Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Co zabrać na wakacje z dziećmi? Jak się spakować?

Rate this post

Co warto zabrać na urlop w Kołobrzegu?

Zarówno na zimowe, jak i letnie pobyty nad morzem warto odpowiednio się przygotować. Nawet najlepiej zaplanowane urlopy mogą nam się nie udać, jeśli zabraknie nam kilku niezbędnych drobiazgów, czy sprzętów. Nie warto ryzykować, że długo wyczekiwany wyjazd nam się nie uda. Dlatego zapoznajmy się z cennymi radami dotyczącymi tego, co warto zabrać nad morze.

Wyjazd nad morze latem. Co zabrać na wakacje w Kołobrzegu z dziećmi?

atrakcje kołobrzeg
Latem jest ciepło i słonecznie, rzadko kiedy wietrznie, czasem pada. Zazwyczaj jest dużo ludzi, czasem zdarzają się zakwity sinic. Na te warunki należy zabrać:

1. Krem z filtrem UVA i UVB. Najlepiej o średnim wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej (w skrócie SPF) od dziesięć do dwadzieścia, do opalania; oraz z wyższym wskaźnikiem SPF – trzydzieści lub pięćdziesiąt, jeśli przesadzimy z opalaniem i chcemy skutecznie zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Pamiętajmy, że jeśli na początku naszego urlopu spalimy naszą skórę, to przez cały tydzień będzie się ona boleśnie regenerowała. Pieczenie po spaleniu skóry boli na tyle mocno, że potrafi zepsuć całe wakacje. Odechce nam się wycieczek, chodzenia na plażę, pływania i wszystkich innych wakacyjnych czynności. Ulgę przyniesie nam posmarowanie newralgicznych miejsc jogurtem naturalnym lub specjalnymi środkami dedykowanymi do poparzonej skóry.
2. Okrycie głowy. Nadmierna ekspozycja na słońce naszej głowy może narazić nas na dotkliwy ból. Na plaży o ile nie schroniliśmy się pod specjalnym parasolem jesteśmy stale narażeni na promieniowanie UV. Ból głowy po kilku godzinach przebywania na słońcu dotyka wielu urlopowiczów, dlatego warto zadbać o zwykłą czapkę z daszkiem lub chustkę.
3. Po przyjemnych kąpielach w morzu niezbyt przyjemnym jest siadanie na mokrym piasku. Warto mieć specjalny (dużo cieńszy od normalnego) ręcznik plażowy, na którym możemy się położyć, bądź usiąść. Jeśli jesteśmy większą grupą przyda się koc lub specjalna mata do przebywania na plaży. Jest ona cienka, łatwo się składa, bardzo łatwo otrzepuje się z piasku i w pełni zastępuje zwykły koc piknikowy. Na macie, czy kocu zmieści się cała rodzina.
4. Parawan – wiatrochron. Obcokrajowcy często śmieją się z Polaków, którzy rozstawiają parawany na całych plażach, aż nie widać piasku tylko same parawany. Nie dostrzegają oni jednak, że w ciepłych krajach nad morzem nie wieje aż tak bardzo, jak nad naszym Bałtykiem. Wiatrochron niezwykle umila pobyt na plaży. Wiatr nie jest tak kłopotliwy, a wydzielony parawanem teren daje poczucie komfortu i intymności.
5. Parasol. To niedoceniany gadżet sprawiający, że nie musimy się bez przerwy smarować kremem z filtrem oraz nie narażamy naszej skóry na nadmierne promieniowanie ultrafioletowe.
6. Przenośna lodówka. Jeśli wybieramy się na cały dzień na plażę w pełnym słońcu warto zadbać o kilka przekąsek i napoje. W wysokiej temperaturze jedzenie może nam się popsuć, także warto trzymać je w przenośnej lodówce.
7. Książki, czasopisma, krzyżówki – wszystko, co lubimy czytać. Urlop na plaży, to głównie leżenie, także warto zadbać o coś wartościowego do czytania.
8. Strój do biegania. Jedni lubią leżeć, inni się ruszać. Jeśli lubimy biegać, grać w siatkówkę lub inne gry plażowe, powinniśmy zadbać o wygodny strój. Wykonywanie niektórych akrobacji w stroju kąpielowym może być dla nas kłopotliwe. Krótkie spodenki i top bardzo się przydadzą.

Plaża zimą

Plaża zimą jest równie piękna i atrakcyjna co latem, chociaż dużo mniej popularna. Zimą należy na plażę zabrać odpowiedni strój. Nie koniecznie ciepły, ale koniecznie wiatroodporny. Dobrze sprawdzą się kurtki termiczne. Spacery nad morzem zimą, są prozdrowotne, przyjemne i kojące. Warto zabrać też ze sobą dobre buty. Sprawdzi się obuwie trackingowe, lub inne dowolne wygodne i ciepłe buty.

Plaża z dziećmi – o czym pamiętać?

atrakcje kołobrzeg

Jeśli jesteśmy na plaży z dziećmi, oprócz wyżej wymienionych rzeczy umilających nam pobyt nad morzem latem powinniśmy zabrać jeszcze kilka niezbędnych drobiazgów.

1. Torbę na mokre pieluszki i ubrania.
2. Zabawki do piasku. Robią one niezwykłą furorę u dzieci. Nalewanie wody do wiaderka, robienie babek, kopanie dołków, czy budowanie zamków jest dużo łatwiejsze, gdy mamy zabawki.
3. Dużo wody i innych płynów zachęcających dzieci do częstego nawadniania się w upały.
4. Strój kąpielowy. Niektórzy rodzice myślą, że roznegliżowane dzieci, to nie problem, tymczasem warto pomyśleć o ubraniu ochronnym dla dzieci oraz zabezpieczeniu przed pedofilami.

Dobre przygotowanie do wycieczki nad morze umożliwi nam miłe spędzenie czasu i ochronę przed niepożądanymi sytuacjami.

Polecamy, też inny artykuł w którym znajdziesz listę szczegółowych rzeczy, o których nie można zapomnieć.

Wakacje z dzieckiem do Kołobrzegu, to zawsze dobry wybór.

Booking.com