Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Skansen Morski w Kołobrzegu (Port Rybacki)

3.9/5 - (30 votes)

Skansen Morski w Kołobrzegu – niezwykła atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Kołobrzeski Skansen Morski, to Oddział Muzeum Oręża Polskiego. Każde dziecko zapamięta na długo wizytę w takim Muzeum. Nie jest to typowe muzeum pełne zamkniętych gablotek ze skarbami dawnych czasów, lecz miejsce, gdzie przechowywane są dwa pełno wymiarowe, ogromne okręty, dodatkowo na lądzie stoi tu tez pełnomorski jacht, prawdziwe uzbrojenie okrętów Marynarki Rzeczy Pospolitej i wiele, wiele innych eksponatów. Dzieci uwielbiają to miejsce nie tylko za ogromne wrażenie, jakie robią na nich gabaryty statków, ale też za fakt, że mogą one swobodnie pobiegać i podotykać najciekawsze elementy uposażenia owych okrętów.
Zabytki techniki morskiej umożliwiają nam zdobycie niezbędnej wiedzy o tym, jak działała niegdyś flota.

Trochę historii skansenu.

Skansen Morski w Kołobrzegu został uznany jako obiekt Muzealny i uroczyście otwarty w dwutysięcznym trzynastym roku. Gdy narodził się pomysł powstania tego typu skansenu już cztery lata wcześniej, pojawiły się problemy ze znalezieniem odpowiednio dużego miejsca, które musiano wygospodarować na nabrzeżach portu. Kluczowe były też koszty utrzymywania w wodzie muzealnych okrętów. Na szczęście wszystko się udało i dziś skansen cieszy się niezwykłą popularnością wśród turystów.

Za co dzieci pokochają Skansen Morski w Kołobrzegu?

1. Kuter rakietowy 205 ORP Władysławowo i Okręt patrolowy 912 ORP Fala, to dwa zabytkowe okręty, które zwiedzający mogą dogłębnie zwiedzić. Można spacerować zarówno po pokładzie, jak i wnętrzu statków. Udostępniana jest nawet maszynownia i dawne pomieszczenia załogi, takie jak toalety, kajuty, sypialnie, kuchnia. Możemy poczuć się jak kapitan statku maszerując po stanowisku dowodzenia.

2. Mnóstwo atrybutów z czasów wojny umożliwiających poznanie, jak ówcześnie walczono. Znajduje się tu chociażby uniwersalna armata morska, podwójnie sprzężona o nazwie ZU-23-2M Wróbel. Dwie ogromne torpedy niegdyś służące do niszczenia wrogich okrętów. Długość takiej torpedy to ponad siedem metrów, a waga ponad półtora tony.

Skansen Morski w Kołobrzegu, to wspaniałe miejsce na wycieczki z dziećmi. Maluchy są zachwycone oglądaniem, a my możemy dowiedzieć się wielu cennych historycznych faktów.

kalendarz

Godziny otwarcia:

1 Maja – 30 Czerwca

Pon. – Niedz.

9:00 – 17:00

 

1 Lipca – 31 Sierpnia

Pon. – Niedz.

9:00 – 18:00

1 Września– 31 Października 

Poniedziałek

nieczynne

Wt. – Niedz.

9:00 – 16:00

 

1 Listopada – 30 Kwietnia

NIECZYNNE

Tylko grupy zorganizowane po wcześniejszej rezerwacji.

glob

Dane kontaktowe:

Bałtycka 31, 78-101 Kołobrzeg

Booking.com