Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Co warto wiedzieć o urlopie w Kołobrzegu z dziećmi? Atrakcje i informacje

Rate this post

O tym zawsze pamiętaj, gdy podróżujesz z dzieckiem do Kołobrzegu

Kołobrzeg to specyficzne miasto. Wyróżnia się uzdrowiskowym klimatem, bogatą historią i przedziwnymi atrakcjami. Można tu spotkać wiele pięknych plaży, zabytków, dziewiczą przyrodę. Podróże z dzieckiem do Kołobrzegu wymagają pewnych przygotowań, by wyjazd na pewno był udany. Jakich? Dowiesz się z poniższego wpisu.

W Kołobrzegu bywa wietrznie … z dużą ilością prozdrowotnego jodu

Już od wielu lat Kołobrzeg tętni życiem nie tylko latem, ale też wiosną, jesienią i zimą. Bardzo często bywa tu naprawdę wietrznie, wie to każdy mieszkaniec tego pięknego miasta. Dlatego poza sezonem letnim warto pamiętać o ubraniach, które nie przepuszczają wiatru. Wówczas spacery są prawdziwą przyjemnością, a niezwykle czyste, rześkie, nasycone jodem powietrze działa pro zdrowotnie na cały organizm.

Ścieżki rowerowe w Kołobrzegu ciągną się wzdłuż wybrzeża i łatwo jest się zapomnieć na trasie pełnej przepięknych widoków…. i tak z 2-godzinnej wycieczki rowerowej, robi się cztero, a nawet pięciogodzinna wyprawa. Dlatego pamiętajmy, by dla małych dzieci wypożyczać przyczepki rowerowe, a nie foteliki, gdyż te wspaniale chronią je przed wiatrem. Na trasie możemy sami decydować o tym, w którym momencie stosujemy kurtynę osłaniającą przed wiatrem, w którym momencie kurtynę osłaniającą przed owadami, a w którym otwieramy przyczepkę, by dzieci cieszyły się w pełni świeżym powietrzem i widokami.

Wiele atrakcji w Kołobrzegu wiąże się z przebywaniem na wietrze, nawet gdy akurat nie ma wietrznych dni. Na szczycie Latarni Morskiej, na Falochronie, na Molo w Kołobrzegu, na rejsie statkiem zawsze wieje wiatr. Dlatego pamiętajmy, by mieć przy sobie, chociażby chustkę, czy czapeczkę, które skutecznie osłonią uszy naszych dzieci.

Nie bójmy się wiatru w Kołobrzegu. To dzięki niemu jest tam wyjątkowe powietrze, które poprawia zdrowie wielu kuracjuszy sanatoryjnych, a na zdrowych ludzi działa ożywczo i oczyszczająco.

 

Rozglądajmy się, by nie przegapić najlepszych atrakcji w Kołobrzegu

 

Mnogość atrakcji Kołobrzegu zachwyca każdego roku tysiące turystów. Jednak niektóre z nich łatwo przegapić. Dlatego pamiętajmy, by dobrze rozglądać się wokoło szczególnie, jeśli podróżujemy z dziećmi.

Niemal każdy wie, że w samym centrum Kołobrzegu znajduje się historyczna, monumentalna Latarnia Morska. Na pewno warto ją zwiedzić nawet z małymi dziećmi, gdyż wejście po schodkach na górę nie jest zbyt problematyczne, a widok z góry wart odrobiny wysiłku. Pamiętajmy jednak, by po zejściu z Latarni nie przegapić atrakcji, które znajdują się w jej pobliżu.

 

Pierwszą z nich jest wyjątkowe na skalę światową Miasto Myszy. Znajduje się w nim około 500 żywych myszy, które przebywają w niezwykłych sceneriach. Każde dziecko zauroczy się tym miejscem, gdyż jest tu kolorowo i bajkowo. Myszy jeżdżą pociągiem, uciekają przed kotem, podróżują w kosmos, na wieżę Eiffla, by coś przekąsić. Brzmi nieprawdopodobnie, ale to prawda. Grzechem byłoby przegapić taką atrakcję, gdy znajdujemy się w pobliżu Latarni Morskiej.

 

Podobnie jest z Ukrytą Krainą, która „ukryła się” zaledwie 50 metrów od Latarni. Wejście do tej atrakcji jest cudowną przygodą nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Niemal wszystko w jej wnętrzu zachwyca. Nagle coś spryskuje nas wodą, ktoś pomstuje, że otwieramy mu szafę, ktoś opowiada baśnie, a potem wielki krokodyl próbuje nas zjeść. Właśnie tak jest w Ukrytej Krainie. Dzieci dostają czarodziejskie różdżki, za pomocą których mogą wpływać na otaczający je świat i go ożywiać.

 

Kolejnym punktem wycieczki każdego turysty odwiedzającego Kołobrzeg zapewne będzie ogromne, nowoczesne, żelbetonowe Molo, które zachwyca swoją wielkością i wieczorną iluminacją. Pamiętajmy jednak, że nieopodal znajduje się wyjątkowe miejsce, które nazywa się Muzeum 6D. Nie jest to zwykłe muzeum ani wystawa. To interaktywna przestrzeń wzbogacona dziesiątkami obrazów 3D, dzięki którym w całym ciele generowane są niezwykłe doznania. Przy wejściu otrzymujemy okulary 3D i kołysząc się z boku na bok, przeżywamy przygodę starodawnych Maszopów. Atrakcja jest idealna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jedyną wadą tego miejsca jest to, że nie chce się z niego wychodzić, a zwykły świat wydaje się szary w porównaniu do tego, jaki mamy szansę poznać w Muzeum 6D.

 

Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu do wyjazdu z dziećmi do Kołobrzegu. Zapakujmy odpowiedni ubranie, nie przegapmy najlepszych atrakcji w Kołobrzegu i bawmy się dobrze całą rodziną.

Booking.com