Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Wyjazd na pole namiotowe z dziećmi do Kołobrzegu. Wakacje pod namiotem.

Rate this post

Wyjazd na pole namiotowe w Kołobrzegu. Co warto wiedzieć?

W Kołobrzegu wakacje nad morzem możemy spędzić w kilku gwiazdkowym hotelu, pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym i na campingu. Każdy z tych sposobów spędzania urlopu ma wiele plusów, ale tylko jeden z nich zapewnia mam nocowanie poza budynkiem blisko natury. Nowoczesne campingi – bo o nich tu mowa posiadają niemal wszystkie atuty hoteli, a jednocześnie umożliwiają nam spanie na łonie natury. Niegdyś campingi kojarzyły nam się z przymusem wychodzenia do lasu za potrzebą i odwieczną walką o jeden słabej jakości prysznic, dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W Kołobrzegu dostępny jest bezpieczny – całkowicie ogrodzony i całą noc strzeżony, nowoczesny – z piękną łazienką i aneksem kuchennym camping. Można tam zarówno postawić własny namiot, przyjechać domem na kółkach jak i wypożyczyć domek, każda z opcji umożliwia nam spędzenie czasu na łonie natury, a jednocześnie blisko niezbędnych wygód.

Czy warto z dzieckiem pojechać na wakacje nad morze pod namiot?

Oczywiście, są osoby, które tak cenią sobie tego typu sposób wypoczywania, że na kemping wybierają się nawet z niemowlakami. Dla dzieci nocowanie pod namiotem to wspaniała przygoda, możliwość kontaktu z naturą, nauka samodzielności i odpowiedzialności, a także alternatywa dla spędzania zbyt długich godzin przed ekranem smartfona czy laptopa. Jak przygotować się do wakacji z dzieckiem pod namiotem i jakie są jeszcze inne korzyści ze spędzania w ten sposób wakacji?

Co zabrać pod namiot wyjeżdżając z dziećmi?

Wybór sprzętu turystycznego jest obecnie tak duży, że pod namiotem możemy spędzić czas niczym w luksusowym mieszkaniu. Decydując się na tego typu wyjazd, najlepiej zrobić wcześniej listę niezbędnych rzeczy, aby odhaczać z niej kolejne punkty zapewniające i rodzicom, i dzieciom komfort. Co powinno się na niej znaleźć obowiązkowo?
Namiot – najlepiej większy, z co najmniej dwiema sypialniami, przedzielonymi przedsionkiem, jeśli wybieramy się na wyjazd z dwójką dzieci.
Dodatkowa podłoga pod namiot chroniąca przed kamieniami i nierównościami.
Karimaty, materace, śpiwory i poduszki.
Latarki – najlepiej 2-3 sztuki lub po jednej dla każdej osoby.
Stolik i krzesełka turystyczne.
Butla i palnik turystyczne.
Przedłużacz.
Naczynia pod namiot: garnki, patelnia, dobry, ostry nóż, komplet sztućców, deska do krojenia, otwieracz do puszek.
Miska do mycia naczyń i pozostałe akcesoria do ich czyszczenia, jak płyn, ściereczki czy gąbki.
Ręczniki z mikrofibry, kąpielowe oraz małe ręczniki do rąk.
Worki na śmieci.
Chusteczki higieniczne, mokre chusteczki oraz ręczniki papierowe.
Sznurek do zawieszania oraz płyn lub proszek do prania.
Apteczka z lekami, środkami opatrunkowymi i płynami dezynfekującymi.
Zestaw do szycia: igły i nici.
Kosmetyki.
Ubrania.
Jedzenie – w tym głównie gotowe półprodukty, jak makaron, ryż, pasty do chleba, dżemy, sosy, płatki śniadaniowe, kawa, herbata, cukier, pieprz i sól.

Dodatkowo zabieramy oczywiście pod namiot wszystkie akcesoria służące do ładowania sprzętu elektronicznego lub baterie do aparatu fotograficznego. Na wieczór lub wypadek deszczu warto zaopatrzyć się też w gry planszowe lub karciane, książki lub czytniki i przede wszystkim dużo dobrego humoru i dystansu wobec nieoczekiwanych sytuacji, które mogą przytrafić się na zawsze na kempingu.

Pod namiot z dziećmi – dlaczego warto?

Mało które dzieci nie są podekscytowane możliwością nocowania pod namiotem lub w przyczepie kempingowej. Dla nich to przygoda, a dla całej rodziny – możliwość pogłębienia swoich relacji dzięki przebywaniu dłużej ze sobą i rozmów. Na większości kempingów możliwe jest obecnie korzystanie z internetu, jednak taki wyjazd to wspaniały sposób na przynajmniej kilkudniowe odcięcie się od szumu informacyjnego atakującego nas ze wszystkich stron. Mieszkanie w nieco bardziej prowizorycznych warunkach uczy dzieci dużo lepiej samodzielności, umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, otwarcia na innych i tolerancji. Na kempingu mają one możliwość spotkania się i zabaw z rówieśnikami z różnych środowisk, co korzystnie wpływa na ich rozwój. Dobrze jest również pokazać najmłodszym, że istnieją różne formy wypoczynku. Niekoniecznie musi to być hotel all inclusive. Wreszcie: wyjazd na kemping jest dużo tańszym sposobem na podróżowanie, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na przykład na częstsze wyjazdy zagraniczne i nocowanie w ciekawych miejscach, w których dodatkowym atutem jest towarzystwo osób z różnych stron świata.

Czy wyjazd na Camping z dzieckiem, to kłopotliwe wyzwanie?

Nowoczesne campingi, to istny raj dla dzieci. Mogą bawić się, biegać, szaleć do woli, a to wszystko na bezpiecznym, ogrodzonym terenie z mnóstwem atrakcji. Na większości campingów można znaleźć place zabaw, trampoliny, gry takie jak piłkarzyki, ping pong lub cymbergaj. Dodatkowo miejsce do gry w piłkę, siatkówkę lub koszykówkę. W pobliżu pól campingowych znajdują się często ścieżki rowerowe, plaże, lasy lub inne atrakcje. W dobrze wyposażonych łazienkach możemy znaleźć miejsca do przewijania dzieci, mycia i załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wielkim atutem pola namiotowego jest fakt, że tu dużo łatwiej jest zajmować się biegającym od atrakcji do atrakcji dzieckiem. Siedząc na polu campingowym cały czas widzimy swoje dziecko, będąc w budynku musimy się przemieszczać razem z dzieckiem, by je widzieć. Przygotowywanie posiłków dla dzieci też przestało być męczącym wyzwaniem. Nie trzeba już składać przenośnej kuchenki gazowej. Do dyspozycji gości, jest dostępna w pełni wyposażona kuchnia, co sprawia, że ugotowanie pożywnego obiadu dla dziecka jest przyjemnością. Blisko pola znajduje się mnóstwo sklepów, dzięki czemu wszystkie potrzebne produkty możemy kupować na bieżąco.

Za co dzieci uwielbiają campingi?

Dzieci na campingach odczuwają wielką swobodę, mogą biegać do woli, grać w piłkę i bawić się, kiedy tylko mają ochotę. Nie ma ograniczeń jak w hotelu, że wstajemy, teraz się ubieramy na śniadanie, potem pokój, ubieranie się na basen, potem pokój, ubieranie się na plac zabaw. Dzieci cały dzień biegają od basenu do placu zabaw i do innych atrakcji. Przy okazji podbiegną do mamy by coś szybko zjeść i dalej się bawią. To niezwykła przygoda dla maluchów niemożliwa do osiągnięcia w hotelach, czy ośrodkach. Dzieci uwielbiają campingi, bo mogą tu zawierać mnóstwo przyjaźni. Nikt nie chowa się w pokojach. Wszyscy mają szansę się poznać i porozmawiać, a dzieci szczególnie szybko zawierają przyjaźnie. Nie da się w kilku słowach opisać jak wspaniałą przygodą jest camping nad morzem z dziećmi. Trzeba to samemu przeżyć. Odważyć się, zapakować i ruszać w drogę.

Gdzie wyjechać nad morze pod namiot z dziećmi w Kołobrzegu?

Jeśli chcemy zorganizować rodzinny, wakacyjny wyjazd nad morze na kemping, warto zastanowić się nad Kołobrzegiem, słynącym od lat z czystego powietrza i funkcji uzdrowiskowych. Znajdujący się w tym mieście Camping Baltic położony jest blisko morza, w pięknym otoczeniu nadmorskiej zieleni. Rekomendowany przez Polską Federację Campingu i Caravaningu, Baltic zapewnia z jednej strony bliski dostęp do nadmorskiej plaży znajdującej się w odległości raptem 500 m, a z drugiej – do centrum Kołobrzegu oddalonego zaledwie o 1 km. Na miejscu wyznaczone są pole namiotowe i pole kempingowe dla przyczep oraz kamperów. Chętni mogą również nocować w znajdujących się tu domkach drewnianych z aneksem kuchennym i łazienką. Dostęp do węzła sanitarnego, kuchni turystycznej oraz szereg udogodnień na miejscu, jak boiska sportowe, świetlica, plac zabaw dla dzieci czy bar serwujący dania domowej kuchni powodują, że czas spędzony na Camping Baltic z pewnością okaże się wielką przygodą dla całej rodziny. To świetny pomysł na wakacje, tym bardziej że w samym Kołobrzegu, poza plażowaniem, znajdziemy mnóstwo atrakcji pozwalających na aktywne spędzenie wspólnego czasu.

Booking.com