Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Ustronie Morskie i Sianożęty w wakacje. Czy to dobry pomysł?

Rate this post

Ustronie Morskie i Sianożęty w wakacje.

Dziesięć kilometrów od Kołobrzegu znajduje się pełne atrakcji nadmorskie miasto, które przyciąga ludzi swoim urokiem, pięknymi czystymi plażami i mnóstwem atrakcji. Ustronie Morskie wraz z pobliską wsią Sianożęty co roku odwiedzane są tłumnie przez turystów.
Czy na trasę swoich wakacyjnych podróży warto jest wybrać Ustronie Morskie i Sianożęty?

Niezwykłe atrakcje dla dzieci …

Kąpielisko w Ustroniu Morskim corocznie od 2006 roku otrzymuje Błękitną Flagę. Jest to niezwykłe wyróżnienie przyznawane przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej wyłącznie dla najczystszych kąpielisk. Trzeba spełnić surowe wymogi dotyczące czystości wody, czystości plaży, edukacji ekologicznej, oraz szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju na danym terenie. Dodatkowym wyznacznikiem wysokiej jakości kąpielisk jest profesjonalna kadra ratowników, która posiada wysokiej jakości sprzęt ratowniczy. Dzięki temu plaże w Ustroniu Morskim są jednymi z najbezpieczniejszych i najczystszych w Polsce.

Niezwykłą atrakcją na świeżym powietrzu dla dzieci i dorosłych jest Park linowy. Jeden z nich znajdziemy w Ustroniu Morskim na ulicy Granicznej przy piętnastym zejściu na plażę. Tego typu rozrywka rozwija pracę mięśni i jest bezcennym treningiem uczącym równowagi, sposobów pokonywania przeszkód i samej sztuki wspinaczki. Ważnym jest też kurs, jaki trzeba odbyć przed każdą wspinaczką. Uczy on rozwagi, dystansu, cierpliwości i dokładności w przyczepianiu karabinków. Park istnieje już od dwutysięcznego dwunastego roku i został rozbudowany aż do jedenastu tras. Park mieści się zaledwie sto pięćdziesiąt metrów do plaży, co sprawia, że ze szczytu niektórych tras możemy podziwiać widok na morze.

Turyści uwielbiają chodzić po molo, gdyż mogą wejść wprost do morza, poczuć ogrom tego żywiołu jednocześni nie mocząc nawet stopy. W Ustroniu Morskim znajdują się dwa mola o długości około stu metrów. Jedno znajduje się pomiędzy ulicą Nadbrzeżną i Ku Morzu, a drugie zlokalizowane jest na przedłużeniu ulicy Rybackiej – blisko przystani rybackiej.

W deszczowe dni w Ustroniu Morskim możemy wybrać się do Aquaparku Helios, mieszczącego się na ulicy Polnej 3. Znajduje się tu pełno wymiarowy basen, zjeżdżalnie, płytszy basen rekreacyjny i jacuzzi. W upalne dni największym zainteresowaniem cieszy się otwarte kąpielisko, z szerokimi zjeżdżalniami. W kompleksie znajduje się kilka innych obiektów sportowych takich jak: bowling, korty tenisowe, siłownia i różnego rodzaju boiska sportowe.

Skansen Chleba, mieszczący się na ulicy Kołobrzeskiej 9, to nietypowa atrakcja. Można tu własnoręcznie upiec chleb, spróbować przeróżnych regionalnych produktów i dowiedzieć się mnóstwo interesujących faktów, dotyczących wypiekania chleba. Prelekcje o historii młynarstwa są na tyle ciekawe, że zainteresują też dzieci, a zabytkowy sprzęt służący do wyrobu ciasta na chleb zainteresuje młodych techników. W skansenie znajduje się część restauracyjna, gdzie można zjeść smakołyki staropolskiej kuchni.

Uwielbianą przez dzieci atrakcją jest Western Park, przy ulicy Kolejowej. Można tu popatrzeć na niezwykłe pokazy kowboja jeżdżącego na koniu, machającego lassem, żonglującego rewolwerami, czy ujeżdżającego mechanicznego byka. Oprócz typowo kowbojskich rozrywek, jak strzelanie z łuku, z wiatrówki, czy zwiedzanie tego klimatycznego miasteczka, znajduje się tu typowy park rozrywki dla maluchów. Jest tu kilka dmuchanych zamków, trampolin i wiele, wiele innych atrakcji, które warto odkryć całą rodziną.

W Sianożętach oprócz wspaniałych plaży, restauracji i terenów zieleni na dzieci czeka kilka, bardzo pięknych i rozbudowanych placów zabaw i niezwykły transport w postaci tramwaju, ale stylizowanego na ciuchcię.

Co warto zjeść w Ustroniu Morskim i Sianożętach?

Zarówno w Ustroniu Morskim jak i Sianożętach znajduje się mnóstwo pięknych restauracji. Wiele z nich serwuje świeże, łowione prosto z Bałtyku ryby. To właśnie najlepszy wybór w tych okolicach. Ryby tuż po złowieniu mają najwięcej cennych kwasów tłuszczowych i mikroelementów. Po procesie mrożenia lub długiego przechowywania tracą swoje najlepsze właściwości. Dlatego zawsze będąc nad morzem powinniśmy korzystać z okazji i jeść jak najwięcej lokalnych przysmaków. Jednak w w tych okolicach lokalne przysmaki nie ograniczają się wyłącznie do ryb. Osławione są tu przetwory z gęsi, takie jak pasztet i ciasteczka kruche ze skwarkami. Do zwykłego kruchego ciasta, dodaje się rozdrobnione lub zmielone skwarki, powstałe z wytopienia wieprzowej słoniny. Po upieczeniu te lokalne łakocie są wyjątkowo chrupiące i mają ciekawy niepowtarzalny smak.

Każda z nadbałtyckich miejscowości nieco różni się tradycjami, lokalnymi smakołykami, rodzajem hoteli, zabytkami, architekturą i atrakcjami. Unikalny klimat, w każdej z nadmorskich miejscowości zachęca do odwiedzenia i poznania ich wszystkich. Możemy upodobać sobie jedną, ulubioną, ale na pewno warto odwiedzić ich kilka, by dać sobie szansę poznania tej najciekawszej dla nas.

Pamiętajcie, że tylko 10-12 km od Ustronia Morskiego i Sianożęt znajduje się Kołobrzeg w którym znajdziecie liczne atrakcje dla dzieci. Polecamy skorzystanie kołobrzeskich atrakcji dla dzieci takich jak: Ukryta Kraina – niezwykła atrakcja dla dzieci, Miasto Myszy oraz Muzeum 6D.

Booking.com