Blog

kropeczki

Co słychać w Kołobrzegu

Atrakcje w Kołobrzegu 2023

Rate this post

Kołobrzeg to jedno z najchętniej odwiedzanych nadmorskich miejsc w Polsce w sezonie letnim. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a szereg turystycznych atrakcji sprawia, iż cieszy się ogromnym zainteresowaniem również wśród zagranicznych turystów. Bez wątpienia jest to miejsce, które warto wziąć pod uwagę, pragnąc spędzić urlop wypełniony po brzegi nowymi wrażeniami. Kołobrzeg to miasto z bardzo bogatą ofertą zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych turystów.

Jakie miejsca warto odwiedzić w 2023 roku? Oto kilka wybranych propozycji. 

1. Ukryta Kraina to bez wątpienia jedno z tych miejsc, których nie wolno pominąć w swoich planach, wybierając się do Kołobrzegu wraz z dziećmi. Magiczny park rozrywki w takim wydaniu zapewni wiele wrażeń nie tylko dzieciom, ale również rodzicom. Ukryta Kraina znajduje się nieopodal Portu Pasażerskiego. To miejsce, które niemal jak za dotknięciem magicznej różdżki przenosi gości do zupełnie innego świata, w którym wszystko jest możliwe. Na powierzchni przekraczającej 400 metrów kwadratowych znajdziemy całe mnóstwo interaktywnych wystaw. Każdy gość otrzymuje magiczną różdżkę, z której będzie mógł korzystać podczas zwiedzania magicznego świata. To unikatowe miejsce na kołobrzeskiej mapie, w którym dzieci będą mogły zapoznawać się z otaczającym ich światem za pośrednictwem prawdziwej magii. W Ukrytej Krainie dzieci mają szansę eksplorować naukowe dziedziny w zupełnie nietypowy sposób. 

2. Miasto Myszy to absolutnie unikatowa atrakcja, która z pewnością przypadnie do gustu młodym miłośnikom zwierząt. To jedyne takie miejsca na mapie Polski, w którym można podziwiać tak wielkie skupisko myszy. Znajduje się ich tutaj przeszło 500. Co więcej, mamy do czynienia z różnymi gatunkami począwszy od myszy zwyczajnych, a skończywszy na karłowatych, rasowych i z kręconymi włosami. Dla małego dziecka obcowanie z tymi pociesznymi i jednocześnie niezwykle inteligentnymi stworzeniami będzie nie lada przeżyciem. Dodać należy, że myszki otoczone są unikatowymi sceneriami, które wprowadzają gości w nieco baśniowy świat. Podczas zwiedzania tej wyjątkowej wystawy będzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat tych zwierząt. Dzięki świetnej koncepcji i świetnie zaaranżowanej powierzchni można tutaj totalnie stracić rachubę czasu. W żadnym innym miejscu nie zobaczymy tych cudownych stworzeń w pobliżu aryskiej wieży Eiffla czy w zminiaturyzowanym domowym zaciszu. 

3. Z całą pewnością warto udać się do Muzeum 6D. Jest to jedyne takie miejsce w Europie i przede wszystkim miejsce, które totalnie odczarowuje instytucje muzealne w oczach dzieci. Dotychczas wizyty w muzeach wielu dzieciom kojarzyły się przede wszystkim z dosyć nudnym oglądaniem eksponatów znajdujących się za szklaną ochroną. W Muzeum 6D każda wystawa odznacza się interaktywnym charakterem. Oznacza to tyle, że eksponaty są tutaj po to, by je dotykać i doświadczać niemal wszystkimi zmysłami. Zwiedzanie obiektu odbywa się w specjalnych okularach, które umożliwiają prawidłowy odbiór specjalnych obrazów wykonanych w technice 3D. Podczas zwiedzania niejednokrotnie doświadczymy rozmaitych niespodzianek i usłyszymy kojący szum morza. To idealna przestrzeń na naukę poprzez wyjątkową zabawę. 

4. Kołobrzeska latarnia morska to bez wątpienia jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w całym mieście. W obecnych czasach stanowi doskonały punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na wspaniałe okolice. Latarnia w sezonie letnim otwarta jest każdego dnia od godz. 10:00 do 17:00. 

5. Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu to jedna z najstarszych budowli w mieście. Historyczne źródła dowodzą, że prosperowała już w XIV wieku. Mimo wielu perturbacji historycznych na przestrzeni wieków, katedra wciąż może poszczycić się wspaniałymi ołtarzami, które pochodzą z XV i XVI wieku. Znajduje się tutaj również przepiękna chrzcelnica z drugiej połowy XIV wieku. 

6. Marina Solna, czyli Port Jachtowy w Kołobrzegu to zdecydowanie atrakcja, którą warto zobaczyć na własne oczy, nawet jeśli nie zaliczamy się do grona pasjonatów żeglarstwa. Można tutaj podziwiać między innymi Redutę Bagienną, czyli element zabytkowej fortyfikacji czy Bramę Radzikowską, któej historia sięga początków XVIII wieku. 

7. Port Pasażerski w Kołobrzegu znajduje się przy ulicy Towarowej. Cumuje w tym miejscu aż sześć statków, a każdy z nich prezentuje się zupełnie inaczej. Dla pasjonatów morskich przygód miejsce to będzie nie lada gratką. Można tutaj podziwiać pochodzącego z końca lat dziewięćdziesiątych Vikinga, który jest doskonałym odzwierciedleniem prawdziwych statków należących do wikingów. Niezwykle imponująco prezentuje się Pirat, który z kolei przywodzi na myśl najwspanialsze statki pirackie. Warto również odwiedzić katamaran Jantar, na którym znajduje się otwarta również poza sezonem restauracja. 

8. Historia kołobrzeskiego molo sięga XIX wieku. Pierwotnie było ono wykonane z drewna i odznaczała się kształtem litery T. Niestety nie przetrwało II Wojny Światowej. Molo, które możemy podziwiać do dnia dzisiejszego i które słusznie uważane jest za jedną z najważniejszych atrakcji Kołobrzefu powstało w latach siedemdziesiątych. Liczy sobie nieco ponan 200 metrów i każdego roku przyciąga rzesze turystów. 

Booking.com