Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Propozycje bezpłatnych atrakcji w Kołobrzegu dla dzieci. Pomysły na wycieczki

Rate this post

Propozycje bezpłatnych atrakcji w Kołobrzegu dla dzieci

atrakcje kołobrzeg

Dobra zabawa kojarzy nam się nieodłącznie z dużymi wydatkami jednak w Kołobrzegu zadbano o mnóstwo bezpłatnych rozrywek dla dzieci i dorosłych. Warto skorzystać z niezwykłej oferty miasta, która zadbała o mieszkańców i turystów zapewniając nam wspaniałe rozrywki, oto najciekawsze z nich:

1. Kołobrzeskie molo. Jego długość, to aż dwieście dwadzieścia metrów. Wykonane z żelbetonu, solidne, przepiękne corocznie cieszy rzesze turystów i jest prawdziwą gratką dla dzieci. Spacerowanie nim, to prawdziwa przyjemność zarówno w zimie jak i w lecie. Zimą można podziwiać unoszące się kry lodu i śnieg. Latem można ochłodzić się morską bryzą. Dzieci uwielbiają podziwiać ptaki pływające w wodzie i nazywać poszczególne gatunki, oto niektóre z nich: Mewa śmieszka, Rybitwa, Łabędź niemy, Lodówka, Kormoran zwyczajny, czy Perkoz dwuczuby, to tylko nieliczne z wielu gatunków, jakie możemy tam spotkać. Warto poznać kilka nazw ptaków oraz dowiedzieć się jak wyglądają, by zaangażować naszego malucha w poznawanie tych niesamowitych zwierząt. Molo nocą jest podświetlane, co daje niezwykle barwny, niezapomniany efekt.

2. W sezonie praktycznie już od maja do końca sierpnia w każdy poniedziałek, natomiast poza sezonem w środy bezpłatnie możemy pójść do uwielbianego przez dzieci Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Można tam oglądać okręty wojenne i kilka innych jednostek pływających oraz samoloty i przeróżne przedmioty z czasów drugiej wojny światowej. Miejsce to robi ogromne wrażenie na dzieciach. Mogą dotknąć i podziwiać z bliska wspaniałe ogromne okręty. Dostępny jest tam między innymi Okręt Rzeczypospolitej Polskiej (w skrócie ORP) Fala i Okręt Rzeczypospolitej Polskiej Władysławowo.

3. Bindaż – stu trzydziestometrowy tunel porośnięty różnymi gatunkami pnących roślin, powstały wśród drzew (grabów). Miejsce wzbudzające mnóstwo emocji zarówno wśród dzieci i dorosłych. Jest niezwykle malownicze zarówno latem jak i jesienią. Idąc nim mamy wrażenie, jak byśmy przechodzili do innego świata. Dzieci uwielbiają przebiegać przez niego zbierając liście i zachwycając się roślinnością, dla dorosłych natomiast jest to niezwykle romantyczne i piękne miejsce idealne do rodzinnych sesji zdjęciowych.

4. Ogromny plac zabaw na zielonym Skwerze 750-lecia. Znajduje się tu ogromny drewniany domek ze zjeżdżalniami, mostami i miejscami do wspinaczki. Plac znajduje się miedzy drzewami, na trawie, także w upalne dni jest to świetne miejsce na piknik, gdzie dzieci mogą szaleć do woli, a rodzice spokojnie porozmawiać i wypocząć.

5. Park imienia Stefana Żeromskiego w Kołobrzegu, to piękne miejsce na spacery z całą rodziną. Park ciągnie się wzdłuż plaży dorośli będą zachwyceni pomnikami i widokami, natomiast dzieci niezwykłymi figurami znajdujących się tam ryb. Są to ukazane w bardzo dużym powiększeniu ryby kilku gatunków występujących w Bałtyku. Ich realny wygląd robi niezapomniane wrażenie na odwiedzających.

6. Wiadomo, że dzieci nie koniecznie są zainteresowane zabytkami, jednak Bazylika konkatedralna w Kołobrzegu jest chlubnym wyjątkiem. W jej środku znajduje się mnóstwo bezcennych dzieł sztuki obrazy, ołtarze i kandelabry. Są one na tyle widowiskowe, że potrafią je docenić nawet najmłodsi. Jednym z bardziej wyjątkowych tam eksponatów jest gotycki siedmioramienny kandelabr z tysiąc trzysta dwudziestego siódmego roku, który jest jedynym takim zachowanym egzemplarzem w Polsce. Kolejnym wartym obejrzenia zabytkiem jest chrzcielnica z tysiąc trzysta pięćdziesiątego piątego roku. Dzieciom najbardziej podobają się niezwykle barwne ołtarze wyglądające trochę jak inscenizacje bajek: Ołtarz „Pokłon trzech króli”, Ołtarz „Św. Anna Samotrzeć i św. Mikołaj”, Ołtarz „Ostatnia Wieczerza”. Są to bogato zdobione figury przedstawiające głównie sceny z życia Jezusa.

atrakcje kołobrzeg

Kołobrzeg, miasto to nie tylko atrakcje dla dzieci ale i dla dorosłych

Powyższe atrakcje, to niezwykłe darmowe miejsca, które zawsze warto odwiedzić będąc w Kołobrzegu, zapewniają mnóstwo rozrywki i pomagają docenić piękno tego miasta. Jednak nie zapominajmy, ze wymienianie kluczowych atrakcji nie do końca ma sens w przypadku Kołobrzegu, dlaczego? Otóż wystarczy wybrać się tu w dowolne miejsce na spontaniczną wycieczkę i będziemy otoczeni atrakcjami. Podróżując przez starówkę, możemy natknąć się na źródło solankowe, jest tu ponad dwanaście kilometrów linii brzegowej, prawie dwa kilometry ścieżki zdrowia, na której to znajdziemy parę naście stanowisk do ćwiczeń, w sezonie niesamowite pokazy artystów na ulicach, niezwykła architektura, podświetlane nocą fontanny. Praktycznie całe miasto jest jedną wielką atrakcją turystyczną, wystarczy tylko wyjść z hotelu i podziwiać.

Poza bezpłatnymi atrakcjami dla dzieci, które oferuje Kołobrzeg warto skorzystać z płatnych atrakcji jak Miasto Myszy w Kołobrzegu, Ukryta Kraina czy Muzeum 6D – Maszoperia.

Booking.com