Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Meleksy Kołobrzeg – co warto wiedzieć? Z jakiej oferty skorzystać?

Rate this post

Zwiedzanie Kołobrzegu meleksem to jedna z licznych atrakcji, jakie oferuje to miasto, szczególnie lubiana przez małe dzieci lub osoby starsze, które tym sposobem nie zmęczą się nadmiernie chodzeniem od jednego zabytku do drugiego. Przejażdżka meleksem pozwala również w ciągu jednego dnia poznać najważniejsze punkty Kołobrzegu oraz dowiedzieć się wielu interesujących faktów na ich temat. Dlaczego warto wybrać ten sposób zwiedzania Kołobrzegu będącego popularnym miejscem na polskim Wybrzeżu?

Jak zwiedza się meleksem Kołobrzeg?

Meleksy współcześnie to napędzane elektrycznie, ciche i ekologiczne pojazdy, które z łatwością przejadą nawet w najbardziej zatłoczonych częściach miasta, gdzie trudno znaleźć na co dzień miejsce do zaparkowania samochodu. Dodatkowo przejażdżka takim środkiem transportu to ogromna dawka wiedzy na temat Kołobrzegu, jego historii i zabytków, przekazywana w humorystyczny sposób przez lektora. Możemy się dzięki temu dowiedzieć, gdzie znajduje się wyspa solna w Kołobrzegu, kiedy została zbudowana gotycka katedra mariacka czy jakie tajemnice kryje w sobie żelbetonowe, kołobrzeskie molo sięgające 220 m w głąb morza. Funkcjonalność, niewysokie ceny takich wycieczek po mieście oraz szeroki wybór tras obejmujących najciekawsze miejsca w Kołobrzegu powodują, że jest to atrakcja chętnie wybierana przez osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się lub rodziny z małymi dziećmi, uwielbiającymi obserwować miasto z pojazdu.

Skąd odjeżdżają meleksy w Kołobrzegu?

Na wycieczkę meleksem można wybrać się z przystanków startowych zlokalizowanych w Porcie Pasażerskim, tuż obok latarni morskiej, przy ulicy Norwida, gdzie mieszczą się korty tenisowe, przy Hotelu Marine, przy kołobrzeskim Ratuszu, przy Promenadzie czy Kamiennym Szańcu, a więc we wszystkim popularnych wśród turystów miejscach. Możliwe jest również zamówienie meleksa podjeżdżającego w dowolne miejsce w Kołobrzegu po wcześniej wykonanej rezerwacji telefonicznej, wysłaniu maila na adres danej firmy organizującej tego typu wycieczki lub zamówieniu takiej usługi bezpośrednio u kierowców.

Trasy wycieczek meleksem po Kołobrzegu

W ofercie wycieczek po Kołobrzegu znajdują się zróżnicowane trasy, pozwalające na zobaczenie najważniejszych punktów w historii tego miasta:

1. Trwająca ok. 50 min. wycieczka obejmująca trasę przez Port Pasażerski, skąd odpływają m.in. statki wycieczkowe na duńską wyspę Bornholm i zlokalizowana jest kołobrzeska latarnia morska, do Portu Jachtowego oraz Portu Rybackiego, gdzie można zobaczyć także Skansen Morski.

2. Kolejna wycieczka zajmująca niecałą godzinę pozwala przejechać się melekem od Portu Pasażerskiego do Portu Jachtowego oraz na Stare Miasto w Kołobrzegu. Wycieczka kończy się w centrum miasta, gdzie można coś zjeść w jednej z licznych tutaj restauracji lub kawiarni, a następnie na własną rękę pozwiedzać jeszcze punkty w tej części Kołobrzegu.

3. Trwająca 1 godz. 40 min. wycieczka meleksem połączona z rejsem statkiem po kołobrzeskiej redzie pozwala na dowiedzenie się, gdzie znajduje się wyspa solna w Kołobrzegu, poznanie tajemnic kołobrzeskiego molo czy zobaczenie krasnali na budynku starej Poczty Głównej. Wybierając się na taką wyprawę z dziećmi, zabierzmy koniecznie dla nich przekąski i napoje, bo dość intensywne zwiedzanie może wywołać u nich głód.

4. Meleksem można przejechać się także w 50 min. po uzdrowiskowej, niezwykle zielonej i nastrojowej części Kołobrzegu, aż do plaży wschodniej i Hotelu Marine.

5. Najdłuższa wycieczka meleksem po mieście może zająć nawet dwie godziny i dostępna jest zazwyczaj wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji. W jej trakcie oglądamy porty: Pasażerski, Jachtowy i Rybacki, Stare Miasto, centrum Kołobrzegu, część uzdrowiskową, a kończymy trasę przy Hotelu Marine.

Co warto wiedzieć przed wybraniem się na wycieczkę meleksem po Kołobrzegu?

Nagranie lektora opowiadającego gościom podróżującym meleksem o Kołobrzegu i mijanych w trakcie wycieczki miejscach dostępne jest nie tylko po polsku, ale także w językach angielskim, niemieckim czy rosyjskim, a więc odpowiednio dopasowane dla turystów z różnych stron świata chętnie odwiedzających tę część polskiego Wybrzeża. Wycieczki tego typu organizowane są przez cały tydzień, zazwyczaj w godzinach między 10.00 a 21.00, a jednorazowo może w nich wziąć udział grupa do 40 osób. Propozycja przejażdżki meleksem jest kierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych i stanowi kolejną atrakcję Kołobrzegu, która powoduje, że jest to miasto tak popularne wśród gości z Polski oraz krajów sąsiadujących. Wycieczki organizowane są przez kilka firm, których pojazdy są dobrze rozpoznawalne na ulicach miasta, z podanym na nich numerem telefonu bądź innym rodzajem kontaktu. Warto wcześniej umówić się na tego typu przejażdżkę i ustalić dokładnie miejsce, w którym będzie się ona rozpoczynać oraz kończyć.

Skorzystaj ze sprawdzonej i rekomendowanej firmy oferującej wycieczki po Kołobrzegu.

Więcej informacji oraz dane kontaktowe na temat Summer Car znajdziesz tutaj: meleksy Kołobrzeg 

Booking.com