Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Plaża w Kołobrzegu

atrakcje kołobrzeg
4.3/5 - (20 votes)

Powodów, by odwiedzić Kołobrzeg jest wiele. Głównym z nich z pewnością są nadmorskie plaże, na których można fantastycznie wypocząć.

 

Rodziny z dziećmi znajdą tu wiele atrakcji, które uprzyjemnią czas. Z myślą o najmłodszych co roku powstają strefy zabaw z trampolinami, zjeżdżalniami i dmuchanymi zamkami do skakania, które gwarantują niezapomnianą zabawę.

 

W sezonie letnim można wypożyczyć leżaki, plażowe kosze i sprzęty wodne. Pobliskie lokale gastronomiczne kuszą natomiast zapachami i smakami lata. Można tu zjeść smażoną rybę, lody lub napić się orzeźwiającej lemoniady. Wiele restauracji i kawiarni dysponuje kartą dań przygotowaną specjalnie z myślą o dziecięcych brzuszkach i adekwatnie do wielkości apetytu.

 

W okresie wakacyjnym na kołobrzeskich plażach wyznaczone są kąpieliska:

Kąpielisko Wschód  – wschodnia plaża przy osiedlu Kołobrzeg Podczele

Kąpielisko Zachód – zachodnia część kołobrzeskiej plaży

Kąpielisko Centralne – centralna plaża we wschodnim Kołobrzegu

 

Kołobrzeskie plaże spełniają wysokie standardy w zakresie informacji i edukacji ekologicznej i należą do najczystszych w Polsce. Fakt ten został doceniony przez Foundation for Environmental Education (Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej), a same plaże (Centralna i Zachodnia) odznaczono certyfikatem Błękitnej Flagi.

 

Rodzice mogą być pewni, że ich dzieci,  będąc na kołobrzeskich plażach, spędzają wakacje w miejscu przyjaznym i bezpiecznym.

 

O bezpieczeństwo plażowiczów dbają ratownicy wodni i medyczni. Ponadto, plaże zostały zaopatrzone w natryski i trzy zjazdy, z których mogą wygodnie korzystać rodziny z wózkami dziecięcymi. Kołobrzeg nie zapomniał również o miłośnikach zwierząt. Rodziny, które spędzają wakacje ze swoimi psami mogą wybrać się na jedną z dwóch plaż, na których mogą wypoczywać, biegać i bawić się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

 

Booking.com