Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Czy molo w Kołobrzegu jest płatne? Sprawdź cennik molo

Czy molo w Kołobrzegu jest płatne?

 

Kołobrzeskie Molo jeszcze za czasów przedwojennych było niezwykle popularne i chętnie odwiedzane przez obywateli. Było całkowicie wykonane z drewna i chociaż wielokrotnie nadszarpywał je ząb czasu, nigdy nie chciano go rozebrać. Prace naprawcze mola odbywały się co roku. W nierównej walce molo kontra morze – drewniane belki przegrywały. Dlatego właśnie zdecydowano całkowicie przebudować jego konstrukcję i użyć żelbetonu jako materiału budulcowego. Od około 60 lat drewniane są jedynie drobne elementy wykończeniowe, a całą resztę stanowią najtrwalsze materiały budulcowe. Na szczęście nie poprzestano na zbudowaniu trwałej konstrukcji, postanowiono też w pełni odrestaurować molo, by było nowoczesne, piękne i na długo zapadało w pamięć każdemu odwiedzającemu.

Cennik molo Kołobrzeg

Molo jest wyjątkowo duże – ma dziewięć metrów szerokości, co sprawia, że ruch w obydwie strony nawet przy dużej liczbie turystów nie jest utrudniony. Powierzchnia spacerowa znajduje się cztery i pół metra nad poziomem morza, dzięki czemu nawet przy dość mocno wzburzonym morzu spacerujemy suchą stopą. Po remoncie w 2014 roku dodano oświetlenie LED’owe, które sprawia, że wieczorne spacery w tym miejscu przypominają świetlny spektakl. Tworzy się niezwykły klimat na romantyczne spacery dla zakochanych par, a rodziny z dziećmi uwielbiają tu przychodzić, gdyż dzieci są pod ogromnym wrażeniem iluminacji. Woda w pobliżu mola zdaje się zmieniać barwy, co jeszcze pogłębia bajkowy efekt.
Na samym końcu długiej na 220 metrów konstrukcji znajduje się obniżony podest, na którym można podziwiać morze nie z góry, a tuż przy jego tafli. W trakcie sztormów ta część jest zamykana, gdyż praktycznie całkowicie ją zalewa.
Kolejnym nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest umieszczenie kawiarni na samym końcu konstrukcji, czyli około 200 metrów od brzegu. Trio Molo Cafe – bo tak nazywa się restauracja na końcu molo w Kołobrzegu, jest niezwykłą atrakcją dla każdego turysty. Wyjątkowa lokalizacja kawiarni to nie wszystko. Właściciele urządzają tu ciekawe imprezy, pokazy kulinarne szefów kuchni, zaskakują oryginalnym menu i organizują koncerty. Praca kawiarni jest w pełni zależna od pogody, gdyż w chwilach sztormu jest ona całkowicie zalewana. Na szczęście konstrukcja jest na tyle wytrzymała, że odbywa się to bez większych strat.
Jeśli nie lubimy tłumów albo chcemy wybrać się na molo przy dogodnych warunkach atmosferycznych, możemy skorzystać z całodobowych kamer online monitorujących to miejsce. To nowoczesne udogodnienie sprawia, że można na bieżąco oceniać warunki tam panujące.

Czy molo w Kołobrzegu jest płatne czy bezpłatne?

W każdym mieście, które odwiedzamy, znajduje się przynajmniej jedno charakterystyczne miejsce, warte zobaczenia. Kołobrzeg jest na tyle atrakcyjnym miastem, że znajduje się tu kilka, a nawet kilkanaście miejsc godnych odwiedzenia i na pewno jednym z nich jest molo. Spacery na świeżym powietrzu pełnym jodu, nieziemskie widoki zarówno latem, jak i zimą, a to wszystko bezpłatnie, bo wstęp na Kołobrzeskie Molo jest darmowy przez cały.

Booking.com