Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Kiedy najlepiej pojechać nad morze? Czy Kołobrzeg warto odwiedzić cały rok?

Rate this post

Lato wydaje się być najbardziej odpowiednią porą roku, by spędzać czas na plaży i w nadmorskich miejscowościach. W ciepłe dni można pływać w morzu, opalać się, spędzać czas na świeżym powietrzu bez kilku warstw ubrań. Jednak obecność w nadmorskich miejscowościach zimą, jesienią i wiosną też ma mnóstwo plusów. Ostatnimi laty na skutek ocieplenia stało się tak, że sporo jesiennych i wiosennych dni jest ciepła prawie jak latem. Sprawia to, że możemy w pełni wypoczywać w nadmorskich miejscowościach ciesząc się słońcem i ogromem atrakcji, a jednak nie musimy przedzierać się przez tłumy turystów, bo tych jest najwięcej w głównym sezonie. Kameralna atmosfera panująca w nadmorskich miejscowościach takich jak Kołobrzeg jest nieoceniona. Wielu ludzi właśnie wtedy planuje wakacje, bo cenią sobie kuluarowy koloryt. Nie zapominajmy też, że Kołobrzeg – mekka turystów, jest tak popularny nie tylko dzięki dostępowi do morza i licznym atrakcjom turystycznym. Panuje tam specyficzny uzdrowiskowy mikroklimat (kiedy jest najwięcej jodu w Kołobrzegu?), dzięki któremu wielu pacjentów wraca do zdrowia. Prozdrowotne właściwości tego miejsca utrzymują się tu niezależnie od pory roku, co jest kolejnym dowodem na to, że pora roku nie powinna być jedynym wyznacznikiem tego, kiedy wybierzemy się nad morze i do nadmorskich miejscowości.

Atrakcje w Kołobrzegu, są cały rok.

Bez względu na to, czy jesteśmy w Kołobrzegu wiosną, latem, jesienią, czy zimą czeka nas tu mnóstwo atrakcji. Starówka jest tu równie piękna o każdej porze roku. Wszystkie muzea otwierane są normalnie. Także nawet jeśli nagle zaskoczy nas deszcz, czy śnieg zawsze znajdziemy odpowiednie miejsce, by pod dachem go przeczekać. Jedną z ciekawszych i bardzo efektownych atrakcji jest Muzeum 6D otwarte przez cały rok, bez względu na pogodę. Jest tu mnóstwo namalowanych ręcznie obrazów w technice 3D, dzięki czemu po założeniu specjalnych okularów wręczanych nam przy wejściu doznajemy uczucia, jak by ściany ożywały i się ruszały. Robi to niezwykłe wrażenia zarówno na dzieciach jak i na dorosłych. Kolejnym atutem tego miejsca jest fakt, że stara się pobudzać wszystkie nasze zmysły emitując zapachy, światła, dźwięki, czy dym. Po wyjściu z tego muzeum odczuwamy lekkie odrealnienie niekiedy prowokujące do głębszych przemyśleń i refleksji.

Jeśli nigdy nie widzieliście bezwłosej myszy, albo tak puchatej, że bardziej przypomina chomika niż zwykłego pospolitego gryzonia, to warto odwiedzić osobliwe miejsce zwane Miasto Myszy. Znajduje się tu około pół tysiąca osobników myszy reprezentujących wiele gatunków z całego świata. Całe miejsce zostało zaprojektowane tak, by poza wystawą żywych myszy stworzyć interaktywną wystawę dla dzieci, która bawi i uczy.

Podróżując po Kołobrzegu z dziećmi koniecznie musimy zajrzeć też do Ukrytej Krainy. Jeśli marzyliśmy kiedykolwiek o tym, by trzymać różdżkę w dłoniach i za jej pomocą aranżować otaczający nas świat, w Ukrytej Krainie możemy spełnić to marzenie. Po zakupieniu biletu wstępu otrzymujemy prawdziwą różdżkę, za pomocą której możemy sterować postaciami wewnątrz. Zaczynają mówić, poruszać się i opowiadać historyjki. Cała kraina opływa w bajkową scenerię, możemy tu spotkać zabawnego pana wiewióra, ogromnego pięciometrowego krokodyla, skrzaty, krasnale i piękne wróżki.

Na sportowo w Kołobrzegu przez cały rok.

Jeśli lubimy pływać, w Kołobrzegu znajdziemy kilka wspaniałych, całorocznych, wodnych atrakcji. Warty polecenia jest Aquapark w Hali Milenium. Oprócz wspaniałego pełnowymiarowego basenu olimpijskiego znajduje się tu mnóstwo atrakcji. Fani adrenaliny powinni spróbować zjazdu na turbo zjeżdżalni o długości trzydziestu czterech metrów. Nieco spokojniejsza, za to dłuższa jest druga zjeżdżalnia mierząca aż sześćdziesiąt trzy metry. Znajdziemy tu sporo wodnych urządzeń masujących i relaksujących nasze mięśnie takich jak: bicze wodne, niecki z hydromasażem, leżanki z hydromasażem, dwa silne prysznice do masażu. W brodziku dla dzieci znajduje się ślizgawka i kilka innych wodnych atrakcji. Miejsce to wyróżnia duża ilość sprzętu i zabawek, które są udostępniane wszystkim gościom w razie potrzeby.
Dla fanów tenisa ziemnego dobrą wiadomością jest fakt, że nowe odrestaurowane korty tenisowe znajdujące się w południowej części Parku im. Stefana Żeromskiego są całoroczne. Są tu dwa, ocieplane, pełnowymiarowe korty tenisowe w całości znajdujące się pod namiotem. Bez względu na pogodę są otwarte.

Jak widać wszelkie atuty nadmorskich miejscowości takich jak Kołobrzeg, są tu obecne również poza głównym sezonem. Brak słońca nie oznacza nudy, a wręcz przeciwnie zachęca do szukania nowych, twórczych, niekiedy bajkowych miejsc. Warto przyjeżdżać nad morze cały rok – wdychać świeże, pełne jodu, uzdrawiające powietrze i korzystać z licznych atrakcji.

Booking.com