Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Amfiteatr w Kołobrzegu

atrakcje kołobrzeg
3.1/5 - (16 votes)

Niegdyś bywały tam tłumy, niegdyś brakowało tam miejsca. Kołobrzeski Amfiteatr przez wiele lat przyciągał publiczność bogatą ofertą kulturalną. Jego przeznaczenie pierwotnie nie miało jednak służyć celom kulturalnym. W XIX w. był tu Fort Wilczy, który następnie przekształcono w Amfiteatr, gdzie przez lata kwitło życie kulturalne.

Z biegiem czasu sława tego miejsca jednak przebrzmiała, a sam Amfiteatr podupadał, aż wreszcie władze miasta, które na powrót go odzyskały postanowiły o jego gruntownej modernizacji  i przywróceniu tego kultowego miejsca do życia.

Dziś obiekt jest nowoczesny, dostosowany do potrzeb współcześnie organizowanych wydarzeń kulturalnych, a sama widownia pomieści około 4,5 tys. ludzi.

 

Co roku odbywają się tu festiwale  m. in. festiwal polskiej piosenki „Gama” oraz „Piosenki Żołnierskiej”. Swoje koncerty dają tu polscy i zagraniczni wykonawcy. Można się również pośmiać podczas licznych występów kabaretowych.

 

Obecnie los Amfiteatru spoczywa w rękach Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Dzięki dobremu zarządzaniu miejsce to tętni kulturą. Rodziny z dziećmi spędzą tu wyjątkowo miły czas wypełniony muzyką, śpiewem, śmiechem i pozytywnymi emocjami.

 

O repertuar imprez oraz bilety można pytać w RCK

Regionalne Centrum Kultury

ul. Solna 1, 78-100 Kołobrzeg

tel./fax: 94 352 49 49 | 94 352 49 49

Booking.com