Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Wyjazd do Kołobrzegu i nauka pływania? Tak, to możliwe.

Rate this post

Wyjazd nad morze z dziećmi to dobra okazja, aby nauczyć je pływać. Korzyści z dobrych umiejętności pływackich i regularnego treningu są niezliczone, a bliskość wody morskiej oraz możliwość korzystania z hotelowego basenu sprzyjają rozwinięciu nawet u maluchów tej pasji. Dlaczego warto nauczyć dzieci pływać i w jaki sposób można wykorzystać pobyt w Kołobrzegu, aby poznały podstawowe style bądź udoskonaliły swoje dotychczasowe umiejętności?

Pływanie dla dzieci – korzyści

Zabawa i pływanie w wodzie mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Pediatrzy już od wielu lat zalecają jak najwcześniejszy kontakt dzieci z wodą. Maluchy oswajają się z nią przez zabawę, rozwijają szybciej zdolności ruchowe i niwelują napięcie mięśniowe, dzięki czemu mają szansę uniknąć nieprawidłowej postawy oraz skrzywień kręgosłupa tak często dotykających nas w późniejszym wieku. Systematyczne pływanie doskonale pozwala zadbać o naszą sprawność fizyczną i zgrabną sylwetkę, wycisza, relaksuje i odstresowuje. W przypadku dzieci pozwala również na naukę samodzielności i dyscypliny oraz chęci do pokonywania kolejnych barier czy próbowania nowych rzeczy. Ma także niezwykle korzystny wpływ na układ oddechowy i krążenia, wspomagając serce i jego rozrost. Warto pamiętać, że w wieku dziecięcym bardzo intensywnie rozwijają się płuca, które dzięki wytrenowaniu ich poprzez pływanie nabiorą lepszej wydolności, co również będzie miało wpływ na zdrowie dzieci w przyszłości.

Pływanie jest też sportem niezbyt inwazyjnym, a więc nawet intensywnie trenujące je dziecko nie jest narażone na dotkliwe kontuzje przytrafiające się przy grach zespołowych. Wspólnie pływająca i ciesząca się zabawami w wodzie rodzina buduje głębsze relacje, a jednocześnie przyzwyczaja dzieci do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. W dobie coraz częstszego przykucia dzieci do ekranów smartfonów czy laptopów jest to coraz ważniejsze.

Nauka pływania u dzieci – od czego zacząć?

Oswajanie dzieci z wodą warto zacząć jak najwcześniej. Już półroczne niemowlęta mogą uczestniczyć wraz z rodzicami w zajęciach organizowanych na wielu basenach miejskich, które przez zabawę przybliżają sposób właściwego oddychania pod wodą, uczą podstaw nurkowania czy ruchów pływackich. W rozwijaniu u dziecka zainteresowania sportami wodnymi pomagają też coraz popularniejsze i otwierane w wielu miastach aquaparki. Oprócz basenów pływackich, sportowych, przeznaczonych dla osób umiejących już pływać, znajdziemy tam mnóstwo dodatkowych atrakcji: brodzików o głębokości specjalnie przystosowanej do wzrostu dzieci, zjeżdżalni, jacuzzi czy innych zabaw wodnych. Wszystko po to, aby dzieci polubiły wodę i spędzanie czasu na aktywnościach fizycznych.

Nauka pływania dla dzieci w Kołobrzegu

Uczenie się pływania w morzu może być trudne, zwłaszcza dla początkujących. Lepiej więc spędzić czas na plaży na skakaniu przez fale lub zbieraniu muszelek, a na kurs pływania lub doskonalenie umiejętności wybrać basen w hotelach w Kołobrzegu. Wiele z nich jest przystosowanych nie tylko pod kątem najmłodszych, ale również oferuje lekcje indywidualne lub zajęcia grupowe z doświadczonymi instruktorami, którzy są w stanie nauczyć pływania każdego. Aquacenter znajdujące się w hotelu Aquarius Spa & Wellness w Kołobrzegu pozwala każdemu z gości znaleźć dla siebie dogodną formę relaksu. Znajdziemy tu 25-metrowy basen 3-torowy dla osób potrafiących pływać, basen rekreacyjny z gejzerami, wodnymi leżankami oraz „dziką rzeką”, brodzik dla dzieci z mini-zjeżdżalnią, jacuzzi oraz kompleks saun. W czasie zajęć dla dzieci rodzice mogą je obserwować, odpoczywając jednocześnie na leżakach ustawionych wokół basenu. Aquacenter gwarantuje pełne bezpieczeństwo uczestników zajęć, nad którymi czuwają wykwalifikowani ratownicy, a dla najmłodszych dostępna jest szeroka gama akcesoriów ułatwiających oswajania się z wodą, jak dmuchane piłki, makarony, motylki, deski czy innego typu pomoce. Obiekt został stworzony również z dbałością o potrzeby najmłodszych dzieci. W przebieralniach dostępne są przewijaki dla niemowląt, a w razie potrzeby w recepcji można poprosić o specjalne pieluszki kąpielowe dla niemowląt.

Hotel Aquarius należy do najczęściej wybieranych obiektów noclegowych przez rodziny z dziećmi przyjeżdżające do Kołobrzegu na wakacje lub w innych porach roku, dzięki swojej polityce przyjaznej najmłodszym. W hotelowej restauracji serwowane są posiłki, wśród których można znaleźć dania ulubione przez dzieci, a dla najmłodszych zorganizowano tu kącik malucha umożliwiający im zabawę w czasie jedzenia posiłku przez rodziców. Dostępne są także sale zabaw, plac zabaw, klub gier i program animacji pozwalający aktywnie zająć czas dzieciom nawet w trakcie niepogody nad morzem. Wszystko to sprawia, że kołobrzeski Hotel Aquarius cieszy się dobrymi opiniami zachwyconych gości, czujących się w jego wnętrzach w pełni komfortowo, niezależnie od wieku.

Booking.com