Atrakcje

kropeczki

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Muzeum Minerałów w Latarni Morskiej Kołobrzeg

3.7/5 - (16 votes)

Muzeum minerałów w Kołobrzegu

Latarnia morska w Kołobrzegu, to niezwykły historyczny obiekt, jeden z głównych symboli tego miasta. Jest tłumnie odwiedzana co roku przez turystów, gdyż po wejściu na tą mierzącą dwadzieścia sześć metrów budowlę rozciąga się osławiony widok na panoramę Kołobrzegu. Jednak nie każdy wie, że w podziemiach latarni mieści się niezwykłe muzeum, które jest wspaniałą atrakcją dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Muzeum Minerałów, bo o nim tu mowa – jest skupiskiem kilkuset niezwykłych minerałów z całego świata. Można tu obejrzeć kolekcję miedzy innymi z Brazylii, Rosji, Maroka, czy Madagaskaru. Kolekcja zachwyca mnogością barw. Niektóre minerały błyszczą się, co robi ogromne wrażenie na dzieciach. Można tam odnaleźć też kilka skamielin, na przykład ogromne jajo. Większość eksponatów znajduje się w przeszklonych witrynach, niektóre można dotknąć. Eksponaty zostały przygotowane w taki sposób, by wydobyć z nich naturalne piękno. Skały i minerały zostały odpowiednio przycięte, wyszlifowana lub tylko oczyszczone, by mogły ukazywać nam się w pełnej klasie. Gabloty z eksponatami są podpisane, także możemy dowiedzieć się o każdym z nich czegoś interesującego.

W Muzeum znajduje się też sklepik, gdzie pełen wartościowych i pięknych kamieni. Można je kupić jako pamiątkę dla siebie, dzieci, czy rodziny. Kamienie sprzedawane są w formie oszlifowanej, gdyż są po prostu piękne, ale też w formie biżuterii i rzeźb. Można ta zakupić też wielkie solne bryły i mnóstwo innych nietuzinkowych minerałów.

W lipcu i sierpniu Muzeum Minerałów w Kołobrzegu jest otwarte co dziennie od godziny dziesiątej. Warto planując wycieczkę po Kołobrzegu zaliczyć ten obowiązkowy punkt zwiedzania. Nie zapominajmy będąc w interesującym miejscu rozglądać się, by nie przeoczyć niektórych atrakcji. Idąc na Kołobrzeską Latarnię Morską oraz Muzeum Minerałów, koniecznie zajrzyj również do Miasta Myszy, które zlokalizowane jest kilkadziesiąt metrów od tego miejsca.

glob

Dane kontaktowe:

Morska 1, 78-100 Kołobrzeg

Booking.com