Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu – informacje, cennik. Czy molo w Kołobrzegu jest płatne?

Jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Kołobrzegu jest molo, które powstało w latach 70 XX w. To najdłuższa żelbetonowa konstrukcja w Polsce, która mierzy 220 m długości i 9 m szerokości.

Kto nie lubi szumu fal i poczucia, że wszystko jest możliwe? Od lat wejście w morze po molo było czymś niezwykłym i do dziś pozostaje wielką atrakcją. Możliwość obserwowania morskich fal z bliska przyspiesza bicie serca. To molo w Kołobrzegu, jedna z najpiękniejszych tego typu konstrukcji w naszym kraju.

Jest przepiękne i długie. Ma 220 metrów i stabilną konstrukcję, by nie było ryzyka, że wielki sztorm powali je jednym uderzeniem. Pierwsza konstrukcja powstała w tym miejscu już w 1881 roku. Było to molo drewniane, skonstruowane w kształt litery „T”. Obecne molo w Kołobrzegu oddano do użytku w 1971 roku. Dziś jest już po generalnym remoncie, dlatego jest bezpieczne i szerokie. Zamontowano także klimatyczne oświetlenie, by spacer latem dawał wiele przyjemności.

Zwiedzając molo w Kołobrzegu, można zobaczyć, nie jedną falę rozbijającą się o jego konstrukcję. Warto wejść na molo, by zobaczyć otwarte morze o wschodzie lub zachodzie słońca. Dla dzieciaków to wielka frajda i możliwość do poznania siły tego żywiołu.

Początkowo kołobrzeskie molo było konstrukcją drewnianą, ponad połowę krótszą od obecnego. Zarówno w przeszłości, jak i teraz na końcu molo znajdowała się przystań dla małych statków wycieczkowych oferujących krótkie rejsy po Bałtyku. W okresie II Wojny Światowej drewniane molo uległo jednak zniszczeniu. Jego żelbetonowa wersja, również z biegiem czasu i pod wpływem działania warunków atmosferycznych wymagała renowacji. Dlatego, w 2014 roku przeprowadzono generalny remont molo wzbogacając jego architekturę o girlandę iluminacji świetlnej.

Czy molo w Kołobrzegu jest płatne?

Molo w Kołobrzegu jest bezpłatne i za jego utrzymanie odpowiedzialne jest miasto Kołobrzeg.

Po pomoście spacerowym molo zawieszonym 4,5 m nad poziomem morza chętnie przechadzają się mieszkańcy Kołobrzegu i turyści.

Można przysiąść na ławce, nakarmić mewy lub przechadzając się, wsłuchiwać w szum fal i napawać pięknem zachodzącego na horyzoncie słońca. Na końcu Molo znajdziecie magiczną kawiarenkę z widokiem na morze.

Suchą stopą, a jednak w głąb morza – dla dzieci taka wyprawa to niesamowita atrakcja.

Booking.com