadto, dzięki najnowszym technologiom, istnieje możliwość zorganizowania czatu grupowego, w którym uczestniczyć może kilka osób na raz. Takie rozwiązanie umożliwia Skype lub messenger, umożliwiając zorganizowanie wirtualnego przyjęcia.
Jak powinno wyglądać tego typu przyjęcie?
Na samym początku najważniejsi są goście, bez których przyjęcie nie mogło by się odbyć. Razem z dzieckiem, stwórzcie więc oryginalne zaproszenia urodzinowe. W tym celu, możecie stworzyć własnoręcznie wykonane zaproszenie, zrobić zdjęcie i wysłać do wybranych osób. Jeśli nie macie potrzebnych produktów, możecie wykonać zaproszenia w dowolnym programie graficznym. Różnorodne efekty graficzne, pozwolą na zrobienie oryginalnych prac.
Trzecim pomysłem, jest skorzystanie z gotowych, grających zaproszeń. Można znaleźć je na różnych stronach internetowych, poświęconym kartką okolicznościowym oraz życzeniom. Często są one darmowe, lub ich cena, nie przekracza tych klasycznych, powszechnie dostępnych w sklepach.
Gotowe zaproszenia można wysłać za pomocą komunikatorów lub poczty elektronicznej, dzięki czemu każde dziecko otrzyma zaproszenie na czas.

Organizowanie przyjęcia, to nie tylko zaproszenia, to również zaplanowanie zabawy, przygotowanie tortu oraz połączenie się ze wszystkimi, zaproszonymi gośćmi. Jak zorganizować przyjęcie, by było ciekawy przeżyciem? Wykonajmy tort za pomocą programu graficznego. Wirtualny tort, można wysłać do każdego dziecka, lub udostępnić grafikę podczas wideorozmowy. W ten sposób, solenizant może zdmuchnąć symboliczną świeczkę, a wszystkie dzieci będą w tym uczestniczyć. Nie będzie też smutku, że ktoś nie mógł skosztować urodzinowego ciasta. Po torcie, nadchodzi czas na prezenty. W trakcie trwania internetowego przyjęcia urodzinowego warto, aby dzieci przygotowały samodzielnie prezent dla solenizantki lub solenizanta. Może być to własnoręcznie wykonana kartka urodzinowa, obrazek czy kolaż ze wspólnych zdjęć. Propozycji jest mnóstwo, co korzystnie wpływa na rozwój dzieci. Kiedy i ten etap się zakończy, przychodzi czas na zabawę. W co bawić się przez internet? Jak zaplanować internetowe przyjęcie?

Jeśli macie taka możliwość, wynajmijcie animatorkę zabaw. Może połączyć się z dziećmi przez internet i poprowadzić całe przyjęcie. To świetny sposób zwłaszcza dla tych osób, które nie mają wiedzy na temat zabaw z dziećmi, lub z przyczyn technicznych, nie są w stanie poprowadzić zabaw. Animator, dostosuje zabawy do wieku dzieci oraz warunków, w jakich przebywają zaproszenie goście. Pozwoli to uniknąć problemów podczas wykonywania zabawy. Jeśli Twoje dziecko
często ucieka do fikcyjnego świata, pomyśl o wynajęciu magika lub wróżki. Dzięki magicznym mocą, urozmaicą oni czas, pobudzając dziecięca wyobraźnię. Nie zapomnijcie o muzyce dla dzieci. W tym celu, możecie wcielić się w rolę dziecięcego DJ i puścić ulubione, dziecięce przeboje. Dzieci będą mogły wspólnie pośpiewać lub zatańczyć, mimo dużej odległości.
Organizując przyjęcie na własną rękę, zwróć uwagę, aby proponowane zabawy były dostosowane do wieku dzieci. Każde dziecko ma się przecież dobrze bawić, a niewłaściwie dobrane zabawy, mogą zanudzić lub zniechęcić dzieci do uczestnictwa w internetowym przyjęciu.

Przyjęcie niespodzianka. Jak zorganizować je przez internet?
Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało prawdziwą niespodziankę, potajemnie zorganizuj dla niego wspaniałe przyjęcie. Zaproś ulubione dzieci, przygotuj internetowy tort, przygotuj listę zabaw, w które będą bawić się dzieci, nie zapomnij o prezencie oraz drobnych dodatkach, jak dekoracje. Poproś dziecko, aby podeszło do komputera o wyznaczone wcześniej godzinie. W ten sposób, z pewnością zaskoczycie solenizanta, głośno zaśpiewanie sto lat.
Przyjęcie urodzinowe, nie musi kojarzyć się tylko z tortem i zabawami. Jeśli macie ulubioną bajkę, możecie zorganizować internetowy seans filmowy. W tym celu, udostępnij swój pulpit połączonym na wideoczacie osobą, by mogli wszyscy wspólnie obejrzeć ulubiony film lub bajkę Twojego dziecka. Dodatkowo, możesz poprosić rodziców, by zakupili popcorn i słone przekąski. W ten sposób, stworzenie swoje własne, internetowe kino.

Kolejnym ciekawym pomysłem, na zorganizowanie internetowego przyjęcia jest karaoke. Dzięki wielu darmowym stron, możecie zorganizować muzyczne przyjęcie. Dzieci, z pewnością ucieszą się na tak oryginalny pomysł. Piosenki możecie wykonywać wspólnie, lub pojedynczo, organizując między innymi różne konkursy, na przykład na najgłośniej zaśpiewaną piosenkę, lub najciekawsze wykonanie. Podczas śpiewania, dzieci mogą tańczyć, naśladować wykonawców lub wykonywać ruchy, odzwierciedlające tekst śpiewanej piosenki. Takie rozwiązanie, jest gwarancją wspaniałej zabawy.
Sposób na zorganizowanie urodzin w czasie pandemii jest sporo. Nie warto zatem się ograniczać i przekładać długo wyczekiwanego przyjęcia, gdy istnieje bezpieczny oraz oryginalny pomysł, na zorganizowanie najlepszego przyjęcia urodzinowego. Dodatkowym plusem, jest możliwość uczestniczenia dużej ilości dzieci oraz tych, które mieszkają daleko, i nie byłyby wstanie przyjechać na klasyczne urodzinki. Jest to więc ekonomiczny, oryginalny oraz elastyczny sposób na spędzenie tego szczególnego dnia.

Booking.com