Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Mielno na wakacje – co zobaczyć, atrakcje.

Rate this post

Mielno, to niezwykle gwarne miasto. Słynie z popularnych imprez, nocnego życia, ale też pięknych plaży i mnóstwa atrakcji turystycznych. Tuż obok Mielna leżała niegdyś miejscowość Unieście, która dziś dziś jest jedną z dzielnic tego miasta. Unieście, to atrakcyjne, a zarazem spokojne miejsce idealne do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Warto zapoznać się z atrakcjami Mielna i wpisać to miasto na swoją listę wakacyjnych punktów do odwiedzenia.

Co warto zobaczyć w Mielnie?

Ciekawy i piękny Pomnik Jelenia przykuwa uwagę każdego przechodnia. Metalowa, połyskująca figura jelenia naturalnej wielkości zachęca wszystkich, do robienia sobie przy niej zdjęć. Jest symbolem gminy, a pierwszy pomysł utworzenia rzeźby jelenia zrodził się w okresie międzywojennym, w głowie jednego z ziemian po udanym polowaniu. Pomnik znajduje się na skwerze przy Miejskim Urzędzie – ulica Bolesława Chrobrego 10.

Kolejnym pomnikiem o zwierzęcych kształtach jest ogromny Pomnik Morsa, który przykuwa uwagę każdego, kto wchodzi głównym wejściem na plażę od strony ulicy Kościuszki. Pomnik ten symbolizuje Międzynarodowy Zlot Morsów od dwutysięcznego czwartego roku.

Promenada Przyjaźni, to nadmorski deptak o długości około półtora kilometra, gdzie można spacerować patrząc na morze. Został wybudowany by wzmocnić brzeg i stanowi ochronę przed falami w trakcie silnych sztormów. Jest to jedno z najbardziej obleganych miejsc w czasie letniego sezonu, gdyż można tu zakupić mnóstwo pamiątek, zabawek, biżuterię z bursztynu i jedzenie. W dwutysięcznym osiemnastym roku postała kolejna, nowa promenada jeszcze bliżej plaż, a właściwie na samej plaży. Teraz będąc nad morzem w Mielnie można spacerować nie stąpając po piasku.

Jezioro Jamno w całości należy do gminy Mielno. Jest niezwykłym centrum sportów wodnych, ma aż dwadzieścia dwa kilometry kwadratowe powierzchni i jest jednym najbardziej uwielbianych przez turystów miejscem. Na jeziorze organizowane są rejsy statków pasażerskich, po jeziorze pływa też tramwaj wodny „Koszałek”, także w sezonie można przepłynąć przez jezioro z przystani w Koszalinie do dwóch przystani po drugiej stronie jeziora. Podróż w zależności od rodzaju trasy zajmuje trzydzieści lub czterdzieści minut.


Przystań Jachtowa nad jeziorem Jamno znajduje się na ulicy Chrobrego 32. To cenna atrakcja dla turystów lubiących żeglowanie.

Grodzisko słowiańskie, to niezwykle urokliwe miejsce gęsto porośnięte drzewami. Jest to odtworzony z dziewiątego wieku gród słowiański. Wygląda on jak mała stożkowata wysepka otoczona fosą, nad którą zbudowany został most. Cały teren porośnięty jest ponad stu letnimi bukami.

Mielno – atrakcje dla dzieci.

W Mielnie znajdziemy też mnóstwo atrakcji dla dzieci.
Na uwagę zasługuje Piernikowy Dom Do Góry Nogami. To niezwykle piękny, kolorowy domek zbudowany z materiałów imitujących pierniki, ciasteczka i inne słodycze. Rodem wyjęty z bajki domek stoi do góry nogami, a strzeże go czarownica siedząca u wejścia.

Kolejną rozrywką uwielbianą przez dzieci są Escape Roomy. Dzieci i dorośli mogą w nich rozwiązywać różnego rodzaju zagadki, poszukiwać klucze, otwierć kłódki i łamać kody. W Mielnie znajduje się Out Of The Box Escape Room na ulicy Kościelna 42.

Park Linowy Tukan mieszczący się na ulicy Chmielna 4, to wspaniała atrakcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych angażująca pracę wszystkich mięśni. Jest tu aż siedem różnych tras, każda o innym stopniu trudności. W zależności od swoich umiejętności możemy wybrać coś dla siebie. Dobrze, że pomyślano tu o najmłodszych. Trasy dla dzieci są tu imponujące i ciekawe.

Family Park, to wesołe miasteczko z mnóstwem przeróżnych karuzeli, diabelskim młynem, helikopterem, ciuchcią i kultową już watą cukrową. To kolorowe, piękne miejsce, które każdemu maluchowi zapadnie w pamięć na długi.

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic, to wspaniała atrakcja dla naszych dzieci, a przy okazji też ścieżka edukacyjna. Zabawa odbywa się na świeżym powietrzu, w lesie. Można tu spotkać ciekawe obiekty, takie jak bunkry, grodzisko, ogromne kilkumetrowe wyrzeźbione szyszki, kładki, pomosty i ściankę wspinaczkową. Znajdują się tu liczne tablice informacyjne, z ciekawostkami dotyczącymi tutejszej przyrody.

Ogród botaniczny, to ogromy ponad dwuhektarowy teren koło Mielna z mnóstwem interesujących gatunków roślin. Znajdziemy tu ciekawe drzewa, kolorowe kwiaty i krzewy, szklarnię, chodniki, ścieżki spacerowe, oczko wodne i tarasy widokowe.

Wakacje w Mielnie mogą być gwarne, pełne całonocnych imprez, dobrej zabawy i młodzieńczych wyskoków. Jednak drugie oblicze Mielna, to bardziej spokojne i atrakcyjne dla rodzin z dziećmi jest równie ciekawe, dlatego warto tu przyjechać odpocząć i nacieszyć się widokiem naszego pięknego morza.

Pamiętajcie, że jak zabraknie Wam atrakcji dla dzieci w Mielnie to niecałe 40 km od Mielna znajduje się Kołobrzeg, który jest jednym z największych miast nadmorskich w województwie zachodniopomorskim, które oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci takich jak: Ukryta Kraina, Miasto Myszy, Muzeum 6D, rejsy statkiem itd.

Booking.com